Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan a családotokban,...

Van olyan a családotokban, vagy ismertek olyat ahol a szülő megszakította a gyerekével a kapcsolatot, kitagadta? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Apám. Egy veszekedesnel a feleségének adott igazat.
2022. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem,de az olyant nem tekintem szülőnek
2022. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
45%
Egyik ismerősömet egész kicsiként örökbeadták, mind a két szülője lemondott róla a megszületése után.
2022. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Családban nincs, de egyszer szigetelésnél az egyik melós hozta a fiát mindig, mivel szünet volt a suliba. A fiúnak amúgy nem kellett dolgoznia, kb azt csinált itt amit akart. Mindez azért volt, mert az anyja elhagyta őket és Franciaországba ment
2022. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Ismerek ilyen szülőket, leginkább anyákat, annak ellenére, hogy róluk nem sok mindenki tudja elképzelni.

Nagy ok nem kell hozzá. Egyszerűen csak az ilyen nők nem tűrik az ellenvetést, főleg nem a saját gyereküktől. Az anyának nem tetszett valami, színpadiaskodott kicsit, játszotta a sértettet és meg is szakadt a kapcsolat, mert a gyerek (felnőtt emberekről beszélünk persze) meg nem tűrt el mindent.

Erre...pff, legalább 10 példa van az ismerősi körömben.

Persze a gyerek hamarabb szakítja meg ilyenkor a kapcsolatot, általában nem a szülő. A szülő ugyanis rendületlenül hiszi, hogy ő xarta a spanyolviaszt, neki van igaza és várja a bocsánat kérést, akár 10-20 éven keresztül, miközben az unokái már fel is nőttek.

Persze olyan is van, ahol a gyerek tényleg hibás, mondjuk bűnöző, vagy pénzsóvár, fellengzős. De ezt én ritkábban látom.

2022. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen, van. Sokat ismerek, legtöbb férfi az új nő/új gyerek miatt szakítja meg az előző kapcsolatából született gyerekeivel a kapcsolatot.


Az én apám is megszakította velem a kapcsolatot, ahogyan az öcsém is.

Homofóbok, én pedig biszexuális vagyok. Tudtam, hogy nem fognak neki örülni, tudtam, hogy ki fognak akadni, de arra nem számítottam, hogy a nagy színvallás után megtépnek, leköpnek. Apám küldött messengeren nekem egy üzenetet, amiben leírta, hogy elfajzott g vagyok, és elmegyógyintézetben lenne a helyem. Az öcsém pedig letiltott mindenhonnan.

2022. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Férjem és édestestvéreinek apja (az új család az ok), férjem féltesójának az anyja (negatív tapasztalatok) nagyapám apja (új nő) 2 osztálytársamnak az apja (egyiknek azért, mert az anyuka az apuka ellen fordította a gyereket, a másikra már nem emlékszek), 3 munkatársamnak az apja (egyiknek azért, mert az anya megcsalta az apját, amit nek értek, mert nem a gyerek tehet róla, a másiknak börtönbe zárták az apját, amikor 2 éves volt, és kiszabadulva már nem kereste a gyereket, a harmadiknak meg alapból nem is volt apja, terhesség után rögtön lelépett).
2022. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a haveromnak börtönben volt az apja közben az anyja félrelépett másik pasival erre a gyerek összeverte az új csávóját de súlyosan úgyhogy kitagadta az anyja. A történetnek az a szépsége, hogy ugyanabba a zárdába került ahol az édesapja is tölti a büntetését :)
2022. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Házaspár válik, exférj (az üzlettársai és ügyvédek segítségével) a volt nejt kiforgatják az utolsó fillérből is. A közös gyerek szerint ez rendben van, barátnősdit játszik az új (20 évvel fiatalabb) feleséggel, és aktívan részt vesz az ellopott százmilliók elköltésében.

Anya - ha nem is nyomorog -, de szűkösen él; mindezt árulásnak éli meg, és a továbbiakban nem szeretne a saját gyerekével semmilyen kapcsolatot.

És én megértem őt.

2022. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Amikor 1 éves voltam anyám ott hagyott a nagyszüleimnek, ő meg lelépett egy pasival. Azzal indokolta, hogy alkalmatlan gyereket nevelni.
2022. júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!