Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Önző lennék ha neha nem...

Önző lennék ha neha nem veszem fel a telefont?

Figyelt kérdés

Nagymamam es anyukam egyutt el. En 230 km toluk.

Nagyim demens, folyamatosan kesziti ki anyukamat, egyre rosszabb a helyzet,anyukam egeszsege ra megy erre a helyzetre. Oregekotthonaba hosszu a lista szoval varni kell.


Mindennap beszelek anyaval telon, mindig csak ugyanarrol beszel 10 percen keresztul,hogy mit mondott/tett a nagyi. Megertem hogy jo megbeszelni valakivel de mar mindenkivel errol beszel. Ha nem o hiv fel panaszkodva, akkor nagyim, sir 10 perceket telefonba hogy neki mennyire rossz.

Anyaval naponta tobbszor telefonalok, de mindig ugyanaz a tema. Vagy az hogy epo mennyi a vernyomasa mennyire vitte fel neki az idegeskedes.


Tanarkent dolgozom volt hogy ora kozben hivott hogy epp mi tortent. Nem vihetnem be orara a telefont, de szorongok ha nincs nalam mert mi van ha epp baj van otthon es nem tudok rola.


Nagyon sok ez mar. Munkabol haza esve anyaval telefonalva ez fogad, a sok gyerek utan (iskolaidoben) amikor mar csak nyugira vagynek. Tanacsokkal latom el, de ujat nem tudok mondani, es neha ugy erzem hogy o meg nem probal semmit tenni a helyzet ellen.


Imadom szeretem oket. De parkapcsolatom van, egyutt elunk. Nagyon sokszor van, hogy ezek a telefonhivasok,panaszkodasok annyira felidegesitenek hogy a duhomet a paromom vezetem le aki semmirol sem tehet megis azt kerem tole duhosen hogy hagyjon beken!


Nekem ez a helyzet nagyon faj ami otthon megy. Ket hozzam legkozelebb allo szemelyrol van szo.

Egyszeruen belefaradtam.

Sokszor inkabb nem veszem fel a telefont. Mert tudom a panaszkodas menne.

( de hogy barmelyik megkerdezne es velunk mi ujsag, hogy vagyunk, az nem)


(Igen, en irtam mar ki nagyimmal kapcsolatban kerdeseket)


29/L



2022. aug. 24. 15:37
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Bocsanat, hogy ekezet nelkul irtam.
2022. aug. 24. 15:38
 2/46 A kérdező kommentje:

A panaszkodasokat ugy kell elkepzelni, hogy ha 5x beszelunk telon egy nap, akkor 5x lesz panaszkodas.

Reggel van, hogy ki sem nyitom a szemem, messengeren mar ott a helyzet jelentes anyatol.

Lelkileg ez megterhelo. Folyamatosan aggodok ertuk amugy is.

2022. aug. 24. 15:40
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen megértelek. Próbálj legalább édesanyáddal beszélni, hogy szükséged van nyugodt estékre, és mondjuk csak 3x hívjon egy héten, ha nincsen semmi baj.
2022. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%
Anyádat kellene valami módon tehermentesíteni - néha el tud menni kikapcsolódni a mama nélkül? -, te pedig következetesen húzd meg a határaidat és értesd meg anyáddal, hogy ennyi volt és nincs tovább napi ötszöri panaszkodás, csak naponta egyszer, és a munkahelyeden se hívogasson.
2022. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

3-as. Az a baj, hogy mindennap van baj. Mindennap áll a bál vmi miatt.

Őszintén azert hagyom, hogy panaszkodjon mert azutan neki megkonnyebbules. Az mas dolog hogy nekem nem. De o nehezebb helyzetben van mint en. Talan nekem ez bele kellene ferjen az eletvitelebe (?) Nem tudom...

2022. aug. 24. 15:48
 6/46 A kérdező kommentje:

4-es, egyedul a szomszed nenihez tud feljarni de ott is mindig ez a tema. Nincs hobbija, nem dolgozik mert nagyimmal van apolasin otthon.

Legalabb ha szomszedolno megy kicsit masrol (is) beszelhetne hogy addigse ezen kattogjon.

Kb 1,5 eve megy ez.

2022. aug. 24. 15:49
 7/46 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanezen mentunk at amikor nagyapam lett demens, es nagyi nonstop szidta.. mindig, es csak ezt hallgattuk.. csak mi egy utcában laktunk raadasul, ugyhogy kaptuk boven. Amikor nagypapi meghalt, azt hittuk megkonnyebul nagyi, de csak rosszabb lett. Szinte atvette a hulyesegeket, plussz azt hallgattuk, hogy lelkifurkaja van h mennyit szidta. Szoval ez nagyon nehez helyzet. Szerintem ilyenkor minden csalad kicsit megsinyli :(
2022. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is, az iskolában ne legyen bekapcsolva a telefonod, mert adott esetben emiatt rúgnak ki.

Másrészt anyukádnak kellene egy jó pszichológus, aki támogatja lelkileg és segít neki a teherviselésben - ez ugyanis nem a te feladatod, márcsak azért sem, mert nem tudsz megfelelöen segíteni.

Harmadrészt amíg a mama nem tud az otthonba beköltözni, gfogadjatok fel valakit, aki legalább 1-2 órára naponta átvállalja a felügyeletet, hogy anyukádnak legyen minden nap pár óra szabadsága, amikor ELMEGY otthonról és kikapcsolódik. (A másik szobában lenni nem megoldás, mert attól még ugyanúgy stresszel)

2022. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%
De már bejelentkeztetek az öregek otthonába? Van valami dátum? Ebbe bele lehet bolondulni! Jobban járna anyukád, ha dolgozna, és abból arra az időre ápolót fogadna, az ápolási díj úgyis nagyon kevés. Tartalékpénzetek nincs ápolóra vagy valami pénzzé tehető ingóság? Testvéred ill. anyukádnak testvére nincs? Szabj mennyiségi határt a telefonoknak, és akkor se nagyon figyelj oda, úgyis csak az kell neki, hogy kijöjjön belőle, nem az, hogy hozzád el is jusson.
2022. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

7-es. Ne is mondd, borzasztoan nehez. Mikor hazalatogatok es otthon vagyok 1 hetig, mar 2 nap utan kesz vagyok.


8-as. Igen ezaz, hogy a masik szobaban van csak. Pszichologust mondtam neki, de szerintem "feledesbe meritette". Sajnos anyagilag nem allnak ugy hogy feltudjon fogadni vkit, kulonben mar megtette volna.

Ugyhogy nem tudom mi a megoldas. Kicsit haragszom ra azert mert ugy tudja konnyiteni magan ha legalabb pszichologushoz eljarna. De latod...most ilyenkor mit lehet tenni?

2022. aug. 24. 15:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!