Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Önző lennék ha neha nem...

Önző lennék ha neha nem veszem fel a telefont?

Figyelt kérdés

Nagymamam es anyukam egyutt el. En 230 km toluk.

Nagyim demens, folyamatosan kesziti ki anyukamat, egyre rosszabb a helyzet,anyukam egeszsege ra megy erre a helyzetre. Oregekotthonaba hosszu a lista szoval varni kell.


Mindennap beszelek anyaval telon, mindig csak ugyanarrol beszel 10 percen keresztul,hogy mit mondott/tett a nagyi. Megertem hogy jo megbeszelni valakivel de mar mindenkivel errol beszel. Ha nem o hiv fel panaszkodva, akkor nagyim, sir 10 perceket telefonba hogy neki mennyire rossz.

Anyaval naponta tobbszor telefonalok, de mindig ugyanaz a tema. Vagy az hogy epo mennyi a vernyomasa mennyire vitte fel neki az idegeskedes.


Tanarkent dolgozom volt hogy ora kozben hivott hogy epp mi tortent. Nem vihetnem be orara a telefont, de szorongok ha nincs nalam mert mi van ha epp baj van otthon es nem tudok rola.


Nagyon sok ez mar. Munkabol haza esve anyaval telefonalva ez fogad, a sok gyerek utan (iskolaidoben) amikor mar csak nyugira vagynek. Tanacsokkal latom el, de ujat nem tudok mondani, es neha ugy erzem hogy o meg nem probal semmit tenni a helyzet ellen.


Imadom szeretem oket. De parkapcsolatom van, egyutt elunk. Nagyon sokszor van, hogy ezek a telefonhivasok,panaszkodasok annyira felidegesitenek hogy a duhomet a paromom vezetem le aki semmirol sem tehet megis azt kerem tole duhosen hogy hagyjon beken!


Nekem ez a helyzet nagyon faj ami otthon megy. Ket hozzam legkozelebb allo szemelyrol van szo.

Egyszeruen belefaradtam.

Sokszor inkabb nem veszem fel a telefont. Mert tudom a panaszkodas menne.

( de hogy barmelyik megkerdezne es velunk mi ujsag, hogy vagyunk, az nem)


(Igen, en irtam mar ki nagyimmal kapcsolatban kerdeseket)


29/L



2022. aug. 24. 15:37
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

28. Tb-s pszichologus ingyenes. Kezdesnek jo lesz.

Muszaj legalabb heti 1x 1 orat magara aldozzon. Kesz tenyek ele allitottam es mondtam most mar jo lenne ha a sajat eletevel is torodne mert ha ugy folytatja melle kell egy apolo...

Amugy nagyim nem fekvobeteg, tehat oda megy a hutohoz es kiveszi a kajat. Vagyis kivenne. De vmiert magaba beszelte hogy sajnaljak tole es elvarja hogy anya szedjen neki, mert o ugyan magatol nem nyul hozza.

Van anyukamnak egy kiskutyaja. Kb egyeduli tamasza. Amolyan terapiaskutya.:) hugom szerezte neki.

Azt mondta nagyim ha egyszer anya nem lesz otthon kiengedi a kutyat, vagy valamit csinal vele. Ezert is nem nagyon mer anya elmenni otthonrol. Persze ez csak az egyik ok.

De nagyim olyannal is fenyegetozik, hogy sajat magaval fog vmit csinalni. Vagy multkoriban kb.1 honapja osszehivta a csaladot hogy o rosszat erez, megfog halni.

Szoval lelkileg vhol a béka feneke alatt van a csalad.

2022. aug. 24. 17:06
 32/46 A kérdező kommentje:
Amugy cukorbeteg, 5x inzulinozza magat, melle pedig epilepszias.
2022. aug. 24. 17:09
 33/46 anonim ***** válasza:
82%
Olvastad a 29-est? Szóval mire fel lehet ápolási díjra menni az önellátásra és járásra képes nagyi mellé? És délután fél 5-kor hirtelen kaptál időpontot a tb-s pszichológushoz, akihez egyébként pszichiáternek kell beutalót adnia, azt is jó hosszú várakozásra? Azt hiszem, a szóban forgó terápiás kutyátok sánta ...
2022. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
29-es, nincs szerintem olyan épelméjű ember aki ilyennel trollkodna. Mi ertelme lenne, es miert pont ezzel a temaval??? Miert pont ezzel?! Gondolkozz mar.
2022. aug. 24. 17:13
 35/46 A kérdező kommentje:

33. Fentebb irtam mire kapta.

Emailben pedig igen lehet idopontot foglalni. Illetve beutalo haziorvostol kell pszichologiara. Amiert holnap megy anyukam. Anelkul lehetett foglaln, igen.

2022. aug. 24. 17:15
 36/46 anonim ***** válasza:
81%
Cukorbetegség és kezelt epilepszia nem indokol ápolási díjat, aminek következtében nyomorog a család. Mindkét betegséggel még dolgozni is lehet. Ápolási díjat szigorúan önellátásra képtelen családtag gondozására adnak. Nincs épelméjű ember? Hát, úgy látszik, van. És az az értelme, hogy jól szórakozik. A pszichológushoz való bejelentkezés se így működik.
2022. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom mindenkinek a valaszokat, hasznos tanacsokat!:)
2022. aug. 24. 17:27
 38/46 anonim ***** válasza:
17%
Én a 30-as voltam, kérdeztem párat. Azokra megtudhatnánk a válaszokat?
2022. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi? Mintha nem válaszoltál volna bizonyos érdekes, általam felvetett kérdésekre...
2022. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

30-as.

Anyukam az ugy erdekeben? Leginkabb csak sirankozik, onsajnalatba merul, panaszkodik (elobb is hivott). Unszolasomra felhivtunk par oregek otthonat, illetve az egyik otthonban a fonover ( vagy nem tudom ott hogyan hivjak), ismerosunk. Azt mondta nagyon hosszu a lista, mire nagyim sorra kerulne talan 1 ev is lenne vagy tobb. Es papirok kellenek hozza, aminek a vizsgalatat nagyim megtagadja, tehat nem akarja megcsinalni. Papir nelkul semmire nem megyunk.

Anyukam recepcios, tehat azt dolgozna.

Tenyleg apolasin volt otthon bele, nagyim random rosszulletei miatt (nyelve hatra ment, elvesztette az eszmeletet. Nagyon sokszor volt ilyen) mindig volt ezek miatt korhazban de sosem vizsgaltak ki alaposan.Mindig hazakuldtek. Majd most novemberben bekerult, bent volt majd 3 hetet es akkor derult ki, hogy epilepszia. Tehat egesz novemberig kezeletlen volt.

2022. aug. 24. 17:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!