Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi bulikon kívülállónak...

Családi bulikon kívülállónak érzem magam amint megjelenik a 2 éves unokaöcsém, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy elvileg "normálisnak" kellene lennie annak, hogy rajongok a gyerekért, inkább magány és kívülállóságot okoz


És amikor elvonulok emiatt, akkor meg jön másnap a kérdés, hogy miért csinálok ilyet, annyira fura vagyok stb..


Én meg nyilván nem fogom mondani, az igazat, mert akkor jön az, hogy "miért vagyok ilyen érzékeny?" stb.. (érzelmi manipuláció amire megtanultam már nem reagálni)


Gyerekkoromban sokszor hívtak annak és felnőtt koromra már megtanultam nem reagálni úgy a szituációkra amik ezt a kérdés feltevést váltják ki az emberekből


De nyilván a trauma ami ezt kiváltotta azt kellene megoldanom, ezen is dolgozom, de nem olyan egyszerű


Mit lehet ilyenkor tenni, most így dolgozó emberként eljutottam arra a pontra, hogy egyáltalán nem kellene családi rendezvényekre járnom?

...mert nincs gyerekem/barátnőm és nincs kivel beszélgetnem amikor mindenki más elvan foglalva a "gyerekkel rendelkezés univerzumával"


2022. okt. 2. 18:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
7: ezt hívják féltékenységnek. Amit 6-os írt le az teljesen "normális", egy családtag születésnapján nehogy már tök mással foglalkozzunk, őt meg le se xarjuk. De amit te írsz le az egyszerű féltékenység.
2022. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
3. Mostvkomolyan egy kétevesre vagy féltékeny?? Mitől ekkora az önbizalomhianyod?
2022. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
hisztis ės fėltėkeny vagy 2 éves gyerekre meg azokra akiknek van barátja,baråtnője stb.
2022. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Ugyvan ahogy a 11es irja.

Ha esetleg téged ünneplnek oķes hogy zavar ez,de csak sima talalkakor is...Hany eves vagy kérdező?

2022. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom kérdező, egész életeben körül voltál ugrálva, ezért akadsz ki ha nem rólad szól valami. Nyugodj meg, baromi sok ilyen helyzet lesz még az életedben
2022. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%
Az meg duplán gáz hogy ez dolgozó, tehát minimum huszonéves ember létedre teszed.
2022. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt az a trauma???
2022. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

És ha engem ünnepeltek akkor mivan?

Igen egyébként engem ünnepeltek, de ez mit számít?


Az a lényeg, hogy bármikor a gyerek megjelenik jön az ajnározás


Igen tudom, hogy a gyerekkorom az oka, vagyis az azzal való kapcsolatom, azt is megértem, hogy "ez gáz", ugye ezek a gondolatok elég sokszor megfordultam a fejemben


De ez 0%-ban járul hozzá a megoldáshoz való eljutáshoz, tudom, hogy fel kell nőni blabla.. és a többi, de ez sem segít, tudom, hogy az egyetlen megoldás az az,hogy megváltoztatni a kapcsolatot az eseményekkel amik gyerekkoromban történtek velem, de nem tudom ezt, hogyan tudjam úgy meg tenni, hogy ne üssön vissza amikor a legkevésbé sem akarom


16. Ez kb mintha hozzá vágnád az alkoholista fejéhez, hogy ez azért gáz. Érti felfogja, tesz azért, hogy ne igyon, elfoglalja magát, meditál, sportol, hobbijaival foglalkozik, emberek közé megy stb.. de az, hogy ez a "gázság" érzés van benne, az csak távolítja a megoldástól


Mármint értem, hogy ezt mondod, de azt is megértem, hogy azért mondod, mivel nem éltél meg bizonyos dolgokat


17. Szerintem az elhanyagoltság és a túlzott ajnározás gyerekkorban egyszerre, nyilván ez 10-15 év alatt történő kisebb dolgok


De mit tudok tenni, mintsem felelősséget vállalni magamért, dolgozni magamon és ennek ellenére előjön ez? Akkor mit csináljak?


Elmondom mi nem jó, ha

-elfolytom,

-ha kifejezem


Feldolgozni kéne, de nem tudom az mit jelent gyakorlatban

2022. okt. 2. 20:35
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy elvileg "normálisnak" kellene lennie annak, hogy rajongok a gyerekért


Szerintem te rohadtul nem ezt akartad írni. Ez azt jelenti, imádod a gyereket.

Azt akartad inkább mondani, annak kellene normálisnak lenni, hogy rajongsz a gyerekért...


Nem mindegy a szórend.

2022. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%
Menj pszichológushoz!
2022. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!