Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi bulikon kívülállónak...

Családi bulikon kívülállónak érzem magam amint megjelenik a 2 éves unokaöcsém, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy elvileg "normálisnak" kellene lennie annak, hogy rajongok a gyerekért, inkább magány és kívülállóságot okoz


És amikor elvonulok emiatt, akkor meg jön másnap a kérdés, hogy miért csinálok ilyet, annyira fura vagyok stb..


Én meg nyilván nem fogom mondani, az igazat, mert akkor jön az, hogy "miért vagyok ilyen érzékeny?" stb.. (érzelmi manipuláció amire megtanultam már nem reagálni)


Gyerekkoromban sokszor hívtak annak és felnőtt koromra már megtanultam nem reagálni úgy a szituációkra amik ezt a kérdés feltevést váltják ki az emberekből


De nyilván a trauma ami ezt kiváltotta azt kellene megoldanom, ezen is dolgozom, de nem olyan egyszerű


Mit lehet ilyenkor tenni, most így dolgozó emberként eljutottam arra a pontra, hogy egyáltalán nem kellene családi rendezvényekre járnom?

...mert nincs gyerekem/barátnőm és nincs kivel beszélgetnem amikor mindenki más elvan foglalva a "gyerekkel rendelkezés univerzumával"


2022. okt. 2. 18:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
71%
Szakember nélkül nem fogod tudni feldolgozni a dolgokat, úgy hogy hajrá, itt az ideje időpontot kérni.
2022. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Imádom a gyerekeket, imádok velük lenni megértem a közös hangot, csak ez amikor még pár évesek és állandóan figyelik és nem hagyják, hogy csináljon bármit önállóan "mert annyira cuki", ez lemerít nagyon, majd hogy nem kiábrándít, az, hogy az ember ennyire reaktív erre az evolúcionális jelenségre, miszerint a gyereknek gyakorlatilag a túlélésén függ az, hogy "cuki", mivel ha nem lenne az akkor rá sem bagóznának. Mintha ilyenkor kicsit be lennének drogozva az emberek, erre annyira erősen reagálnak


20. Eddig már voltam kettőnél, de nem volt meg a közös hang egyiknél sem, majd már van időpontom a következőre, de nincsenek nagy elvárásaim elvégre mindig is úgy éreztem, hogy ezt nekem kell megoldanom valahogy más nem fogja

2022. okt. 2. 20:56
 23/27 anonim ***** válasza:
45%
Arra még nem gondoltál, hogy nem veled van a baj? Bár a válaszokat olvasva úgy tűnik, egyedül én gondolom így. Amit ma ebben a gyerek témában művelnek, az már nagyon a ló túloldala. Nehogy már az legyen a normális, hogy megjelenik egy kisgyerek és átfordul a föld. Van annak a gyereknek anyja, apja, foglalkozzon vele ha vendégségbe mennek. Attól még a felnőttek folytathatják tovább az ünnepelt ünneplését vagy simán a felnőtt beszélgetést. Nem kell kiforgatni, úgyis mindenki szól pár szót a picihez, de nehogy már ő legyen a ceremóniamester. Aztán meg csodálkoznak gyerekesék, hogy egyre kevesebb helyre hívják meg őket. Nálunk ugyanez volt egy érdekes csavarral. Nekünk gyerekként szépen, csendben kellett lenni bárki jött vagy bárhova mentünk. Az én gyerekeimtől ugyanezt várták el, majd megszülettek tesómnál a gyerekek, onnantól bármi miatt összejöttünk, a program az ő gyerekeik ajnározása lett automatikusan. Lehetett bárkinek bármilyen ünnepe, ők a középpont. Na, nekünk már nem, régóta nem találkozunk. Azt a kevés szabadidőt el tudjuk úgy is tölteni, hogy jól érezzük magunkat. Hiányzik is a létszám a szórakoztató csapatból. Nem sokan maradtak. Lényeg, aki bügyülizni akar, menjen bügyülizni házhoz, ne az addig normális összejöveteleket változtassák át kényszeredett babapartivá. Tudom, egy megerősítés nem sokat ér egy ismeretlentől, de minden rendben van veled. Az lenne jó, ha a korosztályodban találnál egy jó társaságot, szerintem inkább tedd át ide a fókuszodat. Huszonévesen erre koncentrálj, kezdj el kifele nézegetni a családodból.
2022. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem féltékenység, egyszerűen csak nem szereted a gyerekeket.


Ebben semmi fura nincs, inkább az a fura, mikor mindenki elvárná, hogy te is uggyanúgy gyügyöréssz neki.


Én is megkaptam ugyanezeket. Nem szeretem őt? De, kedvelem, mert aranyos, de ennyi, semmi többet nem érzek iránta, mert bezsélgetni nem tudunk, és nekem nincs kedvem ezredszerre is ugyanazt játszogatni.


Ezek után senkit nem lepett meg, hogy nem lesz gyerekem :D, az unokatesóimmal viszont most már nagyon jó a kapcsolatom.

2022. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
71%
Ne izgulj, a mostani kétévesek sem fogják huszonévesen (már kamaszként sem) kisbabákkal gügyörészve tölteni az idejüket és eljátszani, hogy jaj, másra sem vágyom! :)
2022. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan egy 2 évesre vagy féltékeny? Mi vagy te? 3 éves?
2022. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
61%

Honnan szeditek, hogy féltékeny? Ennek köze sincs a féltékenységhez. Egyszerűen halál unalmas, hogy minden alkalom a gyerekezésről szól elejétől végéig.

Lassan ideje lenne elkezdened kialakítani a saját életedet, amíg otthon laksz mindig gyerekként fognak kezelni. Megmondják mit és hogyan kell tenned, ahogy látszik még azt is, hogy mit kellene érezned. Ha már külön laksz, elmész egy ilyen összejövetelre majd mikor meguntad felállsz és hazamész. Nem kell neked semmiféle pszichológus, a gondolataidat és a saját érzéseidet kell összerendezned és hagyni, hogy azok vezessenek. Nem pedig azon agyalni egy életen át, mire hogyan kell reagálnod ahhoz, hogy megfelelj a többiek elvárásainak. Ők miért nem akarnak neked megfelelni? Ha tudják, hogy te így nem érzed jól magad, miért nem ők változtatnak? Egyszerű, mert ők pont lesz.rják, te hogy vagy. És ki nevezte ki őket megmondóembernek? Akik hű de tudják, mit, hogyan kell? Ezt egy gyerek köteles elviselni hisz nem tud mást tenni, te felnőttként viszont ne nyomorítsd meg magadat, ne akarj egy alárendelődő kis szerencsétlenséggé válni. Ha még sokáig csinálod ezt így is maradsz. Maradj köztük amíg jól érzed magad, ha meguntad pedig nyugodtan állj fel, vonulj el. Ha anyádék kérdezik, hogy miért, azért mert ennyi elég volt. Pont.

2022. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!