Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg ennyi ember szerint...

Tényleg ennyi ember szerint normális kockás füzetbe írogatni, hogy kitől mit és milyen értékbe adott ajándékba?

Figyelt kérdés
Minek ajándékot adni akkor, ha szinte csak kölcsönbe, befektetésként ajándékozunk? Nem veszik el így az egész önzetlen szívből jövő mivolta? Elvárássá silányodik így az egész.

2022. okt. 13. 06:27
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
8 szerintem ez egy nagyon materialista felfogás.
2022. okt. 13. 07:39
 12/37 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy, 11, hogy szerinted milyen felfogás. Nem azért vinnék, mert illik, hanem mert egy kicsi baba megajándékozásánál nincs jobb érzés :)
2022. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorin igen.
2022. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
82%
Hát én mondjuk soha nem vezettem listát se arról, amit adtam, se arról, amit kaptam, de azért képes vagyok rá vissza emlékezni gond nélkül. Ajándékot általánosságban kb hasonló értékben adunk, mint amit kapunk, tehát kb mindenkinek van ilyen fuzete, ha máshol nem is, q saját kis fejében.
2022. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Én olyat adok, amit jószívvel tudok adni. Ez lenne számomra az ajándékozás lényege, nem az, hogy a gazdag rokonnak én is nagyot vegyek, hogy ő is nagyot adjon.

Aki jómódú, az úgyis megveszi magának, amire szüksége van, ha még nincs rá szükség miért vegyem meg drágán?

2022. okt. 13. 08:29
 16/37 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem írd már le még vagy 6x, hogy ez szerinted mennyire nem normális, attól majd tuti az összes ilyen ember felhagy ezzel.
2022. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%

"Én olyat adok, amit jószívvel tudok adni. Ez lenne számomra az ajándékozás lényege, nem az, hogy a gazdag rokonnak én is nagyot vegyek, hogy ő is nagyot adjon."


Hm. Tegyük fel veszel egy 10e forintos ajadekutalvanyt a gazdag rokonnak mondjuk a születésnapjára. Jön a te szülinapod és az ő ajándéka egy tábla Milka. Következő évben mit fogsz adni neki? Ugyanúgy egy tízezres utalványt, vagy szinten egy tábla csokit?

2022. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
86%

"ennyi ember szerint"

.

1. Mennyi az "ennyi'?

2. Ki az, aki eldicsekszik neked, hogy ezt csinálja?

3. Hány embert ismersz, akinek ez a szokása, hogy merész vagy és általánosítasz?

4. Ha nem akarod utánozni szokását, miért érdekel, mit és hogyan csinál?

2022. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a fura, hogy napok óta ezen pörögsz. Nem mindegy, hogy saját magának a saját otthonában ki mit írogat?

Egészségére, ha ettől érzi jól magát. Más meg naplóba leír mindent, ami vele történt az adott napon. Na és? Engem ez semmiben nem befolyásolna, vagyis se többet, se kevesebbet nem vinnék emiatt.

2022. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen pörögni, bár a kérdés megnyitásának volt értelme, mert a 3-as kommenten (Nem. Szerintem az ilyesmit csíkos füzetbe kéne írni.) akkorát felröhögtem.
2022. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!