Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Baromi nem szeretem mások...

BiTOPro97 kérdése:

Baromi nem szeretem mások zsebébe turkálni, és azt sem szeretem ha az enyémben teszik. De egy Németországból hazajött ismerősöm, ledöbbent. Hogy normális az, hogy valaki egy ~21 millió benzines MB GLE Coupe-t kupét kap érettségi ajándékba?

Figyelt kérdés

A srácot amúgy egy közepes, vagy talán kicsit jobb egyetem, de csak levelezőtagozatára vették fel azzal az érettségi eredménnyel. Most oda jár ezzel az autóval.

Mondom mint jelenségről, és társadalmi hatásairól érdekel a véleményetek, nem a konkrét esetről. Ja hozzáteszem a srác eddig nulla napot dolgozott, és kinéz vagy 16 évesnek.


2016. nov. 14. 22:47
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
javítva: ~21 millió Forintos,
2016. nov. 14. 22:48
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön semmi kivetni valót nem találnak benne. Mi vagyunk túl szegények szerintem .
2016. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha nálam is olyan lenne a számlaegyenleg, valszeg én is megvenném a kölykömnek.

Ha 21 gurigáért vesznek ajándékot a kölöknek akkor gondolom nem sertésmájkrémen meg száraz kenyéren tengődnek. :D

2016. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

Nincs ebben semmi különös, itthon is vannak olyanok, akik a hármas érettségijükért kapnak apucitól egy autót. Csak a fizetésekkel arányosan nem 21 milkásat, hanem mondjuk csak 5 milkásat.


OFF: Egyébként értelmetlen a kérdésed, az sem világos számomra, hogy most a németországból hazajött ismerősöd döbbent le valaki máson, vagy ő kapta a kocsit.

2016. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Ha telik rá, akkor normális. A saját gyerekének az ember képes drága cuccokat venni... Nyilván nem úgy vette, hogy jelzálog került a házra...


Én a diplomámra nem kaptam egy csokor virágot se, és? Attól még más kaphat érettségire luxusapartmant Manhattanben, mi az összefüggés? :D

Egyes macskákra többet költenek egy évben, mint amennyi rám jutott leggazdagabb korszakomban. Sőt, ez még guminőkre is igaz (persze luxus guminők, realisztikus szépség meg minden). Ilyen az élet, ezeken én le nem döbbenek.


Játékok is vannak sokmillió dollárért is, OK, az dúsgazdah gyűjtöknek, de akkor is.


Van, aki forintban sok millióért vesz használt esküvői ruhát, na én ezt nehezen tudtam hova tenni.

2016. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
*dúsgazdag
2016. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Mondom nekem is csak a nagyapám alapította családi vállalkozásba, ami most már 22.5% német érdekeltség (piacszerzés miatt), hazahívott félig német és félig magyar értékesítési managernek szúrt szemet, és ott lévő beosztottól tudta a részleteket.

Amúgy magyar vállalkozó családból való a srác, sok millióért rendeltek már egyedi bútort. etc. Tehát nem vágja földhöz őket tény. Főleg egy dízel alap áron 20.8 milliós persze nem extra mentes autóról van szó.

Amúgy mi sem, a német srác meg főleg nem áll rosszabbul, de németeknél valahogy nem ez a szokás. Itthon egyre inkább megy ez a trend, a társadalmi ollószétnyílása, és annak kirakatba tevése. Az is, hogy egyre inkább nem várják el a teljesítmény a szülők a gazdag gyerekektől.

2016. nov. 14. 23:38
 8/36 anonim ***** válasza:
73%
Dubajban meg van 15000 dolláros koktél. Most hova szarjak? Az éves keresetem kb. Nincs értelme magadhoz hasonlítgatni. A világ túl nagy ehhez.
2016. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Igen egy részben külső személő kellett, részben máshol szocializált, hogy ez feltűnjön valakinek. - a mi szemünk már hozzá van szokva. De érdekes kérdések merültek fel ennek kapcsán.

Talán az értékválság is, ami itthon már megszokott legtöbb embernek?

2016. nov. 14. 23:44
 10/36 A kérdező kommentje:
Magamhoz? Elnézést! Mi gazdagabbak vagyunk mit a srác és családja. És csak azért nem rendelek új és újabb F10-es BMW 550xi-t saját jövedelemből, mert elcsesztem az időt, úgy néz ki, és már nem rendelhető.
2016. nov. 14. 23:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!