Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tud így élni egy szülő?

Hogy tud így élni egy szülő?

Figyelt kérdés

Engem és a testvérem annó rendőrök vittek be a gyámügyre, mert apánk hullarészegen feküdt valahol, anyánkról nem tudom merre volt.


Akkor én 2, testvérem 1 éves volt. Mikor a rendőrök ránk találtak a hideg lakásban, mindketten tüdőgyulladásos betegek voltunk. Sírtunk, a szomszéd hívta a rendőrséget.


Engem nevelő szülők vettek magukhoz 3 éves koromban, de a testvérem bent maradt, ott is nőtt fel.

Utána egyszer találkoztam vele és anyámmal 6 évesen.


Aztán soha többet nem érdeklődött felőlem. Testvéremmel sem tudom mi van, 6 éves korom óta nem láttam. Most vagyok 39.


Apámat pár éve kiderítettem hol lakik, elmentem meglátogatni és megkérdezni mi volt ez. De nem kaptam választ, ugyanúgy alkoholista maradt mint régen volt.

Anyámról se a testvéremről sem tudott semmit.


Anyámat nem sikerült felhajtanom. Tudom nem kellene ezzel foglalkoznom, de annyira kíváncsi lennék, hogymilyen magyarázatot tudna adni arra, hogy miért hanyagolt el.

Hogyan tudott elmenni az évek során amelett, hogy neki van két gyereke.


Letettem arról, hogy megkeressem, csak a válaszok érdekelnének.


Testvéremet is próbáltam felkutatni, eredménytelenül...


Ami a véleményetek erről?


2022. okt. 21. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Jól.
2022. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos szartam volna a "szülőkre". Komolyan milyen választ vársz 2 alkoholista tetűtől? A tesót kellett volna jobban keresni, de gondolom megtetted amit lehetett. Meg amúgy is - a legtöbb testvérnek pocsék a viszonya egymással.
2022. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Apukám erre azt mondaná, az nem szülő…


Pszichológussal beszelgettél már?

Csak azért kérdezem mert én nemrég kerestem fel egyet és rájöttem , hogy sok mostani problémám ott gyökerezik h csak egy szülő nevelt fel engem. A tudatalattim még mindig azt súgja, hogy nem vagyok elég jó, de legalább már észreveszem és tudom mit kell csinálni.


Kívànok Neked lelki békét és sok sok szeretetet, ami valamelyest pótolja az elmaradottat!

2022. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha nekik igy jo hát így tudnak élni.
2022. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

A te életed mindeközben hogy alakult? Arról nem nagyon írtál, de azt hiszem amíg nem kapsz választ a benned lévő kérdésekre, nemigen fogsz tudni tovább lépni, pedig hát ideje lenne. Az alkohol öl, butít és nyomorba dönt, tartja az a bizonyos mondás, és erre a helyzetre nagyon igaz. Ki kellene találnod hogy akadj a nyomukra, a kérdések miatt, bár lehet jobb lenne hagyni mindent a múltba veszni, és továbblépni előre.

Ha volt is valaha tartás bennük, az megszűnt a következő felessel együtt, ez az ami az alkoholistákra jellemző. Talán ők is ezt a mintát látták, talán azt hitték az életük sehova nem vezet, és így feladták a lehetőségét is hogy valamit adjanak nektek.

2022. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem próbáld őket megtalálni, mert még 39 évesen sem tudtál túllépni ezen, ami érthető. Csak a baj az, hogy magadat mérgezed közben, ezért lenne jó megkeresni őket és lezárni ezt az ügyet.
2022. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Szia, én 38 éves vagyok, és a munkám során találkozom hasonló szülőkkel, mint amilyenek a te szüleid lehettek. Én nem török pálcát a fejük felett. Nagyon nehéz sorsok vannak. Nem tudhatod, hogy milyen terheket cipeltek, amikkel nem tudtak megküzdeni egyedül és sajnos a környezet meg nagyon nagy hatással van az emberekre, ha a környezetükben isznak, drogoznak, persze hogy ráveszik egymást az emberek. Nagyon szomorú, ha közben kicsi gyermekek szenvednek mellettük. Apukádat ugye írtad, hogy megtaláltad, de nem tudott választ adni. Szerintem ez érthető. Lehet meg sem tudja fogalmazni magának, hogy mi vezette őt oda, hogy alkoholista legyen. Lehet összetett is a probléma.
2022. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nos. Én ugye 39 vagyok, de még életemben nem kóstoltam alkoholt. Egy sör de még egy diannás cukor sem.

Van 4 gyerkőcöm, ( 3, 5 évesek, és ketten 8 hónapos ikrek. ) akiket imádok. A feleségem féléve hagyott minket itt. Elhunyt.


Azóta nehéz megküzdeni a minden napokkal, a gyásszal mindennel.

Pár napja gondolkoztam el azon, hogy hogyan alakul az életem, ha az égi rulett nem egy alkoholista anyát és apát oszt nekem.

2022. okt. 21. 22:48
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom ami veled történt, igazán nehéz lehet most neked. Viszont jó pár dologban- a fontosakban- előrébb jársz mint a te szüleid. Példásan neveled a srácaid, és azt a szeretetet adod nekik amit neked is meg kellett volna kapnod, mint normális esetben. Elképzelni sem tudom a jelenlegi nehézségeidet, hogy milyen szörnyű lehet most neked, de talán nem a legjobb ötlet a régi sebeket most feltépni. Idővel talán, de szerintem ebben a helyzetben nem ezzel kellene foglalkoznod. Persze nem tudhatom mi tenne jót neked, így a válaszom nem sokat ér. Kitartás!
2022. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Ezek nem szulok, csak szerettek baszni.

A felesegedet Isten nyugtassa.🖤

2022. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!