Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyi ünnepek, ki hogyan...

Karácsonyi ünnepek, ki hogyan tölti?

Figyelt kérdés
Mi a helyes? Végig a rokonokkal tölteni, vagy ha van párod akkor a nagyobb részét vele? Általában pár nap az egész, aztán indulnak újra a hétköznapok. A készülődés és jövés-menésről szólt eddig. Elgondolkoztam hogy változtatni kellene... Rossz döntés szerintetek?

2022. nov. 14. 10:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már nincsen köves menés. Rokonok nem tartják velünk a kapcsolatot. Kicsit hiányzik is a beszélgetésnek.
2022. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk rémálom, hármasban 24-én este vagyunk a lányommal, délben még átjön anyukám, de ő csak odadobja az ajándékot, egy teára, sütire sem ül le, érezteti, hogy terhére van az egész, rohan apámhoz, aki utálja a karácsonyt.

Bezzeg anyóspajtás,25-én reggel 7-kor ébresztő, megjöttek, viszik a lányomat és páromat vidékre 27-28-ig, világraszóló díszletek, giccses ajándékok, csillogó boák

. Saját döntés, hogy nem tartok velük, anyós tett érte, egy kiképzés ott lenni, egy ideje felvette azt a szokást, hogy levegőnek is néz.

Szerintem idénre betankolok forralt borral a magányos napokra és teló ki, előre rosszul vagyok az egésztől.

Amikor a lányomat vártam, nagyon másképp terveztem, meghitten, itthon sütögetősen, forrócsokizósan, éjféli misézősen, társasjátékozva, rokonok is szeretetben átjönnek. Édes álom volt (:

2022. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Kérdésedre nem válaszoltam, szerintem a jövés-menést a meghitt pihenésre érdemes cserélni. Nem rossz döntés.
2022. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Míg otthon laktam, 23évig úgy telltek a karacsonyaink, hogy otthon ültulünk és hallgattuk ahogy anya meg nevelőapám 3 napin keresztül veszekszik. Bármin, mindenen. Otthoni ruhában, hozzáteszem, mert ha már egy kicsit is jobban akartam felöltözni csak bszogattak miatta.

Senki nem jött hozzánk, mi sem mentünk sehova. Anyámék jól megutáltatták magukat az egész családdal.


23évesen elköltöztem. Utána volt 2 olyan karacsony, ami nagyon jó volt.

Kiöltözős, rokonokhoz járós, rokonvárós. Férjemnek kb 20fős közeli rokonsága mindig mindent együtt ünnepelt.

Imádtam.


Aztán 3 éve, inkább 4 megromlott ott is a viszony. A fele "banda", pont azok akikkel jóban maradtunk elköltözött. Ki ausztriába, ki "csak" 200km-re. Akik maradtak, nem beszélünk.


Karácsony elött baráti körrel (szintén kb 20fő) is meg lett mindig ünnepelve. Na most ez a társaságnak is annyi.


Azóval azóta ismét "meghitt" a karácsony. Azt a 3 napot itthon töltjük. Én a gyerekekkel játszok, szórajoztatom őket kb, vagy csak filmezek, a férjem meg ez idő alatt sem tudta feldolgozni, hogy már a karácsony nem olyan mint évekkel ezelött, igy abban a 3 napban a gép elött ül és játszik (az év további 362napján nem szokott).


Szóval én ha választhatnék, a pörgősre szavaznék újra.

2022. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

24-e a mi csaladunke, hármasban itthon, de ez gyerek előtt is így volt. Aztán amyosomhoz megyunk, ott vannak sogornomek is, ajandekozunk a gyerekeknek, eszünk sok finomsagot. Én anyumék a kozelben vannak, ott is hasonló. Én ezt nem joves menesnek veszem, hanem a csaladdal való együttlétnek. Ha már a karacsony is a teljes elszigetelődésről szól.. Akkor mi marad? Hol a család, a rokonok, a beszelgetesek, gyerekeknek együtt játszás, egy asztalnál evés stb? Minden nap együtt vagyunk, szerintem a karácsony nem arról kéne szólnia, hogy begubózunk. A díszítés meg alap itthon is, a gyerek imádja a varakozast, ablak díszítést stb én meg imadom, hogy imadja. Ettől is meghittebb lesz a hangulat.

De azt tanítani neki, hogy a szeretet ünnepén szarjunk le mindenkit, meg én nem megyek veled a masik mamadhoz eszembe nem jutna.

2022. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 24 és 25-én itt vannak a gyerekek a párjaikkal és azok szüleivel, a saját szüleim és esetenként anyósom is. Aki akar itt aludhat, de 25-én általában már elmennek és a következő napokban jönnek át a barátaink, vagy mi megyünk át hozzájuk. Szóval van jövés-menés, de mi ezt szeretjük. 20 embert az asztal körül, nagy beszélgetéseket, röhögéseket,meg a terülj-terülj asztalkámat :)
2022. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
6# szerencsésnek vagytok
2022. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
köszi!
2022. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom a magyar családokat. Akik képtelenek magukért kiállni.

Nekem szerető családom van, így szeretek kimozdulni, jókat enni, szeretem a fényeket, a filmeket, ha hó is esne, nekem az már a paradicsom lenne. Pedig 36 éves, gyerektelen pár vagyunk. Minden unokatasómnak van már 1-2 gyereke. Mégis mindenkit úgy szeret mindenki, ahogy van.

2022. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
fingom sincs. anyám keresztülnéz rajtam több, mint egy éve.
2022. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!