Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan felnőtt,aki utál (rokon) vendégségbe menni és a (rokon) vendégeket is utálja?

Figyelt kérdés

Az utál talán erős szó,de a nagyon nem szeretem helytálló. 34 éves nő vagyok,5 éve férjnél,két kisgyerekkel. Régen sem szerettem,de amióta gyerekek vannak,határozottan nem. Az én szüleim régen elváltak,mind a kettőnek saját családja van,egyiküket sem igazán érdekeltem sem én,sem a gyerekeim sosem. A probléma a férjem oldalával van, ott is volt válás,de valamennyire megmaradt a felszínes kapcsolat.A dolog úgy néz ki,hogy van az aposom,és az aktuális nője,aki fél évente kb más,anyósom és az extrém idegesítő,nagyhangu hapsija,és az anyósom nővére,aki ugyanúgy cserélgeti a pasikat mint az aposom. Ennek a nőnek van két fia is,kamaszok,az egyiknek hol van barátnője,hol nincs. Ezen kívül van a férjem öccse és annak a menyasszonya. Na most ez négy "emberkupac" együtt,és ezek változatos kombinációban jönnek,és menni is kell(ene) hozzájuk.Nem egy összetartó család, de valahogy megvan ez az egyszer te jössz egyszer mi megyünk mentalitas,természetesen számon tartva,ki volt utoljára. Én már nem megyek sosem,belefáradtam a sok felszines beszélgetésbe,és anyosomnak is megmondtam,ő bármikor jöhet,hiszen a gyerekek nagyanyja, de a barátja nem. Volt is sertődes belőle. A férjem már elfogadta a helyzetet,ő se szereti ezeket a felszínes bájcsevegéseket. Sajnálom amúgy hogy ilyen a rokonsagunk,mert leginkább a felszinesseg,és a nagy hangon ordibalas ami zavar,és az,hogy igazából mindenki lesz*mindenkit,csak magával van elfoglalva. Nem is beszélve a nővér meg anyósom hapsijáról,mikor itt vannak,olyan zabalast csinálnak,mint a sáskak. Akarja a fene etetni is őket,bőven elég elviselni. Vagyis csak akarnának,én megmondtam a ferjemnek,hogy ezeket többet nem etetem. Persze ez azzal jár,ha anyósom a hapsijaval jön,max kekszet kap ő is.Ráadásul anyósom hapsija igénytelen is,mindig büdös,undorodom,mikor leül a kanapéra,vagy szekunkre..utána meg én ülök ugyan oda..na mindegy,hosszú lett,és talán felesleges is.

Más is van ilyen aki ennyire "szereti" a rokonságát?



2022. nov. 25. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ja. Tökre megértelek. Még szerencse, hogy a férjed is így gondolja.
2022. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Igen.


Nekem az én családommal van bajom. Ok, hogy gyerekként jártam vendégségbe, voltak karácsonyok, de a nagyszüleim már nem élnek, és nekem már furcsa a gyerekemet elrángatni, hogy az én nagybácsiaimmal, nagynénieimmel találkozzunk. A karácsony egy rémálom lenne így, mindig menni valahová,ha nem szabotálnám. Ráadásul sokszor voltak kellemetlenségek, anyám még most is természetesnek veszi, hogy engem kellemetlen helyzetbe hozzon.


A feleségem oldalán csak egyszerűen elunom magam.

2022. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Én nem megyek oda, ahol nem érzem jól magam.

A párom rokonaihoz semmi közöm, az ő családja. Akkor megy hozzájuk amikor akar, én nem megyek. Az én családomból az egyik mamámmal tartom a kapcsolatot és anyámmal. Velük a párom is, mert jól kijönnek.

Vendégeskedni, másokat megvendégelni nem szoktunk. Nincsennek családi összejövetelek.

2022. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Az élet rövid,nem értem minek csinál valaki olyat,amihez nincs kedve a szabadidejében.
2022. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
Haat... Fura egy no vagy :-D bocsi
2022. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#3 irigyellek,annyiból,hogy szerencsére már nekem sem "kell" mennem ha nem akarok,de a néha eljönnek hozzánk öt nem úszom meg. És mivel,mint írtam négy "emberkupac",ezért ha mindenki csak havonta jön is,minden héten,de legalábbis minden masodik itt van valaki. Férjem ráadásul szeretne már ebédet is adni az anyjának,amit megértek,de mondtam,hogy azt a férfit nem etetjük...meg amúgy sem szeretem ha a gyerekeim közelébe van,és ők sem szeretik. Most ott tartunk,megmondtam a ferjemnek,hogy az anyja jöhet enni,de akkor tiher,ha ő nem mondja meg neki,akkor én fogom,hogy a hapsit ne hozza. Aztán persze sertődes lesz....ahogy akkor is az volt,mikor mondtam aposomnak a kb negyedik nő után,hogy több új nőt nem akarok a házamban látni,a gyerekeknek is rossz hogy hol Kati néni jön hol Orsi néni..akik persze lesz*jak őket,csak mind aposom vastag pénz tárcájára hajt (amit ő az unokái előtt zárva tart,de ez egy másik történet).
2022. nov. 25. 20:26
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Más okokból, de én sem. Alig vártam, hogy elköltözzek, és bizony rögtön más szabályok lettek, mint amik otthon, anyuéknál vonatkoztak a vendégeskedésre.

Szintén van két kisgyerekem. Anyámhoz megyünk, ő is jön, őt szívesen látom, de kb. ennyi.

Sok rokon szemében utálatos vagyok emiatt, de nem véletlen van így, és nekünk megfelel.

2022. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Ja. A te rokonaid ok, a párodé nem :D

Az megvan, hogy ezek az emberek neked csak kellemetlen akárkik, a gyerekeidnek viszont a nagyszülei, nagynééni, nagybátyái?

2022. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8 Az én rokonaim telibe szrnak ha elolvastad volna már rég van mind a két szülőmnek új családja (egészen pontosan bő 20 éve).

És ha még jobban menne az olvasás,látnád,hogy ebből a sok mindenkiből ki aki tényleg rokon,ki aki nem . A huszadik Kati néni,és anyósom trehany,büdös,nagyszájú hapsija sem rokon. Egyébként tök mindegy,ha rokon ha nem,felszínes csevegesre,de amúgy leszrjuk egymást..erre nincs szükségem egyiktol sem.

2022. nov. 25. 20:40
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Én azt hittem mindenki utálja ezeket a találkozókat. :"D

Szerencsére nálunk elkoptak az évek során.

Így már csak a férjem szüleihez "kötelező" menni, mostmár a gyerek miatt is, pedig a hátam közepére se kívánom őket.

2022. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!