Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan felnőtt,aki utál (rokon) vendégségbe menni és a (rokon) vendégeket is utálja?

Figyelt kérdés

Az utál talán erős szó,de a nagyon nem szeretem helytálló. 34 éves nő vagyok,5 éve férjnél,két kisgyerekkel. Régen sem szerettem,de amióta gyerekek vannak,határozottan nem. Az én szüleim régen elváltak,mind a kettőnek saját családja van,egyiküket sem igazán érdekeltem sem én,sem a gyerekeim sosem. A probléma a férjem oldalával van, ott is volt válás,de valamennyire megmaradt a felszínes kapcsolat.A dolog úgy néz ki,hogy van az aposom,és az aktuális nője,aki fél évente kb más,anyósom és az extrém idegesítő,nagyhangu hapsija,és az anyósom nővére,aki ugyanúgy cserélgeti a pasikat mint az aposom. Ennek a nőnek van két fia is,kamaszok,az egyiknek hol van barátnője,hol nincs. Ezen kívül van a férjem öccse és annak a menyasszonya. Na most ez négy "emberkupac" együtt,és ezek változatos kombinációban jönnek,és menni is kell(ene) hozzájuk.Nem egy összetartó család, de valahogy megvan ez az egyszer te jössz egyszer mi megyünk mentalitas,természetesen számon tartva,ki volt utoljára. Én már nem megyek sosem,belefáradtam a sok felszines beszélgetésbe,és anyosomnak is megmondtam,ő bármikor jöhet,hiszen a gyerekek nagyanyja, de a barátja nem. Volt is sertődes belőle. A férjem már elfogadta a helyzetet,ő se szereti ezeket a felszínes bájcsevegéseket. Sajnálom amúgy hogy ilyen a rokonsagunk,mert leginkább a felszinesseg,és a nagy hangon ordibalas ami zavar,és az,hogy igazából mindenki lesz*mindenkit,csak magával van elfoglalva. Nem is beszélve a nővér meg anyósom hapsijáról,mikor itt vannak,olyan zabalast csinálnak,mint a sáskak. Akarja a fene etetni is őket,bőven elég elviselni. Vagyis csak akarnának,én megmondtam a ferjemnek,hogy ezeket többet nem etetem. Persze ez azzal jár,ha anyósom a hapsijaval jön,max kekszet kap ő is.Ráadásul anyósom hapsija igénytelen is,mindig büdös,undorodom,mikor leül a kanapéra,vagy szekunkre..utána meg én ülök ugyan oda..na mindegy,hosszú lett,és talán felesleges is.

Más is van ilyen aki ennyire "szereti" a rokonságát?



2022. nov. 25. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy egyedül az efféle szociális kapcsolatok ilyetén való ápolásával, láthatod is a válaszokat. Semmi kedvem a flegma és lekezelő beszélgetésekhez, lesajnáló nézésekhez mert éppen kissé kupi van a házban(megint). Az vesse ránk az első követ, aki két gyerek és két kutya mellett patika rendet tud rakni minden egyes nap, miközben ő maga fizikai munkát végez, a felesége pedig a srácokra vigyáz, és vezeti a háztartást.

Örülünk ha a srácok elalszanak és megy az összebújás, netflix, mert arra a fent említett dolgokra, mikor jönnek a rokonok és még megszólják a rágott bútort vagy a rajzolt falakat nincs szükségünk. Ha mégis jön pl a kedves anyós, nekem véletlenül sürgős szerelhetnékem van, és a szomszédnak is segítenem kell megjavítani a fluxuskondenzátort.

2022. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nekem is egyszerűbb lenne amúgy,ha csak egy nagyobb "kupac" lenne,benne kevesebb emberrel.. De aposom meg anyósom még az eskuvonkon is aligvolt hajlandó találkozni,aposom külön sérelmezte,hogy nem tartunk külön külön ebédet,és egy asztalnál kell ennie anyosommal ( nem volt lagzink csak ebéd). Apám öccse utálja a nagynénjet (azaz anyosom nővéré) és az apjával (aposom) sincs jóban. Borzasztó fárasztó.. én is várom már,hogy hátha elkopnak ezek,de nem tudom eljon e ez a pillanat. Engem már mindenki bunonak tart,de leszrom. Csak anyosommal vagyok hajlandó beszélni,és csak akkor,ha egyedül jön. Minden máskor otthagyom a díszes társaságot a nappaliban őt perc után ..persze utána meg szinte fertőtlenítés,különösen ha anyám hapsija vagy aposom,vagy a nővér aktualis hapsija is jön. Tudom,ez nem normális,de nagyon nem bírom azokat az embereket. Szinte érzem az otthagyott szagot utánuk..(anyám hapsijanak van is)
2022. nov. 25. 21:02
 13/20 A kérdező kommentje:
*anyósom hapsijanak
2022. nov. 25. 21:02
 14/20 A kérdező kommentje:
#11 ja igen,ez volt a másik kedvencem. Két évig otthon voltam a gyerekekkel,de ugye akinek van kisgyereke,az tudja hogy működnek a dolgok..és hány beszolast kaptam,hogy koszos a tükör (tegnap takarítottam,de hát mindegy),miért rendeltem a kaját( heti egy vagy kétszer) stb.. most,hogy dolgozok főleg nincs kedvem a hetvegeimet ilyen bromaagokra fecserelni. És igen,most is csak addig tiszta a tükör,amíg letorlom,mindig van nehany szennyes edény a mosogatoban,esa falon meg mindig itt vagy halványan a kisfiam által anno odahanyt spenót maradványa
2022. nov. 25. 21:11
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
Én sem megyek sose rokonokhoz, ha meg véletlen ide jönnek, inkább vagy elmegyek itthonról vagy maradok a szobámban, egyszerűen nem vagyok híve a kötelező jopofizásnak.
2022. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Én sem szerettem, nem is járunk.


Oké, messz élünk a családtól, de amíg otthon voltunk, inkább vállaltam pluszmunkát, minthogy oda kelljen menni. :D

2022. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem megyünk sehova. Férjem szülei már nem élnek (de előtte sem jártunk), apám már nem él, anyuhoz nem megyünk. Ő sem hív, hogy menjünk hozzá karácsonykor, tehát neki sincs rá igénye. Jó ez így. Testvérem külföldön él, ő anyámhoz átjön Magyarországra, de ők mindig is egy húron pendültek. Nem szeretem amúgy a vendégeskedést máshol sem, nálunk sem.
2022. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy látom van egy 30 szazalekosunk,akinek az a hobbija,hogy gyakorin lepontozgat.
2022. nov. 26. 21:40
 19/20 Metionin ***** válasza:
100%
Én is mindig utáltam ezeket de nem is megyek. A saját rokonaimmal már kamaszkoromban sem tartottuk a kapcsolatot, a párom rokonaival meg 2 éve. Így szerencsére meg vagyok kímélve ezektől az elcseszett látogatásoktól.
2022. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Meridián1 ***** válasza:
100%

Én úgy érzem minden a gyerekkorra vezethető vissza.

Anno gyerekként kötelező volt vendégségbe járni a rokonokhoz, ill. kötelező volt végigülni azok látogatását is. A felnőttek között hallgatni a sok hülyeséget nagyon unalmas volt, nem beszélve arról amikor esetlegesen firtatni kezdték az iskolai eredményeim, a fél évi vagy az év végi bizonyítványom sikerességét vagy sikertelenségét. Ezek az alkalmak mély nyomot hagytak bennem, így nem lettem igazi vendéglátó és vendégségbe is max. Karácsonykor megyek ha nagyon muszáj.


Ezért kedves kérdező, sértődés ide - vagy oda, építs le mindenkit aki neked nem kell! Hiszen így is csak kellemrtlens3pég van, méghozzá jó drágán. Ennyi embert etetni kész anyagi csőd! Még akkor is az lenne ha kedvelnéd őket, így meg csak idő és pénz pazarlás az egész, nem beszélve a feleleges idegeskedésről.

jan. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!