Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire gyakori másoknál,...

Mennyire gyakori másoknál, hogy a hatvanas nyugdíjas szülők dolgoznak tovább a pénzért, ha bírják?

Figyelt kérdés

Anyukám tavaly ment nyugdíjba 60 évesen. 210 ezer most a nyugdíja és mellé maradt dolgozni a munkahelyén, a nettója pedig felment csak a nyugdíjba menés miatt kb. 250-300 ezer forintra, mert már csak SZJA-t vonnak le neki. Apukám idén ment nyugdíjba 65 évesen. Neki 180 ezer lett a nyugdíja, mellé elment dolgozni egy 4 órás könnyű munkába és ott még keres 130 ezret. Az a tervük, hogy még legalább egy 3-4 évig dolgoznak majd. Mindkettejüknek csak érettségije van. Most fürdenek a pénzben a korábbiakhoz képest, mert sose kerestek túl sokat, most viszont egyszerre kapják a fizetést és a nyugdíjat, plusz még a nettójuk is magasabb, mint korábban volt, mert már nem kell járulékot fizetni. Elkezdték felújítani a lakást, akarnak majd új (használt) autót venni, és szeretnének néhány milliót félretenni.


Én nagyon meglepődtem, amikor ez megtörtént velük, mert egész életükben keveset kerestek és nem is gondoltam, hogy fiatal nyugdíjasként ezt meg lehet tenni így, hogy dolgozol tovább és a nyugdíjjal együtt lényegében kétszer annyit keresel, mint korábban dolgozó emberként tetted. 2 éve is még a két szülőm együtt keresett talán 350-400 ezret. Erre úgymond nem számítottam. De persze örülök neki, mert legalább anyagilag rendbe jönnek. Nálatok történt/történik hasonló valahol?


2022. dec. 13. 16:22
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
95%
Mivel egyre drágább minden így általában ez nem jó kedvből történik hanem mert nem angyon vna más választás.
2022. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Persze ezt értem, de a szüleim se csak elköltik az extra pénzt fogyasztásra, kajára, rezsire, hanem végre tudnak olyan dolgokra költeni, amikre már régóta kellett volna. Lakásfelújítás, autóvásárlás, később majd pénzt is tesznek ebből félre.


Most ketten kapnak olyan 700-800 ezret mindenestől, azért ebből már nem csak a kajára és a rezsire futja. Főleg hogy idősebbek és már nem költenek annyi mindenre, mint fiatalabban. Pl. nem járnak nyaralni, nem vesznek annyi ruhát, stb. De még annyira nincsenek rossz állapotban se, tehát gyógyszerekre, ápolásra meg még nem kell költeni.

2022. dec. 13. 16:49
 3/58 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsések a szüleid, hogy még bírják. Az én szüleim fizikai állapotát tönkretette a 40 év fizikai munka, így ők ha akarnának se tudnának már dolgozni a nyugdíj mellett. Egyébként igen sajnos egyre általánosabb hogy a nyugdíjból nem lehet megélni, ezért aki tud és bír, vállal még munkát mellette.
2022. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
86%
Megkérdezhetem, hogy érettségivel milyen munkát végeztek és most milyet, hogy nem fáradtak el és csak az extrák miatt dolgoznak?
2022. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
82%
A feleségemnek kb. 60 ezer Ft a nyugdíja 76 évesen (diplomával és doktori címmel), 38 év munkaviszony után ment nyugdíjba annak idején. Most kénytelen dolgozni a nyugdíj mellett, hogy a fűtésszámlát kifizethesse.
2022. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
93%
A férjem négy éve ment nyugdíjba, azóta is dolgozik. Most én megyek nyugdíjba, én részmunkaidőt vállalok, hogy az unokákra is jusson idő. Mi is rendbe szeretnénk tenni a házat, a lakást, és nyaralni is szeretnénk. Egy 65 éves nem annyira öreg, hogy ne élvezze a nyaralást, de a 8-12 órás munka például nekem már sok. Egyébként mindketten diplomások vagyunk, szeretjük a hivatásunkat, nem csak a pluszpénz miatt dolgozunk, de persze jól jön az is.
2022. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
89%

Anyám elment nők40-nel, de dolgozott tovább, valamikor takarított is a munka mellett.

Idővel rájött, hogy ez a korai nyugdíjazás nem akkora buli, nem tudom, később mi lesz.

2022. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
76%

5. Itt vmi nem stimmel....


Aki mindvegig minimalberes volt, annak is 100 fölött van a nyugdíja!

2022. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
85%

"azért ebből már nem csak a kajára és a rezsire futja. "


És? Nekik talán csak éppen megéni kell? És miért ne költhetnének? Talán majd ha már nem dolgoznak és lesz idejük, szeretnének utazgatni, lakást felújítani, stb.

2022. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Sokan dolgoznak nyugdíj mellett, sokan nem. Akiknek kell a pénz, azok dolgoznak, akik nem bírják fizikailag, azok nem. Szerintem nagyon szép dolog, hogy a szüleidnek vannak céljai, és tesznek is értük.

2022. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!