Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire gyakori másoknál,...

Mennyire gyakori másoknál, hogy a hatvanas nyugdíjas szülők dolgoznak tovább a pénzért, ha bírják?

Figyelt kérdés

Anyukám tavaly ment nyugdíjba 60 évesen. 210 ezer most a nyugdíja és mellé maradt dolgozni a munkahelyén, a nettója pedig felment csak a nyugdíjba menés miatt kb. 250-300 ezer forintra, mert már csak SZJA-t vonnak le neki. Apukám idén ment nyugdíjba 65 évesen. Neki 180 ezer lett a nyugdíja, mellé elment dolgozni egy 4 órás könnyű munkába és ott még keres 130 ezret. Az a tervük, hogy még legalább egy 3-4 évig dolgoznak majd. Mindkettejüknek csak érettségije van. Most fürdenek a pénzben a korábbiakhoz képest, mert sose kerestek túl sokat, most viszont egyszerre kapják a fizetést és a nyugdíjat, plusz még a nettójuk is magasabb, mint korábban volt, mert már nem kell járulékot fizetni. Elkezdték felújítani a lakást, akarnak majd új (használt) autót venni, és szeretnének néhány milliót félretenni.


Én nagyon meglepődtem, amikor ez megtörtént velük, mert egész életükben keveset kerestek és nem is gondoltam, hogy fiatal nyugdíjasként ezt meg lehet tenni így, hogy dolgozol tovább és a nyugdíjjal együtt lényegében kétszer annyit keresel, mint korábban dolgozó emberként tetted. 2 éve is még a két szülőm együtt keresett talán 350-400 ezret. Erre úgymond nem számítottam. De persze örülök neki, mert legalább anyagilag rendbe jönnek. Nálatok történt/történik hasonló valahol?


2022. dec. 13. 16:22
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelműen nem adnék jogsit én sem 25 alatt senkinek és igen többségben ők okoznak balesetet de azért az is durva amit naponta látok hogy 70 éves bácsi 60-as dioptriás szemüveggel vezet a városba 30-al és feltartja az egész forgalmat és városon kívül is csak 40-nel tötymörög aztán nem látja a táblákat mennék amerre akarnék és ő dudál meg van felháborodva hogy mit csinálok holott szabályosan vezetek. Nem kell kocsiba ülni annak aki nem alkalmas és valjuk be azért 60 felett már előjönnek a problémák de hát az orvos jó haver átengedi mert miért ne....
2022. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
91%

31

Nem mindenkinek van problémája 60-70 felett sem. Nem lehet kor alapján megítélni. SZigorúbb alkalmassági vizsga kéne minden korosztályban. Valami hasonló, mint a hivatásos sofőröknél, nézni a reflexeket, koncentrációs képességet, stb.

2022. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem írja le, hogy mi az a munka amit megöregedve is csinálnak.
2022. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
87%

33: Rögtön az elején írtam egy példát: építészmérnök.


De tudok másikat is: a háziorvosunk 70 éves.


És egy harmadik: mindenki ismerte az idősebb Bárándy György ügyvédet. Még 90 évesen is bejárt az ügyvédi irodába és dolgozott...

2022. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
91%

Szüleim gyárba.

A dokink 76 éves. Akinél szültem anno akkor volt 78.

Papám villanyszerelő és nyugdíj után még évekig csinálta.

2022. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körömben 70 feletti, sőt 75 feletti ismerőeim munkái:

tanár (matek, zene, angol), egyetemi előadó (matematika)

orvosok

mérnök (villamos és építész)


Hirtelen, ami eszembe jut.

2022. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
88%
Az üzletökőt kihagytam az előbb
2022. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja-ja... művészek!


Barenboim még 80 évesen is ledirigál egy komplett esti koncertet, Beethowen szimfónát, vagy zongoraversenyt.


[link]

2022. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
És egy újságírót is :)
2022. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az anyukám és az apukám is dolgozik nyugdíj mellett.

Anyósom viszont még nem nyugdíjas, ő így sem dolgozik, és azt mondta már nem is fog.

2022. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!