Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne elérni, hogy ne...

Hogy lehetne elérni, hogy ne érdekeljen az elmúlt időszak? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Igazából a férjem szüleiről és testvérének családjáról lenne szó.

Próbálom rövidebbre fogni..Az a gond, hogy nagyon sok bennem a sérelem, ami persze teljesen feleslegesen van bennem és indokolatlanul.

Régebben nehezen fogadott el engem a férjem családja, ami talán bizonyos okok miatt érthető is lenne, de azóta is érzem hogy valami nem stimmel.

Én sem vagyok könnyű eset, ezt bevallom, de úgy hozta az élet hogy 2,5 évet kellett együtt lakni anyósomékkal a férjemmel és a kislányunkkal. Itt a városban vettünk egy házat, addig amíg felújították ott laktunk náluk, ami természetesen nagyon rendes volt tőlük. Azóta már elköltöztünk és szerencsére itthon már teljes nyugalomban vagyok, de ha visszagondolok az ott töltött időszakra, összeszorul a gyomrom. Ami nem normális, hiszen egyébiránt nem lenne rossz ember az anyósom, sőt nála ezerszer rosszabb anyósokról hallottam, mégis teljesen rossz élmény volt a velük töltött idő.

Úgy éreztem nem lehettem önmagam, szám sarka se görbülhetett az anyós házaban, csak örülni volt szabad, ami persze másrészt érthető lenne… de így is egy csomó feszültséget nyomtam el magamban.

Annak ellenére, hogy annyira nem volt dolgokba beleszólogatós, mégis úgy éreztem mindent elvesz tőlem.

Zavart, hogy nem főzhettem (ugyanis ha főztem, az sosem tetszett neki, teljesen máshogy főz mint egy normális ember egyébként) nem gondoskodhattam én a családomról, gondoskodott a férjemről, gondoskodni akart a lányomról, sőt még rólam is, ami egyébiránt másoknak lehet tetszett volna de nekem egyáltalán nem.Feleség akartam lenni és persze nem lehettem. Bármi elromlott a házban, arról csakis én tehettem még akkor is, ha hozzá se nyúltam, a férjemmel semmit nem tudtam megbeszélni, mert ha egy picit indulatosabban mondtam neki valamit (teljesen jogosan), már bevédte a fiát. Azt se tudta miről van szó csak jött és tette az anyaoroszlán dolgát és egyszerűen hülyét tudtam volna kapni az egésztől…

Ebből kifolyólag természetesen voltak köztünk veszekedések anyósommal, de még a férjemmel is. Nagyon szeretik egymást, szóval arról szó se lehet, hogy a férjem kiálljon mellettem, de már igazából nem is érdekel, hiszen elmúlt ez az időszak.

Anyósom ide nem jön, néha érdeklődik, szóval semmi gond nincs vele, de valahogy mégis ellenérzéseim vannak, amit egyszerűen el akarok tűntetni magamból, mert feleslegesen bánt engem.

Ti mit javasoltok?



2022. dec. 18. 08:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon nem megy, akkor szakember segitsége.
2022. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

"Az a gond, hogy nagyon sok bennem a sérelem, ami persze teljesen feleslegesen van bennem és indokolatlanul."

Tőled függ!, Ha indikolatlan és felesleges (a te meghatározásod!) ha nem is szeretetre, de közömbösségre változik, máris eredményt értél el.

Ez pedig gondolkozásmódod általad megváltoztatásától, tehát csak TŐLED FÜGG!

2022. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mi hívjuk de nem jön ide, sőt mintha teljesen idegennek érezné magát a saját házunkban. 10 percnél tovább nem marad, pedig kedves vagyok hozzá, kínálom mindennel stb.

Mondjuk egy párszor már elzavart engem a házából mikor összekaptunk, szóval igen éreztem hogy igencsak megtűrt személy vagyok. Persze próbàlta ezt így kimutatni, leginkább csak azt hogy én csak hálával tartozom neki, semmi mással. Ettől függetlenül nem akartam én sem kellemetlenséget okozni neki, mert elhiszem hogy ez neki sem volt könnyű helyzet..én már sokkal korábban beköltöztem volna a házunkba, de szinte anyósom mondogatta hogy ne menjünk míg nincs kész teljesen patikára…

2022. dec. 19. 15:14
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen gondolatot nem indított meg benned az a felvetés, hogy a férjed nem szeret? Hogy mutatja ki a szeretetét, ha azzal nem, hogy kiáll melletted?
2022. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, én csak azt írom, hogy el fog múlni idővel. Még nagyon közel van az, amikor anyósodnál laktatok. Az idő a legjobb "gyógyszer", voltam így (nem anyóssal, hanem férjem felnőtt gyerekével volt ilyen kényszer együttlakás).

Nekem az vált be, hogy semmi kapcsolatom nincs vele azóta, egy városban élünk, de van, hogy 2-3 évig nem látom egyáltalán. Férjem megy, én nem, és semmi közös családi összejövés nincs, csak náluk, oda meg én nem megyek. Nekem ez segít (itt is volt sok sérelem).

2022. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!