Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az unokázós időszak mennyi...

Ez az unokázós időszak mennyi ideig fog tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bátyámnak született egy gyereke nemrégen, és azóta anyum minden témához valahogy betudja illeszteni a gyereket hogy róla beszéljünk. Boltba is halomra veszi a plüssöket, drágábbnál drágább játékokat neki, meg olyanokat hogy ez biztosan még jól fog jönni. Én meg ha kérek valamit szájhúzogatással de megveszi. (Nem nagy dologról volt szó, egy szimpla testpermetről)Meg posztolja mindenhol is, egy nap vagy hússzor hogy azé biztos ami biztos lássa mindenki. Én nem nagyon szeretem a gyerekeket, nem is szeretnék egyáltalán. Azért is levagyok cseszve hogy miért nem akarom megfogni a gyereket meg ringatni, tán nem szeretem. Ma pl megmutatott tíz képet abból az összesen ugyanúgy feküdt csak más szögben votl a kép. Mondtam hogy nagyon érdekes, erre megsértődött hogy miért nem mondom azt hogy édes vagy valami. Plusz még mentek látogatni a kórházba, nem mentem velük mert vizsgákra tanultam éppen. És a kórház nincs közel hozzánk. Akkor is ki volt az aki ennyit nem tud megtenni a kisbabáért, hát én. Valaki nyugtasson meg hogy ennek az időszaknak egyszer vége lesz, és normálisan fog unokázni.
2022. máj. 21. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Mindeközben anyukád azon kattog, hogy vajon mikor lesz vége annak az időszaknak, hogy egyáltalán nem érdekel az unokaöcséd/húgod.
2022. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, első unokánál ez van. Ne vedd el édesanyád örömét.
2022. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
miért ne érdekelne? mindennap beszélek bátyámmal videóhívásban. És mindig megmutatja mit szokott csinálni a baba. Attól hogy én nem érzem komfortosnak a kezemben tartani, nem gondolom hogy nem érdekelne. Én is vettem nekik apróságot, de nem estem túlzásba
2022. máj. 21. 19:09
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem megölni akarod a gyereket, és később lehet, hogy nagyon is jóban lesztek, de egyelőre "csak egy baba". Annyi a dolga, hogy cukin nézzen, kakiljon, pisiljen és egyen, te meg ezzel nem tudsz mit kezdeni. A szülőknek és akár a fél világnak is lehet szívmelengető, de ha neked nem, hát basszus, ez van. Attól nem lesz jobb, hogy rád erőlteti az anyád. És a leírás alapján ezt erőteljesen teszi. Rendben, élje meg az első unoka örömét, de ez nem egyenlő azzal, hogy neked mutogassa a képeket, mindegyik mondatába belerakja a babát és a többi. Aztán persze, hogy eleged lesz ezek után, és nem tetszik, hogy egy testpermet is csak húzott szájjal, de a babának az ötvenedik plüss sem kevés.
2022. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem elhet ezt megmondani kinél hogy alakul.
2022. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Pont leszartam én is tesóm gyerekét, én sem fogtam meg. Meg is mondtam hogy nem akarom megfogni, meg nem érdekel. Nyugodtan megmondhatod te is, vegye észre magát. Nekem aztán mutogathatná a képeket... Veled értek egyet, én sem bírnám elviselni. Szerintem ahogy tudod, önállósítsd magad tőlük, és ne törődj se velük, se a gyerekkel. Nem mindenki van oda értük.
2022. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Mondd el anyádnak, hogy nem érzed jól magad, ha meg kell fogni a gyereket, de jelenleg tényleg úgy jön le, hogy totál érdektelen vagy a baba irányába. Ennyire nem lehet leszarni a kicsit, akkor sem, ha nem akarsz. Én se vennék neked semmit, ha ilyen bunkó vagy.

Az viszont nem normális, ahogy anyád viselkedik. Nagyon idegesítő ugyanis, amikor valaki a gyerekéről/unokájáról 100x posztol egy nap, feltesz ugyanolyan képeket... minek? Csendben is lehet büszke rá, de ne tolják már a pofámba. Egy ismerősöm a gyerekét úgy fotózta és posztolta ki a neten, hogy az épp a wcn ült... mert milyen ügyes. Kérdezd meg a bátyádat, nem-e zavarja ez az agyatlan posztolás, mert ez tényleg nem normális. Az állandó vásárlás sem az. Fel sem fogja még a baba, mi van.

2022. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Elárulom, hogy ennek nem lesz vége, majd csak a gyerek 10 éves kora után, mikor ő elkezd leszakadni és kevésbé cuki lenni.


Föleg, ha első unoka.

2022. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez mekkora baromság, és hány helyen így van. Van ilyen típusú ember. Velem is minden pici babát kézbe vetettek régen, én meg majdnem összef.stam magam, hogy fogjam, tartani kell a fejét, jaj, nehogy összenyomjam, ilyen gondolataim voltak. Amiből persze csak annyit láttak, hogy nem akarom megfogni. És az első saját gyerekemig ez semmit nem változott. Őt meg érdekes módon, első pillanattól tudtam fogni, dédelgetni, de az egy egész más kapcsolat. Ez pont nem olyan dolog amit erőltetni kellene. És igen, mindenkinek illene tudomásul venni, egy pici baba születése szép dolog, de attól még a föld nem fordul ki a sarkából. A vásárlásokra meg nem is tudok mit mondani így, hogy nálad meg megy a szájhúzogatás. Erőteljesen színháznak tűnik az egész. Jogosak az érzéseid, hogy meddig fog ez tartani a kutya sem tudja.
2022. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Az anyósom a három éves gyerekemre is még mindig ugyanolyan idegesítően rá van cuppanva. Szerintem is csak akkor hagy alább, mikor a gyerek már nem olyan cuki, elkezdenek neki nem tetszeni dolgok, húzza a száját, unja a labdázást, nem ájul el attól hogy gügyögnek hozzá és van keksz. Hát az az idő még odébb van...


Viszont anyád már ki lehet hegyezve a reakciódra, amiért a gyerekről való ellenséges megnyilatkozással vezeted le azt, hogy ő (anyád) idegesít (gondolom a "nagyon érdekes"-nek volt egy szarkasztikus hangsúlya). Kicsit vegyél vissza, az unokamániát úgysem tudod kinevelni belőle, de legalább nem esik neked, hogy te miért vagy ilyen. Pl. a fényképes esetnél jobb válasz lett volna, hogy "cuki, de ebből elég lett volna 1 képet mutatnod, mert ez mind ugyanolyan". Ezzel jelzed, hogy pozitívan értékeled a gyereket, de egy rahedli egyforma képet azért unsz róla.

Akár meg is mondhatod neki nyíltan, hogy nem a gyerekkel van bajod, és nem a gyerek iránt vagy érdektelen, csak az ő mániákussága sok neked és bosszant.

2022. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!