Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem bántó ez egy kicsit a...

Nem bántó ez egy kicsit a rokonságtól?

Figyelt kérdés

Természetesen karácsonyi ebéd, mi más. Feljött, hogy az előlapi szelfikamerával készített képeim mind sz @rok, egyik se jó, mert nem hasonlít rám. Nem a megállapítással van a baj, hanem azzal, hogy szó szerint így mondták, hogy sz @rok a képeid.

Soha nem retusálom a képeimet, nincsenek szerkesztve. Csak rájöttem, hogy az előlapival szebb képeket tudok készíteni, mintha tükörből fotóznám magam, de ezt a tükörfotót egyébként is gagyinak tartom.

Ha meg más fotóz engem, nem tudom magam beállítani, nem vagyok profi fotómodell, hogy tudjam, hogyan előnyös. Nyilván senki sem profi fotós, aki engem lefotózna, így születnek a legrosszabb képeim.


36 éves nő vagyok, szóval nem ez a legnagyobb problémám, de ez azért esett rosszul, mert oda lyukadtunk ki végül, hogy nem vagyok én olyan szép, mint a saját fotóimon, hanem pont olyan bucikalács fejem van, mint amikor más fotóz engem, nyugodjak bele.


2022. dec. 26. 22:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Valóban bunkó dolog ez részükről. Kifejezhetnék magukat kulturáltabban is.
2022. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Van erre egy tuti megoldás: kihagyni a kötelező karácsonyi ebédet a rokonsággal. Hasonló kedvességek miatt én már 7 éve nem járok a naaaagy karácsonyi családi ebédre, azóta nem remeg a gyomrom már 5 nappal előtte, és nem fáj a fejem még 3 napig utána.
2022. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Bunkó dolog az biztos, Karácsonykor meg főleg.
2022. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Azért rokonoktól kicsit erős egy ilyen bemondás.

Miért nem mondtad nekik, hogy az ő krumplifejük se sokkal szebb, volt honnan örökölni a kalácsfejet?

2022. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Mert a 70 éves rokonaimnak nem merek beszólni, akárhány éves vagyok. Így neveltek, az idősek tiszteletére.


Köszönöm, hogy nemcsak én gondolom így, hogy bunkóság volt ❤ (de attól még tényleg lehet kalács fejem)

2022. dec. 26. 22:27
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Még ha esetleg igazuk is volt hihetetlen bunkóság ezt így belenyomni az állítólag szeretett rokon lelkébe, ráadásul karácsonykor.
2022. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nem tartom magam szépnek. Tudom, hogy nem vagyok egy világszépe. Ha fáradt vagyok, nem alszom, akkor meg tényleg kerekre dagad az amúgy is kerek fejem, mint egy lufi.

Egy, azaz 1 darab előlapis képem lett volna, amire nagyon büszke voltam, mert ott tényleg szépnek éreztem magam (nem öndicséret). Nagyon örültem neki, hogy végre sikerült ilyet csinálnom. Karácsony előtt fel is tettem facebookra, és erről jött föl, hogy ez a legutolsó képem a legsz @rabb, nagyon rossz, de a többi ilyen előlapis is sz @r. "Egyszerűen sz @rok a képeid"

2022. dec. 26. 22:32
 8/30 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy ekkor azért gyűltek a könnyek a szemembe rendesen, mint egy tinilánynak. Szégyelltem is magam, hogy sz @r facebookos képekért minek sírnék 36 évesen, nem 16 vagyok már. Szerencsére vissza tudtam fogni időben és nem vették észre3
2022. dec. 26. 22:36
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Határmeghúzásra nagyon jó gyakorlatok és tanfolyamok vannak.

Plusz az önbizalom kiépítése sem árt. Így tudod megvédeni magad a bunkókkal szemben. Mert mindig lesznek, mindenhol. Az élet szembe fog jönni, kellenek az eszközök.

2022. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valaki öreg nem jár érte automatikusan tisztelet. Bánjon veled korrektül, akárhány éves is, és akkor majd jár az a tisztelet! A kor csak egy szám...
2022. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!