Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a hiba, hogyha...

Velem van a hiba, hogyha visszaszólok indulatosabban egy unásig ismételt dologban, ahol idióta érveket hoznak fel?

Figyelt kérdés

Hozzá kell tennem, hogy elég stresszes, idegorlő időszakban vagyok, amiről még mindig nem beszélhetek múlt időben.


Az én családom és a párom családjában is mi vagyunk a legkisebbek tesók-unokatesók közül, és nekünk nincs még gyerekünk egyedül (én 1 évd dolgozok, párom friss diplomas).


Mindenki a gyerektémát pedzegeti, amire normális válaszolok, hogy nem, és hogy miért nem, aztán jönnek az érvnek mondott bullshitekkel, amire egy ideig még normálisan válaszolok, aztán ingerültebben, amiből sokszor vita lesz.


Ilyenekre gondolok, hogy egyik okom az (a nem akarok-on kivul), hogy rohadtul nem alkalmas az én személyiségem a gyerekvállalásra, mert hiába ne hátráltatnak bizonyos tulajdonságok az életben, azért egy gyerek megsínylené meg én is kikészülnék. Erre a 60+-os Ilona néni elkezdi mondani, hogy


"régen nem gondolkodtak ilyeneken az emberek, csak gyereket vállaltak, mert egy nőben bele van kódolva ez még az..."


És akkor én meg beszólok, hogy


"Pont ez a baj, hogy nem gondolkodtak. Nemcsak erről, még másról se."


2022. dec. 17. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Inkabb ne szólj vissza semmit és nem gerjed a vita.
2022. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Ezekbe a vitákba bele sem érdemes menni! Nem magyarázkodni, hogy miért nem, megmondod, hogy nem aktuális, majd szóltok, ha az lesz.

Nem kell beszólni, ott követed el a hibát, hogy a 60+ Ilonka nénivel leállsz egyáltalán ilyesmiről beszélgetni, semmi köze hozzá, hogy egyáltalán lesz -e gyereketek, nemhogy ahhoz, hogy mikor.

2022. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Azok a bunkók, akik más magánéletében és méhében turkálnak. Egyáltalán nem tartotok ott pályakezdőként, hogy felelősen vállaljatok gyereket. És ha valaki egyáltalán nem akar, az is teljesen elfogadható döntés, főleg egy ilyen bizonytalan és válságokkal teli világban.

Inkább a saját érdekedben próbáld nem felhúzni magad rajta, mert a düh és az idegesség neked árt, nem a másiknak, akinek beszólsz. Inkább találj ki valami rövid, frappáns választ, ami után nem lesz kedvük tovább kérdezősködni, és vedd be a lesz.rom tablettát. Vagy egyszerűen annyit mondj, hogy jelenleg még nem aktuális, majd később meglátjátok, hogy alakul.

2022. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem mentem bele ebbe, nics ertelme, erre mar te is rajohettel volna.


Ha valaki gyerekvallalasrol kerdezett, vagy elkezdte erosen tolni, hogy marpedig kell es kesz, mindig csak annyit mondtam, hogy majd meglatjuk hogy alakul, aztan elmentem onnan 🤷‍♀️


Ilyen emberrel meg csak beszelgetni se vagyok hajlando egy percet se. Minek? Nem erti.

2022. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Veled van a hiba, de nem úgy, ahogy gondolod. Nem az a hiba, hogy visszaszólsz, hanem az, hogy lehetőséget adsz arra, hogy sokadszor is ugyanazzal szívassanak. Például minek állsz szóba Ilona nénivel, ha tudod, hogy úgyis felhozza a gyerekvállalást? Ha pedig beszólt, minek kell reagálnod rá azzal, hogy nem gondolkodtak? Ha gerjeszted a vitát, ne csodálkozz, hogy soha nincs nyugtod.
2022. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
"Ilona néni! Most jól tessék figyelni, mert nem mondom el még egyszer. Nem akarunk gyereket, és pont. Nem tartozik magára, hogy miért. És ha még egyszer felhozza a témát, akkor én felállok és hazamegyek. Ha pedig később sem tud leakadni a témáról, akkor többször nem jövök ide."
2022. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Darius- ***** válasza:
100%
Sok a kifogas, értelmetlen mind. A tényen nem valtoztat kedves kerdezo, nem veled van a hiba, van idegrendszerunk.
2022. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy kéne vissza szólni, hogy a második mondata az inkább más téma legyen. Neki legyen kényelmetlen. Vannak nagyon jó válaszok ezekre a kérdésekre. Akkor vállalja gyereket amikor készen álltok rá. 40f
2022. dec. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem magyarázkodni kell, hanem felállni és hazajönni.


Tökéletesen működik - egy ideig én is próbálkoztam valami udvariasabb válasszal, aztán rájöttem, mi a francnak töröm magam.

Úgysem szállnak le a témáról (főleg, hogy nekem pl gyerekem sem lehet), úgyhogy amint felhozzák hazajövök.


Nem megyek bele az idióta játszmákba, meg magyarázkodásokba. Csak egyszer majd lehet nem eljövök, hanem elküldöm őket a pi...ába.

2022. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rokonom aki szintén ezen lovagolt állandóan. Én nem válaszoltam neki. Folytattam csendben amit csináltam és meg se szólaltam egészen addig, amíg valami normálisat nem kérdezett. Nem vette a lapot. Legközelebb mikor újra rákérdezett a családi ebéd közben, akkor visszakérdeztem, hogy miért érdekli annyira hogy mi mikor szexelünk koton nélkül? Nagyon perverz dolog ám ez Juli így ebéd közben, nem tán valami fétis???Elpirult rendesen, azóta se mer ilyesmit kérdezni.
2022. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!