Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehetne tenni az alábbi...

Mit lehetne tenni az alábbi helyzetben, megörökölt földdel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hosszú és bonyolult lesz, de próbálom érthetően megfogalmazni.

Sajnos tavaly elhunyt nagymamám és a hagyatéki tárgyalás csak nem rég zajlott le. Az tudott volt, hogy volt mamának összesen 10 hektár földje, amiből 5 volt az övé, a másik 5 pedig a három gyereke között volt elosztva, most pedig az ő 5 hektárja is a gyerekekhez került, egyenlően elosztva. Mivel a családban senki se foglalkozik mezőgazdasággal és viszonylag távol is lakik ettől a területtől mindenki, ezért felmerült, hogy akkor adják el így egyben, ahogy van. Őszintén szólva nem tudom hogy ez lenne e a legjobb megoldás, bár én se dédelgetek földművelő álmokat, mégis a föld érték és nem kéne elherdálni. Az eladást édesanyám nővére intézi, és félek hogy egy kis pénz reményében az első jelentkezőnek el is adnák, még kicsi pénzért is, mert olyan csórók.. De ha csak parlagon áll, az se jó. Alföldi földről van szó, békés megye, de pontosabb elhelyezkedést nem tudok. Én igazából csak azt szeretném ha tisztességesen járnának el ezzel az egésszel, már csak mamám emléke miatt is és persze amiatt hogy mama házát is fillérekért adták el ugyanezek a rokonok csak mert épp meg voltak szorulva.


2023. jan. 17. 08:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem te vagy az örökös, nem a te dolgod.
2023. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Semmit. Ha beavatnak téged, megkérdezik a véleményed, akkor elmondhatod.

Ezért jó, hogy nincs szinte semmim, nem fognak marakodni, tanácsot osztogatni, egymásnak menni az örököseim. Nem lesz min marakodni.

2023. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Az ő dolguk.

Egyébként művelési kötelezettség van. Ha nem tedzik, megbírságolják őket. Gondolom, ezt szeretnék elkerúlni az eladással.

2023. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk dédiék örökségét adták el fillérekért, hogy mielőbb pénzhez jussanak. Akkor volt fellendülőben az ingatlanpiac, egyértelmű volt, hogy fel fog menni az ára, ráadásul a város központjában volt a házuk, nekik azonnal kellett a pénz. Évekkel később meg azért morogtak ugyanezek a drága rokonok, hogy kár volt eladni a házat.
2023. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

10 hektár ha egyben van, akkor jó összegért lehet bérbe adni - az ottani árakat nem tudom, meg az függ attól, hogy hány aranykoronás.

Hosszabb távon ez mindenképp jobban megérné, mert ahogy írod a föld érték, nehezen veszít belőle, és jelenleg a pénznek nem sok értéke van.


Ha rá vannak szorulva, lehet most annak nagyobb hasznát látják, de hosszabb távon jó kiegészítő bevétel.

2023. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az én dolgom, de édesanyám által azért hangot tudnék adni a véleményemnek. A föld egész idáig művelve volt, de az ismerős, aki eddig csinálta megöregedett és már nem akarja folytatni, szóval ez is közre játszik. Én igazából csak sajnálnám, ha el lenne herdálva. :/
2023. jan. 17. 09:12
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Azt kellene kideríteni, hogy eddig a hogyan volt a föld hasznosítva. Ha bérbe adta, akkor a bérlő valószínűleg tovább bérelné. Egyébként a szomszédoknak elővásárlási joga van, de a valahogy egy kézben kellene tartani a földet.
2023. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha eladják, nincs vele gond.

Parlagon hagyni ne jó, sőt, meg is büntethetnek, ha nincs rendben tartva és elszaporodik valami gyom, parlagfű.

Kiadás tényleg jó lehet. De azzal is mindig foglalkozni kell és sajnos vannak olyan bérlők, akikkel gond van, átvernek, nem fizetnek. Hiába van szerződés, akkor is évekig lehet pereskedni. Szóval ha nem vagytok elég talpraesettek, akkor én nem ajánlom a kiadást, mert át fognak verni.

2023. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
8-as, pár év, vagy még annyi se, de azért fog büntetés járni, ha nincs parlagon hagyva 😏
2023. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem kérdeznek akkor ne mondj semmit.
2023. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!