Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Budapesti kerületekben,...

Budapesti kerületekben, illetve Pest megyében - akár esetleg országosan - hogyan működnek a családsegítő szolgálatok?

Figyelt kérdés

Meg vagytok-e elégedve a hivatali munkatársak hozzáállásával? Esetleg az idősgondozó központok, mint szociális ellátás?


Változtatnátok-e valamin, illetve minden jó-e így, ahogy van?



#hivatalok jelenlegi helyzete
2023. jan. 18. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Budapesten nagyon sok az ügyfél, sok az ellátott és még több, akinek szüksége lenne segítségre, ezért mindenképpen bővíteni kellene a szolgálatoknál a létszámot, így több ember tudná igénybe venni a szolgáltatásokat.
2023. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Azoknak az időseknek segítenek csak és kizárólag, akiknek úgy gondolják, hogy a családja fejhető jó sok pénzzel. Arra megy ki a nagy segítség, hogy védett fogasztóvá tesznek, tehát bármekkora tartozás esetén sem kapcsolatja ki a szolgáltató az energiát, hatalmas összegben eladósítanak (nekünk milliós volt), utána az idős halála után a családjával akarják kifizettetni. Ez kur.va nagy segítség tényleg!


Ja, meg még annyi volt a segítségük, hogy apám meg anyám fizetéséből akartak nagyapámnak keresni egy idősotthont 300/hó. Úgy, hogy anyámnak 50ezer ft rokkantnyugdíja van 15 éve.


Tényleg kur.va nagy segítség voltak.


Akinek a családját nem lehet fejni, azon nem segítenek, az megy az utcára

2023. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Nekem jó tapasztalataim vannak. Dolgoztam már több intézménnyel is együtt. Családsegítős ismerősöm is van, időseket érintő kérdésekkel mostanában én is sokat foglalkoztam. Én úgy látom, hogy az ott dolgozók nagyon része ezt tényleg szívvel, lélekkel csinálja. Maguk az ellátások és azok rendszere, feltételei nem igazán különböznek a környező országokétól, vagy a visegrádi országokétól.

Amit én problémának látok az az idősotthonok férőhelyszáma, sok helyen hosszú várólisták vannak. Én megyeszékhelyen élek, egy viszonylag nagy városban, szerencsére azért itt van több lehetőség is. Nemcsak állami, de egyháziak is. Szinte minden szociális szolgáltatást biztosít több egyházi fenntartási intézmény is.

2023. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
A családsegítő szolgálatoknak nincs köze az idősotthonokhoz, az egy másik terület.
2023. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: igen, tapasztalom. Budapesten nagyon sok az ügyfél, sok az ellátott. Bővíteni kellene a létszámot.


2-es válaszoló: valóban érzékelem, hogy létezik a hivatali helyzettel való visszaélés fogalma. Ha nincs háttér támogatása a krízishelyzetbe kerülteknek valamilyen formában.


3-as válaszoló: talán az idősebb korosztály dolgozhat szívvel-lélekkel. Akik már nyugdíj közelben vannak, vagy nyugdíj mellett dolgoznak. Valamivel ritkábban a fiatalok. Egyház? Vegyesnek mondható.


4-es válaszoló: hallottam már olyan kerületről, ahol a kettő összefüggött.

2023. jan. 18. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
összefügghet, de ritka.
2023. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten kívül nem függ össze, mert kistérségi társulás keretében látja el a feladatot egy-egy város/település.
2023. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!