Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel mehetek a családsegítőhö...

Ezzel mehetek a családsegítőhöz segítségért?

Figyelt kérdés
Apukám nagyon toxikus ember, mindenbe beleköt és azt érezteti velem, hogy nem vagyok elég jó. Régen sokszor pofozott meg, volt hogy úgy megütött hogy lefejeltem a padlót és felszakadt a szám.(hason feküdtem). Anyukám meg meg van győződve arról hogy csak neki lehet igaza és ha valamit nem úgy csinálok mint ahogy ő szeretné akkor elmond mindennek, és én vagyok a hálátlan dög, hogy nem csináltam meg valamit. Elvárják hogy tiszteljen őket de apám a kutyával szebben beszél, mint velem(szó szerint). Mindig mondja hogy "majd megverlek/felpofozlak" meg ilyenek. Volt, hogy megfenyegetett, hogy kiveri a fogaimat, mert viccbol mondtam valami hülyeséget az öcsémnek. Nem akarok velük élni, utálok itthon lenni. Tulhisztizem, vagy ez tényleg nem oké?

2020. nov. 15. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
elmehetsz családsegítőhöz de talán jobb ha szólsz egy tanárodnak
2020. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A fizikai-bántalmazásért simán elvehet tőlük a gyámhatóság, de jó lenne beszélni egy családsegítővel, ő több és pontosabb információval tud szolgálni.
2020. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra hogy szólok egy tanárnak, de hát mivel online oktatás van, kicsit furcsa lenne ezzel ráírni. Van olyan akiben megbízom, de nem tudom hogy kezdhetnem a dolgot, mit írhatnek neki
2020. nov. 15. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
az őszintét, kérj tőle segítséget. vagy anyukád...
2020. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Ha legközelebb bánt az apád akkor legalább lesz bizonyítékod. Mármint úgy értem hogy az online órán azért a kamera felveszi hogy mit tettek veled és azzal rögtön tudnád bizonyítani. Mikor veszekedtek akkor tudsz csinálni hangfelvételeket is. Mikor bántanak akkor képeket a sérülésekről. Sajnos bizonyíték hiányában nem nagyon csinálnak semmit és még apádtól is kapnál még. De nem szabad hagynod magad mert ez a késöbbi életedet is megkeseríti.
2020. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Azert ne szaladjunk ennyire elore elozok, hogy jön egybol a hős megmento gyamhatosag es kiveszik a gyereket a kornyezetebol.

Eleve azt irta hogy “regen sokat megpofozott”. A hangsuly azon van, hogy regen. Ma mar nem? Es maradjunk a realitas talajan. Ha a gyerek azt mondja a csaladsegitonek hogy apam pofozgat, akkor max behivjak a szuloket egy kis beszelgetesre, de marhara nem fognak vele foglalalkozni. Ha nem ver meg eleg kemenyen (okollel, vagy labbal), akkor a gyamugy semmit nem fog csinalni. Semmit az egegyadta vilagon. Es az sem fogja oket erdekelni hogy csunyan beszelnek veled. Tudod te hogy hany gyerekkel beszelnek ordenare gane modban a szulei? Tobbel mint gondolnatok, es a nyaklevesek is még mindig koznapinak mondhatoak. Nem, nem helyes. Es nagyon sajnallak. Az en anyam szinten elhordott engem minden rib^ncnak, k*rvanak sulis koromban es rendszeresen utott meg. Ennek sehol nem szabadna igy lennie, de tenni nem igazan lehet ellene, mert ez nem eleg indok a gyamhatosagnak hogy barmit is tegyenek, mert az eleted nincs veszelyben, es etetnek, itatnak is. Ezt csak vegig kell turni, aztan suli utan elhuzni otthonrol dolgozni, es kivenni egy szobat aztan soha tobbet nem vissza nezni.

2020. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Ez igaz, sajnos ha nem vagy élet veszélyben, vagy nem súlyos a sérülésed akkor nem izgatja őket :( Nem érdekli őket hogy a lelki egészségedet teszik ezzel tönkre. Ráadás ha a szüleidet behívják elbeszélgetésre akkor még jobban magadra haragítod őket :S A családon belüli erőszakra fittyethánynak mára már sajnos :/
2020. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Gyámhatóság szerintem sem csinál semmit, mint ahogy írták, de ha kiemelnének sem lenne jobb. Vagy szerinted egy gyermekotthon jobb környezet?

Viszont ha úgy megvernek, hogy nyoma van, rendőrségre mehetsz feljelentést tenni, bár lehet, azzal is több kárt okozol magadnak, mint hasznot.

2020. nov. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%

A gyámhatóság nagy eséllyel elvenne tőlük és egy nevelőotthonba kötnél ki.

Nagyon nem jó!

2020. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!