Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent elmondjak a családsegí...

Mindent elmondjak a családsegítősnek? 16F

Figyelt kérdés

Nos egy éve védelembe lettem véve, most lenne a felülvizsgálat. Védelembe vétel oka az élhetetlen körülmények, mi anyám biztosít. Nem dolgozik semmit évek óta, rokonoktól csór egy kis pénzt, ezáltal nincsenek nagyon ruháim, egy szobás lepusztult lyukba élek mert másra nem telik. Koronavírus miatt nem nagyon jártak ki a családsegítősök.

Ma jött ki, hogy velem szeretne beszélni a családsegítős, anyám ezt támadásnak vette, és azzal fenyeget ha beszélek vele kirak itthonról. Az utóbbi hónapokban depressziós lettem, mert felkeltem az álomvilágból, és nagyon rosszul esik hogy hol élek, nincsenek barátaim se emiatt, nagyon kevés az önbizalmam. Magánéletem sincs otthon. Nem tudok úgy élni mint egy 16 éves, hanem mint egy 7-8 éves.

Anyám szociális fobiás, erről orvosi papír nincs de ockódik az emberektől. Utcán csomószor szidja őket "csak úgy" a szomszédokat is.

Anya amúgy már nyár óta ígéri hogy el megy dolgozni, mert már voltak nagyon durva kiakadásaim, de ha szóvá teszem neki nyugodtan hirtelen ideges, és én sem dolgozok szóval fogjam be...


Napokban nagyon sokat szomorkodtam, mert már 5 éve ilyen körülmények közt élek, előtte 5 évig nem volt gyerekkorom, mert örökbe fogadta anyám az unoka öcsémet két évre , aztán minden pénzt rá ment el, engem utált. (Konkrétan suliba a szülők vették meg nekem a dolgokat)


Nekem ez olyan mintha egy isteni segítség lennél ez lenne az út hogy kiszabaduljak, változtassak az eletemen. Csak félek, hogy ezzel többet ártok.

Apámhoz mehetnék szerintem, de azzal 10 éve nem beszéltem, meg az ottani dolgoktól félek. Amúgy rendőrségi eljárás is indult anyám ellen 1 éve az osztályfőnöktől, gyermekveszélyeztetés miatt, de ebből semmi se lett.


Volt hasonló kérdésem már az oldalon, így bocsi ha egyezik valami. Válaszokat előre is köszönöm.



2021. febr. 3. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedben mindenképpen beszélj a családsegítővel. Ne azt nézd, hogy anyád mit mond/mit gondol. A saját életedről van szó.
2021. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg minél előbb kitörni innen, diákmeló, vagy bármi elfoglaltság, csak ne otthon. Tudom ez nem állapot, de más nem jutott eszembe. Legyen saját pénzed, munkád.
2021. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass anyádra. Mindenképp beszélj a család segítőssel. Egyik, hogy ha ezt anyád ellenzi, akkor ezt ők úgy veszik, hogy nem vagytok együtt működőek, ezért még rosszabb lehet a helyzet. A másik pedig, lehet hogy rosszul érint benneteket, ha valakire rászállnak, de hosszútávon ők inkább neked akarnak jót. Anyád nagyon önzőek tűnik, és el van a langyos kakiban. Neked van lehetőséged, hogy ebből kitörj. Ha segítséggel, akkor azzal. Még ha ez a család segítő is lenne.

Magadat nézd, és a jövődet.

2021. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%

A családsegítővel mindenképp beszélni kell,ha felkerey,ezt jó ha tudjátok. Ha nem engeditek,abból még nagyobb baj lesz,mert tovább jelentik.



Gondold át a dolgokat.

Pro - kontra mi lenne a jobb neked. Maradni ebben a hekyzetben es kihúzni még 2-3-4 évet,vagy ha kiemelnek otthonról?

2021. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
5: nincs már "intézet". Családotthonok vannak - ami adott esetben lehet jobb, mint az otthoni nyomorgás. :(
2021. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitesz, akkor el is vesznek tőle. Te nyersz mindenképpen. Én megmondanám a segítőnek, hogy tarthatatlan és nevelő szülőket akarsz
2021. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Akkor itt az idő változást végrehajtanom.
2021. febr. 3. 13:36
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

na jó csak kérdés h tényleg nevelőszülőket akarsz? azért 16 évesen nem olyan könnyű az sztem. és sajnos ma nálunk a családsegítő igen sok mindenről szól, csak pont nem a gyerek érdekeiről általában.

szóval a helyedben azért meggondolnám, de azért mindettől függetlenül keress diákmelót, bár nem tudom, tanulsz-e.

és apáddal mi a helyzet? azt írtad, oda mehetnél, csak tartasz tőle? mármint mitől? sztem még mindig jobb megoldás. de az is tény h ne várj ebben a helyzetben még 2 évet, mert most 18 alattiként több lehetőséged van még !!

2021. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"és azzal fenyeget ha beszélek vele kirak itthonról"


Ezt pl. egy az egyben mondd el a családsegítőnek.

2021. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, anyukád a lelki problémái miatt alkalmatlan a nevelésedre. Ő is rosszul érzi magát ebben a helyzetben, meg te is, és segítség nélkül nem fog megoldódni. Akkor sem, ha anyukád a családsegítőtől is fél (mint minden mástól is, ha jól értem). Szerintem a jelen helyzetedhez képest a családból kiemelés is jobb.
2021. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!