Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet ennyire félre...

Hogyan lehet ennyire félre ismerni valakit, illetve egy egész családot?

Figyelt kérdés
Volt férjem volt az első, akit sikerült. 10 év után derült ki hogy nem olyan, mint akit mutatott. Aztán az évek múlásával a helyzet egyre rosszabb lett. Valószínűleg nárcisztikus ember, bár nem vagyok pszichológus. Elhagytam, vittem a gyereket is. Az ő családja, aki a gyerek nagyszülője, illetve keresztszülei mindig azt mutatták, hogy szeretnek, jóban voltunk, utólag visszanézve eléggé ki is használtak. Aztán egyszer csak eltűntek az életünkből. Én kerestem őket, ők nem. Ez nagyjából akkorra tehető, mikor megmondtam az akkor még papíron férjemnek, hogy soha nem fogok hozzá vissza menni,illetve mikor új barátnője lett. A két esemény között 3 nap telt el. És a mai napig nem értem, hogy hogyan lehet ennyire félre ismerni valakit. Hogy egyik nap még jó fej velem, egy hét múlva pedig már nem létezek szinte, sem én, sem az unoka/keresztgyerek. Karácsonykor találkoztak, szerintem a következő az idei karácsony lesz. És hiába próbáltam tartani a jó kapcsolatot velük, ők nem tartanak ránk igényt. Nem értem, én nem voltam szemét velük szemben, semmi rosszat nem tettem nekik. Vagy ennyire könnyen át tudnak lépni az emberek 20 éves kapcsolatokon?
2023. febr. 11. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A te családod tartja a férjeddel a kapcsolatot? Nem hiszem. Válás után elég ritka, hogy a család "jóban marad" az ex-el. A nagyszülők talán jobban a gyerek miatt, de a távolabbi család nem igazán. Nem azért, mert annyira utálják az ex-et, inkább a saját családtagjuk miatt, hogy neki ne essen rosszul.
2023. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, felköszöntik. Tesómmal üzletel is. Ott nincs változás.
2023. febr. 11. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban nárci, nos, ők szeretnek úgy kilépni egy kapcsolatból, hogy közben megőrizzék az arcukat. Valószínűnek tartom, hogy összehazudozott rólad mindenfélét; és talán ezért nem akarnak veled semmiféle kapcsolatot.

Tán még azt is előadta, hogy ő dobott ki téged, ezért és ezért a "bűnödért" (És itt jön a hazugságcunamijuk)

2023. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt a nárcisztikus személyiség(zavar) egy külön kategória. Lehet, hogy a férjed is ilyen, de ez esetben nem te ismerted félre, hanem ő manipulált és mutatta a szebbik oldalát.


Másrészt viszont azt is el kell fogadd, hogy az emberek változnak az idővel. És erre bizony te is hatással vagy ilyen közeli személy esetében. Te is változtál. Lehet te is kiállhatatlan és gonosz vagy/lettél a szemébe.


A nagyszülők általában nem tartják az exxel a kapcsolatot, ritka az, amit a te tesód és szüleid csinálnak.

2023. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván az exed családja megharagudott rád és ezért ilyen a viszonyotok egyik napról a másikra. Kitudja hogy az exed miket állított nekik rólad, kitudja mivel dumálta tele a fejüket.


Engem azért utált meg anno az ex barátnőm családja mert az ex barátnőm volt az aki szakítani akart és én meg elfogadtam a döntését. Úgy voltam vele hogy ezen nem lehet változtatni mert voltak előzmények, problémák és lehetne sorolni jó pár mondatba de nincs ehhez kedvem. Lényeg hogy Ő tette meg az első lépést én meg elfogadtam, nem váltunk szét haragban hanem megbeszéltük a dolgokat és elment innen. A családjával is megbezséltem hogy ez van, sajnálták hogy így alakult de nem akarnak rosszban lenni, pedig ez lett. Kiderült hogy az exem teledumálta a fejüket erős túlzásokkal meg valótlan dolgokkal és ezért haragudtak meg rám. Én nem követtem el semmi rosszat, egyszerűen nem értettünk egyet sok mindenben, nem egyeztek a terveink kicsit sem, másképp képzeltük el a közös jövőnket és ez volt az egyik főbb ok a szakításunknak. Ők meg ezt úgy kapták meg válasznak hogy Én akartam ráerőletetni az én elméleteimet, meg én irányítani akartam és nem engedtem hogy szabad akarata legyen holott erről szó sem volt, csak így adta elő és ezért haragudtak meg rám.


Valószínű nálatok is hasonló lehet. De csak tippelek.

2023. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy biztos mondott rólam valamit. Hogy milyen voltam vele, pedig ő volt a tökély, aki csak miattunk dolgozott én meg nem voltam elég hálás.
2023. febr. 11. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Jól játszotta a szerepet úgymond.
2023. febr. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!