Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sehogy sem tudok igazán megfelelni a szüleimnek. Ne értsetek félre nem is akarok meg nem arról van szó hogy anya szoknyája alatt bújkálok hiszen feleségem van aki imád meg támogat, bíztat mindenben, még akkor is ha nem jól sül el valami. Nyilván ő az egyetlen akinek konkrétan érdekel a véleménye viszont azért néha megfordul a fejemben mi lehet velük.

Szóval a sztori, hogy mindenben amit megosztok/megosztunk velük van valami negatív amit mondanak. Mintha direkt próbálnák elvenni a kedvünket. Ha nyaralni megyünk akkor minek, pénzkidobás. Amikor albérletbe költöztünk évekkel ezelőtt akkor miért nem tudunk a feleségem szüleinél lenni ingyen, miért csesszük a pénzt ki az ablakon. Most vettünk egy autót, jelzem spórolt, keményen összedolgozott pénzből amin semmi hitel meg semmi nincs, ergo ennek pozitívnak kéne lenni a mai világban és erre is beszóltak hogy minek kell egy ilyen autó, olcsóbban is lehetett volna venni ha nem ilyen márkát veszünk stb.

Szóval úgy igazán senki nem kéri a véleményüket mégis mindig mondják a magukét.

A feleségemnek is folyton a munkájával kapcsolatban meg mindennel. Anyám mindig új állásokat küldözget neki meg beszél ismerősökkel hogy a menyének kellene állás holott a feleségemnek brutál jó állása van. A feleségem nagyon jól kezeli, mindennek ellenére tisztelettudó és ő mondja mindig, hogy ne vitázzak velük meg egyik fülemen jöjjön be másikon ki és nem ér annyit hogy ebből családi vita legyen. Ennek ellenére már szóltam nekik párszor hogy fejezzék ezt be de mindig balhét csapnak belőle és az van hogy olyankor inkább nem beszélek velük. De abban meg igaza van a feleségemnek hogy mégiscsak a szüleim, illetve neki nem él már az apukája 4 éve és mindig mondja, hogy addig kell kihasználni hogy van az embernek családja amíg van. Persze igaza van de őszintén nem tudom mit csináljak ha ez feszélyez engem.



2023. márc. 14. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Az a rossz hír, hogy valószínűleg már ilyenek maradnak. Akkor viselkednek így emberek, ha elégedetlenek a saját életükkel, ritkán éreznek örömöt és ezért szinte ösztönösen próbálják a másikét is elrontani.

Annyit lehet tenni, hogy figyelmen kívül kell hagyni a negatív megnyilvánulásaikat, vagy ha másként nem megy, minimálisra kell csökkenteni velük a kontaktust.

2023. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Minél kevesebb dolgot kell elmondani, megosztani velük. Nem azt mondom, hogy hírzárlat, de van, amihez semmi közük. Feleséged munkahelyéhez sem, állásához sem.
2023. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Először is annyit írnék, hogy becsüld meg a feleségedet, mert ritka nagy kincs! A nők döntő többsége (különösen itt a gyakorin) ugrana az ilyesmire és kb. SOHA nem menne látogatóba, nem engedné, hogy magatokhoz hívd látogatóba a szüleidet, ha pedig gyereketek lenne, ő egy az egyben el lenne tiltva a nagyszülőktől.


A szüleidről annyit, hogy egyrészt minél kevesebbet mondj nekik, másrészt ha pl. a feleségem elégedett lenne az állásával és anyukám állásajánlatokkal bombázná, akkor én elég keresetlenül közölném vele, hogy nem vagyunk kíváncsiak az ostobaságaira. Hasonlóan, ha mindent leszólna, akkor megmondanám, hogy nekünk így jó, és magasról lesz....om, hogy ők mit szólnak hozzá.

De ez habitus kérdése, én pl. nem vagyok egy konfliktuskereső ember, de az sem szokott érdekelni, hogy ki sértődik meg rám és mi miatt.

2023. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

"De abban meg igaza van a feleségemnek hogy mégiscsak a szüleim"

Ebben igaza van a feleségednek. Viszont te meg a gyereke vagy, ő a menyük. Ők vajon miért nincsenek rátok és a döntéseitekre tekintettel?


Tényleg türelmes a nejed, hogy még mindig igyekszik jó képet vágni anyuka álláshirdetéseihez pl. Szerintem is kérd meg, fejezze ezt be, ne intézkedjen helyette, helyettetek, nem óvodás a menye. Még mielőtt a feleséged megelégeli és olyat mond egy vasárnapi ebédnél, hogy anyukáék erősen elcsodálkoznak.

2023. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogod már tudni emgváltoztatni őket.
2023. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szuper, hogy nem jöttek barom válaszok. Igazán köszönöm, hogy eddig mindannyian normálisan ki tudtátok fejteni a véleményeteket.
2023. márc. 14. 16:06
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Megpróbálhatod valami ilyesmi irányból megközelíteni velük a problémát, hátha sikerül rájuk hatni az egójukon keresztül:

,,Anya, Apa szerintetek ti jó szülők vagytok? Ha jó szülőnek tartjátok magatokat, akkor bízzatok benne, hogy jól neveltetek fel, és felkészítettek arra, hogy a különböző helyzetekben a saját igényeimnek leginkább megfelelő döntést tudjam meghozni.."

2023. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"addig kell kihasználni hogy van az embernek családja amíg van"

. Hát, ez k*rva nagy tanács. :D

Márpedig a megoldás, hogy nem kell beszélgetni.

2023. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
A feleséged rohadtul nem kezeli jól, ha jól kezelné, már régesrég nem állna fenn a probléma! Mi ezen a jó? A jó kezelés az, hogy nagyon határozottan elküldeni a szüleidet melegebb éghajlatra, előre közölve velük - de csak egyszer, hogy ha még egyszer bele merészelnek ugatni az életetekbe, akkor a helyszíntől függően vagy abban a pillanatban felálltok és eljöttök/nekik szélesre tárjátok az ajtót/leteszitek a telefont, és egy hétig fel se veszitek. Dehogynem fogják tudni megváltoztatni a viselkedésüket, 1-es, 5-ös, azért csinálják, mert a kérdezőék tűrik, és ezzel adják alájuk a lovat. Szabad haragudni, ha a másik megaláz, márpedig a döntéseitek folyamatos megkérdőjelezése sértés, és azt nemhogy nem kell, hanem a saját érdeketekben nem is szabad eltűrni. Merthogy gyűlik-gyűlik a szőnyeg alá söpört parázs, és egyszercsak lángra lobban. A konfliktusok nem félnivalók, ti pedig nem nevelendő gyerekek vagytok, hanem a szüleitekkel azonos döntési jogosultságú felnőttek.
2023. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem azt kezeli jól, hogy nem engem nyír a szüleim viselkedése miatt meg nem zsarol, nem akaszt rám terhet hogy válasszak meg zárjam ki őket stb. Mert a környezetemben már láttam ilyet nem is egyet hogy a feleség a férje szülei miatt szedte darabokra a férjet.
2023. márc. 15. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!