Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyedül nőtök fel szülők nélkül (tegyük fel elváltak) (nagyszülők nevelnek tizenéves kortól, míg élnek ők támogatnak amivel tudnak).

Egyik szülőt 18 évesen látod először (a másikat 14 évesen "utoljára").

Egyedül (kedveseddel) teremted meg az "életed". Tanulsz (önerőből főiskola, egyetem), dolgozol, tepersz, hogy haladj (és haladsz is).

Majd nyugdíj előtt álló egyik szülő felhív (2-3 évente, ha keresett korábban, soha semmivel nem támogatott), hogy a "bank" elvitte a hitelezett ingatlanát és segíts neki. Mit tennétek?



2017. ápr. 17. 21:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Túl sokat nem.

Mit szeretne az említett szülő?-pénzt, vagy vegyél neki lakást, vagy vedd magadhoz?

2017. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Ebben az esetben szerintem nem azt kell nézni, hogy a másik mit segített, pénzügyileg támogatott e valaha, hanem azt, hogy te akarsz e segíteni illetve szereted e őket vagy, hogy mennyire fontosak számodra. Más szóval ez talán emberség kérdése. Ha úgy érzed, hogy szereted, akkor úgyis segíteni fogsz neki, nem hagyod, hogy utcára kerüljön, ha nem, akkor pedig nem.
2017. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

#2-es vagyok


Annyit hozzátennék, hogy az előbb nem pénzre gondoltam, hanem arra, hogy ha van lehetőséged rá, akkor elszállásolhatod valahol. A pénz meg ugye megint más kérdés.

2017. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Segítenék neki munkát keresni.
2017. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Nagyszülők neveltek, ezek meg szinte a tájadra sem néztek. Most, hogy kell valami, akkor gyorsan elővettek..Nem segitenék, sőt közölném vele, hogy annyira fogom támogatni amennyire ő támogatott engem az évek során: SEMENNYIRE.
2017. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó remekül mondja!
2017. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Azt hiszem, megadnám nekik a Provident telefonszámát.
2017. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

A szülei élnek?


Megmondanám neki, hogy ő a te szülőd, nem te az övé. Segítségért a szüleihez forduljon, mert ez a világ rendje, hogy a szülők segítik a gyerekeiket.

A gyerek nem tudja megoldani a szülő problémáját, lehetetlenség.

2017. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A szüleit (akik engem felneveltek) sajnos már eltemettem.

Igazság szerint nem, hogy nem kerestek és nem támogattak (még jó szóval sem), hanem "feltartottak". Az egyik szülője után örökölt a "szülői házból" és erre a házrészre árverést hirdettek a "rendezetlen" élete miatt. Ezt én kifizettem, hogy a ne legyen "probléma" ebből. Ebbe a (budapesti, jelenleg) üresen lévő ingatlanba szeretne "ideiglenesen" beköltözni.

Nem él "egyedül" van férje, családja (féltestvérem). Illetve a férjének él az apja.

2017. ápr. 17. 22:21
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Akkor a szülőd örökölt a szülői házból egy részt, amit elárvereztek, te pedig kifizetted - jól értettem?


Papíron most kinek a tulajdona ez a rész?

Mik (voltak) a terveid a házzal?

2017. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!