Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sehogy sem tudok igazán megfelelni a szüleimnek. Ne értsetek félre nem is akarok meg nem arról van szó hogy anya szoknyája alatt bújkálok hiszen feleségem van aki imád meg támogat, bíztat mindenben, még akkor is ha nem jól sül el valami. Nyilván ő az egyetlen akinek konkrétan érdekel a véleménye viszont azért néha megfordul a fejemben mi lehet velük.

Szóval a sztori, hogy mindenben amit megosztok/megosztunk velük van valami negatív amit mondanak. Mintha direkt próbálnák elvenni a kedvünket. Ha nyaralni megyünk akkor minek, pénzkidobás. Amikor albérletbe költöztünk évekkel ezelőtt akkor miért nem tudunk a feleségem szüleinél lenni ingyen, miért csesszük a pénzt ki az ablakon. Most vettünk egy autót, jelzem spórolt, keményen összedolgozott pénzből amin semmi hitel meg semmi nincs, ergo ennek pozitívnak kéne lenni a mai világban és erre is beszóltak hogy minek kell egy ilyen autó, olcsóbban is lehetett volna venni ha nem ilyen márkát veszünk stb.

Szóval úgy igazán senki nem kéri a véleményüket mégis mindig mondják a magukét.

A feleségemnek is folyton a munkájával kapcsolatban meg mindennel. Anyám mindig új állásokat küldözget neki meg beszél ismerősökkel hogy a menyének kellene állás holott a feleségemnek brutál jó állása van. A feleségem nagyon jól kezeli, mindennek ellenére tisztelettudó és ő mondja mindig, hogy ne vitázzak velük meg egyik fülemen jöjjön be másikon ki és nem ér annyit hogy ebből családi vita legyen. Ennek ellenére már szóltam nekik párszor hogy fejezzék ezt be de mindig balhét csapnak belőle és az van hogy olyankor inkább nem beszélek velük. De abban meg igaza van a feleségemnek hogy mégiscsak a szüleim, illetve neki nem él már az apukája 4 éve és mindig mondja, hogy addig kell kihasználni hogy van az embernek családja amíg van. Persze igaza van de őszintén nem tudom mit csináljak ha ez feszélyez engem.



2023. márc. 14. 14:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Illetve ő a felém való tisztelet miatt nem küldi el őket a francba meg mert nyilván megadja nekik is a tiszteletet. Szerintem ezen semmi rossz nincs. Itt nem ő a hibás, nekem kell valahogyan megoldani ezt csak ezért írtam ki a kérdést hogy mégis hogyan lehet megmondani nekik a magamét úgy hogy meg is értsék mert kiabálás, nem beszélek veled már volt csak sajnos nem értenek a drasztikus megoldásokból.
2023. márc. 15. 00:07
 12/16 A kérdező kommentje:
9/11. Amúgy igazad van persze. Igyekszem ezt megoldani.
2023. márc. 15. 00:08
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem vagy következetes. A nem beszélek veled ne egy napig tartson, hanem úgy egy hétig. És nem kiabálni kell, veszekedni, hanem komolynak és határozottnak lenni. Felnőttnek, aki azt tudatja, hogy ezt nem engedi meg.
2023. márc. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Hú, te is szuper jól kezelted a 9-est, pedig elég bunkó a hozzáállása. De te nem hasonló stílusban válaszoltál, hanem megpróbáltad őt is megérteni.

Szerintem mindketten szuperek vagytok, te is és a feleséged is, és nem kell semmit sem másképp csinálnotok. Valamit a szüleid is tudhattak, ha ilyen intelligens, toleráns embert neveltek belőled. Nyilván a feleséged is azért lett a párod, mert hasonlóan gondolkodik, mint te.

Több ilyen ember kellene, és máris jobb hely lenne a világ.

Ami a szüleidet illeti, ismerős a probléma, de úgysem tudsz tenni ellene. Még az ignorálás a legműködőképesebb megoldás.

2023. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14/14. Köszi. Hát eléggé konfliktuskerülő mindkettőnk. Sokszor ez a baj sajnos.
2023. márc. 27. 15:45
 16/16 anonim válasza:
52%

9-es…egyáltalán nem a feleségnek kell ezt a helyzetet megoldani, hanem a férjnek, mert az ő szüleiről van szó.

És kérdező, az, hogy a feleseged megértő ebben a helyzetben az annak köszönhető, hogy te rálátsz a szüleid viselkedésére.

Általában akkor szokták a nők “szétszedni” a férjet, amikor azt érzékelik, hogy már kb tarthatatlan a helyzet, de a férfi még mindig szemellenzős és mentegeti a szüleit, vagy mi több az ő oldalukon áll. Ilyenkor egy nőből teljesen kiveszik a tisztelet a férfi felé, mert hogy is tudnál úgy felnézni valakire, akinek annyi érzelmi intelligenciája sincs, hogy felismerje, hogy valami bűzlik a családja tájékán.

Meg kell próbálni az asszertív kommunikációt velük, nem miattuk, magatok miatt. Elmondani, hogy nektek nem esik jól, hogy nem tudnak veletek örülni és mennyivel szívesebben osztanátok meg a dolgaitokat, ha pozitívan fogadnák és nem mindig kritikával illetnének. Hozzá lehet azt is tenni, hogy tudjátok, hogy emögött jó szándék van és nem kérdőjelezitek meg, hogy csak segíteni akarnak, de köszönitek ti megoldjátok az életeteket és ezt a terhet ne vegyék magukra.

Aztán ha ebből nem sokat értenek, az már az ő bajuk, akkor lehet szintet lépni és közölni, hogy a lelki békétek érdekében akkor köszönitek szépen, nem szeretnétek többet velük semmi ilyet megbeszélni.

jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!