Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan megy nálatok az ajándék...

Hogyan megy nálatok az ajándékozás a párotok családjával?

Figyelt kérdés

A mi esetünkben a páromat minden alkalomra köszöntik, megajándékozzák az én rokonaim. A párom családja részéről én sose kaptam semmit, csak a párom, ellenben mi mindig ajándékozunk közösen. Kicsit így már túlzásnak tartom, hogy a családban a sok gyereknek ki van adva a 20-30 ezres ajándékigény. Nem vagyunk még házasok egyenlőre, csak együtt élünk.


Nálatok ez hogyan alakult? Ti hogyan viszonozzátok, mikor gyermektelen pár ajándékoz az összes gyereketeknek és nektek is?



2023. ápr. 1. 13:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden párnak közös ajándékot adunk.
2023. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem jellemző a nagy ajándékozás, max. karácsonyra meg szülinapra veszünk apróságot a párom szüleivel, ők nekünk, ni nekik. De pl. a testvéreivel nem.


A testvérééknél volt előbb gyerek, akkor ott természetesen mi vettünk ajándékot a gyereknek ilyen alkalmakra, de ezért én nem várok el viszonzást, hogy nekem is vegyenek valamit, mert én az ő gyereküknek vettem. Most nálunk is van már gyerek, neki ők is vesznek. De ha nem lenne gyermekünk, akkor sem várnám el, mármint szerintem a gyerekek a családon belül külön kategória, nekik szokás inkább ajándékozni, mint felnőtteknek egymás között.


Bár megjegyzem, nálunk nincsenek ekkora igények és átlagemberként nem is vennék 20-30 ezres ajándékot más gyerekeinek, pláne nem többnek. Ti se tegyétek, vigyétek valami apróságot, ha a szülők megsértőnek, így jártak.

2023. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Természetesen gyerekeknek szívesen ajándékozunk, de itt szám szerint összesen 6 gyerekről van szó, plusz a szüleik, akiknek szintén elvárás a 20-30 ezer forintos ajándék. Én nem várok semmit sem, de azért mindig furán jön ki, hogy csak a páromat ajándékozzák meg. Így nekünk egy-egy család születésnapjai alhangon 100-150 ezerben állnak meg egy évre, visszafele meg csak valami jelképes apróság jön, rólam pedig tudomást sem vesznek.
2023. ápr. 1. 13:48
 4/21 anonim válasza:
100%

Senkinek

Gyereknek nopláne nekünk nincs

Édesanyám vesz a páromnak ő is neki én sose kapok semmit vagy egy csokit úgy h nem ehetek

Úgyhogy ló.t

2023. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az elvárás, mikor meg neked van valami alkalom, azt telibe sz*rják?

Nem kell ajándékozni. Te is annak vegyél, aki neked is vesz.

2023. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Okés, de ti miért mentek bele az elvárásokba?


Ja, várj, kitalálom, a párod nem mer konfrontálódni a családjával. Hát ezzel nem lehet mit kezdeni, hiába vitázol vele, ha hülye.


Biztos nem vennék ennyi pénzért ajándékot 6 gyereknek.

2023. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
A te családod (szüleid, testvéred gondolom) miért adnak ajándékot a párodon kívül bárkinek? Max a szüleinek.. de gyerekeknek? Nem értem.
2023. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
7-es, azért nem érted, mert nem volt ilyenről szó.
2023. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt kapott minden gyerek, ha párja is volt akkor duplázva. Mióta unokák vannak, közös megegyezéssel csak ők kapnak. Mióta felnőtt, kereső unokák vannak, azóta az unokák adnak a nagyszülőknek.
2023. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem a "rejtély" kulcsa az, hogy ti nem vagytok házasok. Így a párod szülei úgy tekintik, hogy még nem tartozol a családjukhoz, ezért nem ajándékoznak meg téged.


Más:

20-30 ezres ajándékot senki gyerekének nem vennék. Ha "ki van adva az igény", akkor jelezném, hogy nekünk ez nem elfogadható. És vennék mondjuk ötezerért ajándékot. Ha fintorgás van, akkor utána nekik semmit.

2023. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!