Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igazad van,mert egyébként mi az hogy te szülinapod lófikák nem ér,de már sogor meg anyósé már meg kell jeleni?

És mi az hogy vissza adja az ajándékot?Hát az ilyen rohadjon meg..

Egyébként nagyon is igazad van,mert én például eléggé rossz néven venném hogy nem tartják meg a szüli napomat,meg még jóindulatból adtál egy szál virágot,és azt is vissza adta....

2021. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
99%
Én már rég nem ajándékozgatnék ha ők szarnak rám.
2021. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

Most, hogy igy belegondolok, 3x ajandekoztak engem, nem 2x bocsi.


Mit tegyek, hogy ne haragudjak es ne legyek ilyen duhos?


Most ugy nez ki, hogy muszaj adnunk neki, es mivel etteremben tartja, a celosszeg amit illik adni 15000 Ft.


Annyira elment a kedvem, hogy gondoltam, beleteszem boritekba a penzt, legyenek boldogok, ne szoljak meg a hazam tajat.


Remelem ertheto, hogy itt nem arrol van szo, hogy penzt kellett kiadnom, mert en nagyon szeretek meglepni masokat. Itt arrol, hogy en szulinapomnal ugy leszarjak, hogy nekem is jol esne, ha gondolnanak ram. De egymasra gondolnak, csak nalam fogy el a szufla.


Es ha en nem fogom tartani a 30 at etteremben? Az nem szamit, hogy en adtam nekik? En majd nem kapom ugymond vissza, ahogy a sogorno mondja, mert nem lesz etterem?


Nekem ez fura. Olyan rosszul esik.

2021. jún. 14. 10:30
 4/70 anonim ***** válasza:
96%
El sem mennek es meg egy szal viragot sem kapna.
2021. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
95%
Ideje hanyagolni öket kicsit.
2021. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
94%

A ferjednek errol mi a véleménye?


Nálunk a férjem pont akkor lett 50 éves, amikor mindenütt a nagy korlátozások voltak, így körbe telefonáltunk mindenkit, hogy idén a buli elmarad. Mindenkitől kapott valami ajándékot így is -csomagot küldtek neki, lufit, ajándéktárgyat,stb- kivéve a bátyját, ő küldött egy sima képeslapot. Ok, nincs gáz, végülis nem volt buli, nincs ajándék. Idén áprilisban sógor születésnapja: nincs buli, mert még mindig korlátozások vannak. Küldtünk neki egy ajándékcsomagot. Férjem születésnapja egy hónappal kesobb: egy képeslap.

Nos, mondtam a férjemnek, innentől ha ő akar valamit adni a bátyjának, az ő dolga, én még csak megrendelni se vagyok hajlandó.

2021. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:
Nem tudom oket hanyagolni, az nem opcio.
2021. jún. 14. 10:35
 8/70 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező!

Akkor fizesd az maga részét,had szólják házad táját.

Én ki se fizetném,meg úgy illik hogy adok kapok,és ha még egy tábla csokit nem adtak,akkor elmehetnek tudod hová

2021. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
99%
Akkor ne vigyél semmit. Ha valaki szól érte, akkor "ja mégis ajándékozunk? Nem tudtam, hiszen én se kapok soha semmit toletek"
2021. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

Ferjemnek nem fejtettem ezt ki, nem akarom megbantani. Mert regebben engem a csaldja tobbszor is nagyon megbantott, es sokat morogtam a ferjemnek rajuk itthon, es lattam, nem tud mit tenni, mert olyan hulye helyzet volt, hogy nem tudott kozbeavatkozni. Vagy nem akart...


Azota azt a bekat lenyeltem a csaladi beke erdekeben. Es most sem akarom ferjem ezzel bantani. Tudom, hogy nem vak, latja o is, de nem beszelunk rola, mert az lenne, hogy o most ezzel mit csinaljon, nem tehet rola, ezek ilyenek, es hogy nekem mindig bajom van a csaladjaval.


Ezert is irtam ide ki a gondom, mert nincs kivel megbeszelnem.

2021. jún. 14. 10:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!