Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezelitek az állandóan...

Hogyan kezelitek az állandóan megsértődő közeli rokont?

Figyelt kérdés
Anyunak a húga állandóan megsértődik. Nincs családja, sokat segít nekünk, de már kiborító amit csinál. Ha valami olyan hangzik el, ami neki nem tetszik, mondja, hogy hozzá többet ne jöjjünk és hetekig tartja a haragot. Iszonyatosan fárasztó, mivel mi is nagy áldozatot hozunk azzal, hogy én pl. huszonévesen naponta összesen 1 órát telefonálok vele, sokat segítünk neki. Ha telefonba valamivel nem értek egyet, felemelem esetleg a hangomat azonnal rámvágja a telefont. Bezzeg ha vendégségbe megyünk, ott úgy viselkedik mindenkivel, mint a kisangyal.

2023. ápr. 4. 13:47
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
93%
Én egyik rokonommal sem ápolok jó kapcsolatot. Sokáig magamban kerestem a hibát, aztán ráeszméltem arra, hogy csak egyszerűen rühellem ha mindenáron a magánéletemről faggatnak és pálcát törnek a fejem fölött. A kérdésre válaszolva, próbálom mellőzni a kapcsolattartást, amennyire csak tudom. Néha eljátszok a gondolattal, hogy milyen szép a nagy család (főleg ünnepekkor), na de ez már nem fog változni. :)
2023. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%
Ez manipuláció. Ha nem követed őket, akkor az illető többé nem tud rákényszeríteni arra, hogy a másik akarata szerint cselekedj.
2023. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
Sértődjön ha akar, pont ezért teszi mert tudja hogy foglalkoznak vele.
2023. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%
Nivea krémmel.
2023. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%
Benned nem merül fel, hogy napi 1 órán át telefonálni abnormális?
2023. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyennel meg kell szakítani minden kapcsolat, hiába rokon ha egy hülye.

Én legalábbis ezt csináltam és azóta nem vagyok annyi felesleges stressznek kitéve.

2023. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, viszont ahogy látom felettébb undorító embertársak is léteznek.

Sok ember nem gondol arra, hogy létezik könyörületesség? Mit tudtok ti az egész életünk hátteréről? Semmit. A kérdés arra terjed ki, hogy ti hogyan kezelitek. Elég sok embertől megkaptam a választ. A többi ember meg maradjon csak meg a saját maga szánalmas világnézetében.

2023. ápr. 4. 22:57
 28/33 A kérdező kommentje:

"Tudjátok kik szoktak így "becsicskulni"?"


Szégyelld magad, te mosdatlan proli.

2023. ápr. 4. 23:05
 29/33 anonim ***** válasza:
88%

Leszrom a könyörületességet, hgoyha a másik visszaél vele vagy bármi.


Nem kell senkitől semmi, ha nem szívből adja.

2023. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Na, a kérdező kimutatta a foga fehérjét :D Ez más kontextusba helyezi a sztorit, megérdemlitek egymást, semmivel se vagy jobb szóval tűrjed csak tovább.
2023. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!