Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most egy szülőnek a felnőtt...

Most egy szülőnek a felnőtt gyerekével szemben miért kell állandóan megsértődnie?

Figyelt kérdés

Több példát is tudnék említeni ezzel kapcsolatban, de azt hosszú lenne leírni, így csak pár példát írok.


Pl. Ha a szülő mond valamit, és közli utána, hogy nem kell megsértődni rajta (mikor nem sértődök meg), aztán mikor én vagyok őszinte, akkor meg vérig van sértve.


Most is meg van sértődve, mert szervezett valamit (ami amúgy egyáltalán nem családi program), idegen emberek lesznek ott és nem tudunk elmenni. Én dolgozom így is vasárnap és szombaton meg tanulni szeretnék, mert nyelvvizsgázni fogok hamarosan. Azóta semmit sem reagál, de ez mondjuk még a jobbik eset, de tudom, hogy meg van sértődve és ezt már vagy 1000x eljátszotta nálunk. Eddig azért elég sok ilyen programra elmentünk, hogy ne balhézzon, de most már nem akarom ezt így csinálni. Felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni, hogy hova szeretnék menni és hova nem.


Mit lehet ezzel kezdeni?

Továbbra is álljunk ki a magunk elképzelése mellett és majd megnyugszik?


2015. szept. 23. 10:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy ezen miért kell megsértődnie.

Amúgy meg alig tudnánk pár szót váltani, mert rengeteg ember lesz ott.

2015. szept. 23. 10:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt amit ide leírtad mond el neki.


Még annyi kivétellel, ha sok ilyen dolgot szervez, akkor legyen olyan amit jó elöre bejelent, és mondja, hogy ez az x dolog amire én nagyon szerteném ha te eljönnél. Ès kevésbé lényegeseknél meg dönthesd el, hogy ott akarsz-e lenni.

De akkor neked sem kell megsértödnöd, ha egy neked fontos eseményre, viszont nem hív el.

2015. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Nem sértődik meg ha esetleg nem hívna el valahova, én nem az a fajta vagyok.

Ami baj, hogy ezt Ő ilyen elvárás szinten csinálja...

Elvárja, hogy elmenjünk, de ha nem megyünk, mert nem tudunk vagy baromira nincs kedvünk hozzá, mert olyan hogy nem érdekel, akkor megsértődik.

Ha tudnám, hogy nem elvárásokat támaszt felénk, akkor lehet én is máshogy állnék hozzá. :)

2015. szept. 23. 10:34
 4/9 A kérdező kommentje:
*nem sértődnék meg
2015. szept. 23. 10:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg eddig is pár olyan dologra már elmentünk, amihez baromira nem volt kedvünk, csak hogy ne balhézzon. De normális dolog, hogy csak ezért mennék?!
2015. szept. 23. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
és akkor mi van sértődösdit játszik, aztán rájön hogy magányos, majd kiduzzogja magát ahogy a gyerekek szokták
2015. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
NEm értek egyet a sértődéssel, de azzal se, mikor bárki a tanulást mondja indoknak bármi program ellen. A nyelvvizsga sikere nem két órán múlik...
2015. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Nana, utolsó! Én már három nyelvvizsgát tettem le az elmúlt években, így pontosan tudom, hogy MINDEN tanulással töltött idő számít. Ha negyedórára előveszem a tanulnivalót pl. a buszra várva, az is.
2015. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Sztem ezek a programok nem két órásak, jól sejtem kérdező? Meg gondolom van még a tanuláson kívül egyéb dolog is hétvégén amire hétköznap nincs időd.
2015. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!