Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináltál volna a helyembe...

Mit csináltál volna a helyemben? Megmondtad volna a rokon gyerekeknek, hogy nem kapnak az eperből? (lent részletezem)

Figyelt kérdés
Tegnap délután történt. Jöttem haza a vásárlásból, vettem a piacon egy kis epret is kóstolóba a gyerekeimnek (20dekát mindösszesen). Egyszerre értünk oda hozzánk a sógornőmékkel, akik a gyerekeikkel jöttek (3 és 8 évesek). Felmentünk a lakásba, gyorsan nekiálltam kipakolni, hogy ne csak úgy szatyrostul legyen ledobva minden órákon át. A sógornőmék gyerekei észrevették az epret és egyből rávetették magukat, hogy ők is kérnek. Kínos lett volna azt mondani, hogy nem kaptok, ezért hát adtam nekik. A vége az lett, hogy 2-2-őt megettek, 3 db maradt. Ti mit tettetek volna? Megmondtátok volna, hogy nem kapnak belőle? Azért is bánt a dolog, mert nem vagyunk túl tehetősek és tényleg csak kóstolóba vettem kivételesen a gyerekeimnek az epret. Sógornőmék sokkal pénzesebbek nálunk és még csak annyit sem mondtak, hogy hoznak helyette másik adagot.
2023. ápr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanezt. Adtam volna nekik. Ez természetes.
2023. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
30%

“és még csak annyit sem mondtak, hogy hoznak helyette másik adagot.”


Ez nagyon primitív!

Neked semmi méltóságod?

2023. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
2: lehet, hogy nincs méltóságom, ezek szerint, de pénzem sincs sok. Ráadásul nem úgy készültem, hogy a gyerekeim elöl kell odaadnom az epret, olyasvalakinek, aki több kilónyit tudna venni belőle, azt sem érezné meg. Sajnos tényleg nagy a különbség kettőnk között anyagilag.
2023. ápr. 7. 18:47
 4/59 anonim ***** válasza:
71%

Én is jártam hasonlóképpen, csak mi voltunk a csóró család és a vendéglátók éppen vacsoráztatták a nálam 4-5 évvel fiatalabb gyerekeiket és 2 szem primőr aranyárban lévő paradicsomot vágtak a kis szendvicseikre, én álltam a gyerekszoba ajtajában, csorgott a nyálam és nagyon kínosan éreztem magamat.

Mai napig nagyon rossz emlék, pedig már télen-nyáron lehetne enni de az nem ugyanaz.

2023. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem tudtad volna kivedeni sehogy, kar ezen bosszankodni.

Visszakerni 4 szem epret inkabb sajat magad lejaratasa lenne, nemet mondani a gyerekeknek meg bunkosag.

Sajnos ez van, nincs jo valasz erre.

2023. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
76%
Primitívség? Az a primitívség hogy odamegyek valakihez, és mint a kiéhezett kutya felzabálom amit a másik vett... Mi ez már, hogy kiköveteli?
2023. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
5: én is úgy gondolom, hogy nem lehetett jól kijönni ebből a szituációból, de azért feltettem ezt a kérdést, hátha valaki ügyesebben meg tudta volna oldani a helyzetet.
2023. ápr. 7. 18:56
 8/59 anonim ***** válasza:
96%
"Bocs, de az egy recepthez kell, nem csak úgy megenni vettem" Ennyit mondtam volna.
2023. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
87%

Vagy úgy pakoltam volna, hogy ne vegyék észre az epret (nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan lett volna) vagy pedig oadaadtam volna nekik és a gyerekeimnek vettem volna pár napon belül másikat.


Mi például megtehetnenk, hogy akár egy kiló epret is vegyünk a gyerekeknek, de ilyenkor nem veszünk. Ízetlen, éretlen vacak horror áron.

2023. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
74%
Nem, természetesen adtam volna nekik én is. A sógornődet se hibáztasd, a lóvésokban fel sem merül, hogy neked ez megterhelő lehet (pár szem eper pláne), neki természetes, hogy megengedhetik maguknak. Engedd el a témát.
2023. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!