Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy zajlik egy családi/baráti...

Hogy zajlik egy családi/baráti összejövetel gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Ha sógoromékkal összejövünk, csak a gyerekeikről szól minden, amióta csak megszülettek. Egyébként nem túl szoros a kapcsolat, mert egyszerűen nincs meg a közös hang, nagyon mások vagyunk. De igyekszünk tartani ezt a családi szálat azért. Szóval mikor összejövünk, kínos csend van és a felnőttek soha semmiről nem beszélgetnek ilyenkor, nem kíváncsiak egymásra, abból áll gyakorlatilag az 1-3 órás összejövetel mindig (bár ritkák az alkalmak, félévente 1 kb), hogy mindenki csendben ül és az ő két gyereküket figyeli. (Nekünk még nincs gyerekünk, de szeretnénk.) Próbálunk azok alapján amiket tudunk róluk 1-2 kérdés erejéig érdeklődni, de mivel nem tudunk róluk semmit (nem tartjuk a kapcsolatot csak felszínesen) és mivel ők nem viszonozzák az érdeklődésünket, nem kapunk hasonló kérdéseket, így hamar elhal az egész. Apósom, anyósom tartja a frontot, velük megy a csevej, de amúgy semmi. A gyerekek minden egyes mozdulatát kitüntetett figyelemmel követik a szülők, egy másodpercet nem pattogtatja úgy a labdát egyik gyerek se hogy mások tekintete ne csüngne rajtuk. Még egy zárt kertben sem szaladgálhatnak kedvükre, pedig már 5-6 évesek. Szerepeltetik a gyerekeket, pedig ők szemmel láthatóan nem élvezik ezt. Nincs erről sok tapasztalatom, de az érzéseimre hallgatva én nem mondanám azt a kisfiamnak, ha ő szégyenlős típus, hogy gyerünk mondd el Xy néninek a mondókát. A gyerek két órát görcsölt ezen, majd úgy döntött nagy nehezen (állítólag), hogy akkor elmondja, de az első két percben meg se tudott szólalni csak a könnyeivel küzdött. Kellemetlen volt ezt nézni, azt éreztem, hogy ez a szülőkről szól, nem a gyerekek akarják, nem nekik jó.

Szerintem is természetes, hogy a gyerek lesz a legfontosabb, de az már kevésbé ha csak ő van középpontban egy család életében. Szeretem a gyerekeket, elvagyok velük, de mi elsősorban a felnőtt szüleikkel szerettünk volna kapcsolatot ápolni és így hogy ilyen rideg a viszony, a gyerekeikkel is bátortalanabbak vagyunk.

A másik része hogy óhatatlanul azon jár az eszem, hogy vajon mennyire tesznek/teszünk ezzel jót a gyereknek. Telefonon se lehet velük kapcsolatot tartani, mert azt mondják nem tudnak beszélni gyerek mellett, és ha mégis, a gyerek valóban 20 másodpercenként sírni kezd valami miatt.

Én úgy emlékszem gyerekkoromból, hogy ennyi idősen inkább a saját korosztályunkra voltunk kíváncsiak és örömmel eljátszottunk már akár több órát is szabadon. És arra is, hogy anyukám nyugodtan telefonálhatott, ha már túl sokáig beszélt, egyszer-egyszer megszakítottuk, de válaszolt vagy időt kért és mi mentünk tovább.

Nem kellett egy egész felvigyázó hadsereg a fenekünkbe és nem ebből állt egy családi összejövetel csak, hogy velünk foglalkoztak. Részben igen, de nem folyamatosan és kizárólag. Szerintem a gyerekek is akkor tudnak egészségesen cseperedni, ha a körülöttük lévő emberek jól vannak, jól érzik magukat egymással. Ha látják, hogy nem miattuk és muszájból jövünk össze, hanem mert szeretjük egymást és kíváncsiak vagyunk a másikra igazán. És ha nem izgulunk, aggódunk felette akkor mikor csak eleven és gyerekhez méltóan játszik és javítjuk ki minden mozdulatát, hanem bízunk benne. Ebből több útravaló jutna nekik, mint így, szerintem attól, hogy gyerekek, sem nem debilek, sem nem kellene róluk szóljon minden. Bár részben anyósom is tehet erről, kaptam már rajta, hogy ráförmed a sógoromra csak mert két másodpercig nem figyelt a gyerekre, miközben ott játszott mellettünk és többen is figyeltük egyébként is. Nálatok hogy zajlik ez, mennyire tudtok egymásra is figyelni gyerekek mellett? Szoktak a hasonló korú gyerekeitek ilyenkor külön, szabadon játszani, vagy ti is körbeülitek őket és folyamatosan őket monitorozzátok, reagáljátok le és ennyi, ez elég, mert az élet innentől erről szól?



2023. máj. 12. 13:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Az a benyomásom, hogy a gyerekes rokonokat hibázatod, mert nem olyan velük a kapcsolat, amit te elképzeltél. Ez szerintem nem jogos, mert kívülről nem lehet megítélni.


Viszont szerintem fölösleges egyáltalán kapcsolatot tartanotok velük. Menjetek külön időpontban a szülőkhöz.

2023. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem egy kommunikációs szakon kellene tanulnod valamelyik főiskolán és a gyerekeket is oda kellene járatni, majd egy szakmát kitanulni. Jobban ki fogják fejezni magukat és boldogabbak lesztek.
2023. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
12-est kiegészítve: csak az a baj, hogy tanártüntetés van.
2023. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Pedig ilyen kiindulási helyzettel pont így zajlik egy találkozás: a felnőttek nem érdeklik egymást, gyerek csak az egyik oldalon van, úgyhogy ez az egy lehetőség van: a gyerekeket figyelni. Ha bármit megváltoztatsz az egyenletben (nektek is lenne gyereketek vagy nem csak egy érdeklődés nélküli illemlátogatásróllenne szó), akkor más lenne az eredmény.
2023. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is gyerek- és szülőfüggő. Van, aki már korán elvan a saját világában, más mindig a középpontban szeretne lenni. Az egyik szülő hagyja szabadon játszani, a másik örökös kontroll alatt tartja. Az egyik fegyelmezett, elég csak határozottan rászólni, a másiknál örökös fegyelmezés vagy anarchia az összejövetel.

Nálatok - az a gyanúm - hogy közös témátok sincs, így nem is túl nagy a csábítás, hogy ne a gyerekekről szóljon az összejövetel. A másik lehetőség, ha valamelyik családtag hajlamos a konfliktusokra, de így ezek egy részét el lehet kerülni azzal, ha csak vagytok egymás mellett, de mindenki a gyerekekkel foglalkozik.

2023. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk fordítva van. Minket lesz.arnak a sógorék, csak a gyerekeket jönnek lesni. Nekem elegem van belőlük. Több mint fél éve leépítettem őket, kükföldre koltoztek, egy gonddal kevesebb :D
2023. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

Nektek nehezen jön a gyerek, kérdező? Mert ha igen, lehet ez egy része az oknak, amiért zavar. Nem bántásból mondom, saját tapasztalat.


Ugyanakkor amit problémaként feszegetsz lehet létező, de mást nem nagyon tudsz, mint hogy ne érdekeljen ennyire. És ha ilyen nyögvenyelősek az együttlétek, talán nem kell erőltetni: legalábbis nem ilyen sűrűn, vagy nem ilyen hosszú ideig.

2023. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

Megőszültem mire végig olvastam ezt a rizsát.


Az a baj, hogy igazából ebben a kérdésben nem a gyerek a kérdés.


A kérdező jó kapcsolatot akar a rokonnal, a rokon meg láthatóan nem akarja tartani ezt a kapcsolatot. Ha a gyereke nem lenne ott, akkor a telefonját nyomkodná, de pont ugyanúgy nem kommunikálna.


Van ez így, nem kell találkozni, összejönni. Vagy csak nem beszéltek, kibírjátok csendben azt az 1-3 órát és mehettek dolgotokra újabb fél évre.

2023. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
24%

Írod, hogy nem kedvelnek téged és a férjeddel sem jó a kapcsolatuk már régóta.

A saját gyerekeiket ott idegelik sírásig.

Nyilvánvaló, hogy ezek nagyon kellemetlen emberek, szenvedtek a közelükben.

Akkor mi a fenének találkozni?

Amúgy téged miért nem kedvelnek?

2023. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%

Az 5-6 éves gyerekek 90%-a zavarba jön, ha mondókát kell elmondani. Semmi bajuk nem lesz tőle.

Neked valami nagyobb bajod van, ha se azt nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki fogja a te pici pofidat imádni és jópofizni veled, se beszélgetést nem tudsz kezdeményezni másokkal. De megint csak persze, ha ők nem hajlandóak beszélgetni, akkor le kéne szarni. Neked ez nem megy. Kicsit a feszkóból le kéne adni, mert így sokkal stresszesebb, fojtogatóbb anya leszel, mint a sógornő.

2023. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!