Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Máshogy látjátok a rokonaitoka...

Máshogy látjátok a rokonaitokat mint gyerekként?

Figyelt kérdés

Gyermekkorban természetes hogy a nagynéni nagybácsi unokatesok olyanok amilyenek.


De felnőtt fejjel már lehet lát ha valamelyikének vaddisznó stílusa van vagy kétszínű vagy bunkó besorolását vannak vagy leszólogat dolgokat vagy nyavajog vagy manipulatív.


Ti mit gondoltok a rokonsagotokról?


2023. máj. 14. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2023. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekként nagymamám egy áldott jó ember volt a szememben, az örök jó. Felnőttként már látom, hogy amíg él, a mi családunknak nem lesz nyugta, mert egy velejéig romlott asszony.
2023. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekként a szüleim magabiztos embereknek tűntek. Aztán felnőttem és rájöttem, hogy ők is éppúgy szoronganak, mint én: pl. napokig tart, mire felhívják az orvost, hogy időpontot kérjenek tőle. A boltban nem mernek segítséget kérni az eladóktól. Hivatalos ügyintézéshez nem mernek egyedül elmenni, mindig el kell kísérni őket. Most már legalább tudom, hogy honnan örököltem a mentális problémáimat, gyerekkorban azt hittem, csak én vagyok ilyen "félős", "aggódós", aztán erre kiderült, hogy mindkét szülőm ilyen, nem csoda, ha én is ilyen lettem. :/
2023. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
90%-ukkal nem is tartom emiatt a kapcsolatot, egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon, feleslegesen meg nem kelle rőltetni a dolgokat.
2023. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem látom teljesen másnak. Nekem fura, hogy vki gyerekként jónak lát vkit, felnőttként meg gonosznak. Gyerekként is láttam, hogy ki jó és ki nem. A kis apró emberi hibákat nem láttan, vagy nem figyeltem, nem érdekelt. Most már jobban látom, hogy milyen esendő ember mindenki. Az is, akit régen nagyon erősnek, magabiztosnak gondoltam.
2023. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos igen, az igazi énjüket felnőttként tudom igazán értelmezni. Nem is beszélek a legtöbbel mert nincs miért.
2023. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, akikkel gyermekkoromban jó viszonyt ápoltam velük felnőttkorban is (szerencsére), akiket pedig gyermekként sem kedveltem, velük továbbra sem tartok szoros kapcsolatot
2023. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy embert értettem meg, hosszú évek után: a nagybátyám felesége. Most már értem a reakcióját. Mindent pontosan tudott, látott ezért húzódott távol-mindenkitől. Én is ezt tettem évekkel később. Korábban kellett volna. Ahog a nagybátyámnak is, talán még ma is élne.
2023. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kitana. ***** válasza:
69%

Velem szerencsére pont fordítva van, gyerekként "utáltam" a többséget, mert unalmasnak tartottam őket, kötelező nyűg volt a rokonok látogatása, összejövetelek, felnőttként meg rájöttem, hogy amúgy egész jó fej a legtöbb rokonom.

Természetesen vannak kisebb hülyeségeik mindenkinek, de alapvetően nem túl balhés a rokonság, nincsenek extrém nézetbeli különbségek, nagy nézeteltérések.

2023. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Én igen.

Kicsiként mindenkit idealizáltam.

Ma meg megnézem a családomat és az csoda,hogy viszonylagosan értelmes ember lettem közöttük.

Hamutálnak néztek kicsiként.

Csukott ablaknál cigiztek ami miatt engem csúfoltak az iskolában,hogy büdös vagyok.

Azóta is önbizalomhiányom van.

Anyu meg gázlángozott,hogy az osztálytársaim nem is mondtak ilyeneket és ne hazudjak.

Anyu vendégségben random használgatta az ott élő nő parfümjeit meg krémeket.

Nekem ez tök természetes volt akkor és nem éreztem gáznak.

Anyu lyukas zoknit adott rám ami miatt vendégségben kiröhögtek meg sutyorogtak.

Anyu is látta és nem szólt semmit.

Rám vetítette ki a családom az apukám iránti gyűlöletet amiről nem tehettem.

Szóval igen.

Akkor ezeket nem láttam.

2023. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!