Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak idõsebb rokonaitok,...

Vannak idõsebb rokonaitok, akik intrikusak és kötekedõek, de nem lehet nekik visszaszólni?

Figyelt kérdés

Pl:


- Felvettek doktorira

- És akkor orvos leszel? Vagy jogász?

- Nem, bölcsészdoktor

- És az ùgy mire jó? És akkor te fizetést kapsz arra, hogy régi szövegeket olvasol?


- Az egy IPhone?

- Igen

- Egy ilyen mennyibe kerül... nekem majdnem egy havi fizetésem ennyi.


- Szõke hajad van?

- Igen

- Szuperül néz ki. A te hajad nagyon vékonyszálú, ha sokat csinálod, tönkreteszi.


Ha nem a szemedbe mondja, akkor a házasok mögött.


2022. dec. 13. 09:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
83%
Elmondja a véleményét illetve egyes dolgokról halvány fogalma nincs, ez nem kötekedés.
2022. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Pl. após, anyós, főnök.
2022. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%

Ez se nem intrika, se nem kötekedés még.

Mondjuk az első példád kissé parasztság, de hát van ilyen.

A másik két példában felhozottak meg szimpla igazságok, ha tetszik, ha nem.

2022. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
88%

Igen, vannak, én vissza is szoktam szólni nekik.

Erdőmérnök vagyok, és hamarosan doktorálok, talán (ráadásul messze) én keresek a legjobban az egész családban. Én ezeket mindig megkapom, aztán visszaszólok és leállnak.

2022. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem kötekedés ez még. Az a normális, ha az ember elmondhatja a véleményét. Ha elmondta már tízszer, az úgy más lenne.

Amúgy ilyen szerintem nincs, hogy valakinek nem lehet visszaszólni. Te is mondhatod, hogy Köszi az aggódást, foglalkozok a hajammal majd én.

2022. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a doktoris példa biztosan nem veled fordult elő :D
2022. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem kötekedés. :D Szerintem amúgy több pontban igaza is van, pedig én még messze vagyok az időstől. Mondd el neki te is a véleményed, ha szerinted valamiben nincs igaza, akkor érvelj a saját igazad mellett.
2022. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
87%

Nekem voltak valóban intrikus és kötekedő rokonaim, de úgy tűnik neked fogalmad sincs miről beszélsz. Ezek a példák pont nem kötekedők, az első határeset egyedül, a többi a közelében sincs.

Egyébként meg olyan nincs, hogy nem szólhatsz vissza valakinek. Olyan van egyedül, hogy gyáva vagy vállalni a véleményed és azt esetleges konfliktust, ezt viszont nem tudom átérezni.

2022. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
74%

A hajfestés például nálam is sarkalatos pont mert én nagyon nem szeretem festeni a hajamat ( már őszül), tehát jóindulatúan kérdeztem meg a fiatalabb ismerősömtől, hogy miért festi, ne tegye tönkre a gyönyörű haját.

A reakióját látva azóta kerülöm a témát, mert látszott, hogy kb úgy értelmezi mint te, kérdező.

2022. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyenekkel siman nem tartom a kapcsolatot.
2022. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!