Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem sikerül senkivel a...

Miért nem sikerül senkivel a jó kapcsolatot tartani?

Figyelt kérdés
Sorozatban rosszul jövök ki minden konfliktusból.A családi békesség is eddig tartott a testvéremmel is,akivel mindig jól voltunk.Nagyon fáj,hogy sokat segítettem rajta,számíthatott rám,most meg amiért más hazudott neki,énrám haragszik.Megátkozott valaki?,már másra nem tudok gondolni.
2023. jún. 11. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Valószínűleg van egy nárcisztikus mozgatórugó a történtek mögött. Amíg nálunk meg nem halt az ilyen ember jópár éve, addig káosz volt a család, mindig mindenki haragudott egymásra. Érdekes, azóta olyan béke és nyugalom honol, amit sosem tudtam elképzelni... Rendszeresen találkozunk, jókat dumálunk, stb. Nincs viszály, sértődés, harag, nincsenek légbőlkapott fura sztorik. És nem, sajnos nem tudsz ezen változtatni és ne is mentegetőzz másoknak, mert felesleges. Sokszor kérdeztem én is, hogy de ha egyszer ismersz, miért hiszel el valamit, ami egyáltalán nem jellemző rám? Erre válasz nem érkezett a soron következő, beetetett családtagtól.


Magadon tudsz csak segíteni, hogy ne sérülj tovább. Javaslom az önismeretet, a határállítást, az asszertivitást. Esetleg érdemes utánajárni a mérgező emberek viselkedésének, a gázlángozásnak, és akár a játszmázások elkerülésének is. Sok sikert neked és nagyon sajnálom.

2023. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 -es válaszoló mire gondolsz?
2023. jún. 11. 20:37
 3/8 A kérdező kommentje:
3-as.Ráéreztél a nárcisztikus mozgatórugóra.Sajnos a családban kevesen gondolják így.Ő a lányom férje,a mi legnagyobb kárunkra.Azóta rossz a kapcsolatunk a gyerekünkkel.
2023. jún. 11. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom. Talán idővel rájön a lányod, hogy egy szörnyeteget választott. Mondjuk a lányodnak is lehet akkor valamiféle traumája, nem? Én sorozatosan választottam nárcisztikus partnereket, de folyamatosan dolgozom magamon, hogy ez ne történhessen meg újra. (sajnos ezek az emberek nemcsak pszichológiai hadviselésben jeleskednek, de akár a fizikai bántalmazást sem vetik meg). Ha nem is vagytok jóban a lányoddal, akkor is próbáljátok meg a tudtára adni, hogy bármi történik, rátok számíthat és szeretitek. Sajnos többet nem tehettek :( A játszmákról olvassatok sokat, így fel tudjátok ezeket ismerni és talán így elkerülhető néhány eset. De sajnos nem mind. Drukkolok, hogy valahogy jó irányba menjen ez az egész.
2023. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
9:DDD
2023. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
lehet amgadban is kell keresned, hogy miért alakulnak ezek így.
2023. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
12 Háááát persze, hogy még az áldozat keresse a hibát magába, na elmész már a ...oda.
2023. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Testvér, vő, átok.. hát nekem nincs meg, hogy mire kellene válaszolni. Mi a kérdés igazából?
2023. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!