Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sok ember miért szenved...

Sok ember miért szenved inkább egyes családtagokkal, mikor meg lenne a lehetősége a kapcsolat megszakítására?

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert hülye.
2023. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Az értékrendje, pszichés nyomorának "fogja". Valaki meg szakít, aztán vagy jó lesz úgy, vagy megbánja. Én pl. 4-5 szuper barátnőt hagytam/engedtem el, mert azt gondoltam, hogy ha nem tökéletes, akkor biztos nem az igazi. Nagy kérdés, hogy mikor lehet valamit kijavítani, és mikor kell erről lemondani... Illetve, hogy az a hiba, amit a másikban látunk, az biztos benne van-e? Párkapcsolati könyvek néha ezt pont tanulási/fejlődési lehetőségnek tartják...
2023. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert annyira azért nem szenvednek.
2023. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A párkapcsolat az más kedves 2-es, ugyanis azt te választod. Itt családtagokról lenne szó. Pl. egy full alkesz, hajléktalan, munkanélküli nagybácsiról, aki teljesen elviselhetetlen, még is minden évben megjívják a családi összejövetelekre vagy egy bántalmazó szülőről, akinek két jó szava nem volt a gyerekéhez, a gyerek mégis ugrik minden nyikkanására.
2023. aug. 17. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert stockholm szindromában szenvednek.
2023. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Senior Séf ***** válasza:
69%
Ne ítélj meg másokat, amíg nem voltál a cipőjükben, kérdező. Én elhiszem, hogy neked, a kamaszok kérlelhetetlen magabiztosságával a napnál is világosabb, hogy másoknak mit kellene tenni, de előbb oldd meg a saját problémáidat. Vagy neked nincsenek?
2023. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A 6-os egy igazi defenzív Stockholm-szindrómás lehet. Egyből támadni kezd, ha rávilágítanak az élethazugságára. 🤣Egyébként nem elítélem az ilyen embereket, ezt te olvastad bele. Megérteni nem tudom a motivációikat. Én az ilyen jellegű problémáimat megoldottam, emiatt érthetetlen számomra, hogy miért hagyja bárki magát tönkre tenni.
2023. aug. 18. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a csalad tobbi tagja miatt. Fel, hogyha “szakit” egy bizonyos csaladtaggal, akkor a tobbi eliteli, kikozositi, emiatt nem mer olyan eletet elni, ami neki jobb lenne, adott esetben x vagy y kizarasaval. En a feltestveremmel szakitottam meg a kapcsolatot, mert egy rossz ember, egy pioca volt, es rengeteg aljassagot muvelt. Egy ponton elegem lett.
2023. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyám és nagyanyám nem voltak túl jó viszonyban. Nagyanyám egyszer leesett az ágyról és nem tudott felkelni. Pár napig ott volt koszos földön. Én utólag tudtam meg, már máshol éltem. Anyám megszakíthatta volna a kapcsolatot, de így is teljesen jó volt számára a helyzet, mert volt hol laknia.
2023. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen van, az mindig érdekből történik. Én 2 családtagommal szakítottam meg a kapcsolatot és életem egyik legjobb döntése volt, pedig itt is bejátszhatott volna az, hogy örökölnék tőlük egyszer, de pont nem érdekelt. Sokkal fontosabb, hogy azóta lényegesen nyugodtabban élünk, nincs görcs a gyomrunkba egy telefonhívás vagy látogatás miatt.

A családtagjainkat nem választhatjuk alapból, de bármikor dönthetünk úgy felnőttként, hogy elengedjük a kapcsolatot, ha mérgező.

2023. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!