Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak a családodban olyan...

Vannak a családodban olyan emberek, akik életednek és családodnak a szégyenfoltjai, de ami a fontos, hogy azért hangoztatod ezt, illetve leplezed le őket másoknak, mert közben ebből a környezetük semmi sem lát, hiszen hazudnak éjjel-nappal?

Figyelt kérdés

Nekem a szarkeverő keresztszüleim, a lányuk, azaz az unokahúgom ilyenek. Nem elég, hogy mentálisan tönkretettek 20 éven keresztül, porba taposták az önbizalmamat, hátbatámadtak engem meg a közvetlen családomat -nem is egyszer-, még a saját életüket is elcseszték. Látszatéletet élnek, állandóan azon kattognak, hogy ki lájkolja őket, mit szól a szomszéd néni... Amíg nyaralgattak, addig a nyaralás során is adták a prosztót. Nekik nem a kikapcsolódás és a hely megismerése volt a cél, hanem hogy felvágjanak. Sajnos elvittek, igaz, hogy a mama fizette. Az önbizalomhiány legrosszabb formája, amit csinálnak.


Bár látszólag haladnak az életben, nagyon buták és "mindenben igazuk van". Utálják egymást, csak ugye a pénz...

A diploma náluk valami felsőbbrendűséget jelentő szó, a tudás szeretete nem társul mellé, s önismeretük, emberismeretük nulla. Ha kétszer annyi tudásért csak egy OKJ-s bizonyítványt kapnának, akkor azzal nem vágnának fel. Hülyék a piachoz, pénzügyekhez. Lehet, hogy sokmindenben én sem vagyok jobban informált, de én legalább nem okoskodom, merem azt mondani, hogy ,,Nem tudom.".


Nem mondanám őket sznobnak, ugyanis félsznobok/álsznobok. Egy sznobnak óriási lexikális tudása van és ismerik az illemet.

A keresztanyám és az unokatestvérem az ilyenek főleg, szép ruhákban járnak, minden kifelé csili-vili, felcsapják a fejüket. A keresztapám, aki egyben anyum testvére is, ezt a látszatot nem tartja fenn.



2023. szept. 13. 06:39
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nekik a border collie kutyája a mindene, az új "felesége". Ahelyett, hogy tököt növesztett volna, helyretette volna az elejétől házsártos feleségét, vagy esetleg válás, de nem. Ő élvezte az elnyomott papucs helyzetet. És ezt mind rajtunk vezette le. Nem raktuk ki időben a családból, anyámnak most törlesztik a havi 150 ezer forintot, amit kértek tőle, mert ész nélkül hitelre vettek egy házat. Ott óvónő abban a faluban a keresztanyám, ahol vették. Német nemzetiségi. Szerepelni nagyon szeret, észre sem veszi az emberek reakcióit, csak a mézes-mázas hangját hallatja. Amúgy meg egy nárcissza, sosem kér bocsánatot, se szavakkal, se tettekkel, megvonja a vállát, legbelül azt sugallja: ,,Ti vagytok a hülyék." Amúgy nincsenek őszinte érzelmei. Látszólag egy aggódó anya, de igazából csak attól fél, hogy a lánya fölött elveszíti a kontrollt. Kétféle érzelme van mégis: a rettegés, illetve egy nárcisztikus ember haragja. Amúgy a valódi indulatoktól fél, akkor lapít. A férjét teljesen magához láncolta. Az exe itt ebben a városban, ahol én lakom, meg ők is korábban laktak, egy sikeres étteremtulajdonos, az anyja neki az Erste bank igazgatója volt. A keresztanyám úgy akart gazdag lenni, hogy majd belepofázik a férje vállalkozásaiba. Ész zéró, száj az nagy volt. Ny. úr dobta is időben. Aztán behálózta a keresztapámat.
2023. szept. 13. 06:51
 2/24 A kérdező kommentje:
A kutyája a mindene a nagybácsimnak, de ez egy tragikomédia.
2023. szept. 13. 06:52
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van szégyenfolt, de nem kattogok rajta mint te, nem tartok vele kapcsolatot, ha valaki felemlíti fapofát vágok (nem nehéz, tényleg nem érdekel), ha valaki kérdez/mond felőle vállrándítás és nem tudom, nem érdekel. Ajánlom neked is.
2023. szept. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Könnyen beszélsz. Mégha a te szituációdban teljesen jogos.

De mentálisan tönkrették a mamát. A nagypapát is kissé. Anyámat is, aki ráadásul kikéri a véleményüket is, mert a teeeeestvééééére.

Mivel én mentálisan tönkre voltam téve, ezért elmaradt a normális reakció. Most jön ki rajtam a trauma.

2023. szept. 13. 07:05
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Anyám is nárcisztikus, de a távol élő testvéreim még simán bedőlnek neki, nekik nem kell premier plánba látniuk, hogy miket ferdít, hazudozik, hátbaszúrja a saját családját, úgyhogy néha emlékeztetnem kell őket.
2023. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Oké, nem kedveled őket, egy kicsit sem, és ők sem kedvelnek téged. De ilyen előfordul, és nem tudsz vele mit kezdeni. Tényleg felesleges kattogni rajta, csak saját magadat zaklatod fel vele, őket egy cseppet sem fogja érdekelni, hogy te miattuk nem tudsz aludni.

A másik: írtál egy csomó olyan dolgot is róluk, ami a te életedet egyáltalán nem érinti. Azok miatt meg főleg teljesen felesleges rágódnod.

2023. szept. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az a csomó dolog igazából káröröm és gúny.

Mondjuk ez a sors az ilyen embereknél szinte borítékolható.

2023. szept. 13. 07:20
 8/24 anonim ***** válasza:
98%

Van a családomban olyan ember aki a szerencsejáték miatt tönkretette az életét és lecsúszott. Mellette bunkó is. Én nem foglalkozom vele. Amikor jött kölcsönkérni a rokoni kapcsolatra hivatkozva akkor elzavartam és nem adtam neki pénzt. Azóta sem beszéltem vele.

Nem gondolok rá mint te a rokonaidra. Élem az életem.

2023. szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#8-as


Nem irigyellek, de itt legalább egyértelmű a suttyóság.

2023. szept. 13. 07:22
 10/24 anonim ***** válasza:
98%

Nem érdekelnek. Van jobb dolgom is, mint másokkal foglalkozni/ saját magamat idegesíteni idiótákon.


Neked is le kéne szakadnod róluk, ignore, és éljenek, ahogyan akarnak.


Tönkretették mamát, anyát, érvelsz. Kérdés: miért nem állították le a rokont??? Ja, mert "akkor sértődés van", helyette elviselik a tuskóságot. Akkor tűrjék, halálosan nem érdekelne.

2023. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!