Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy az unokatestvérem meleg?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem nemrég jelentette be, hogy meleg, amivel totálisan sokkolt engem. Eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk, szinte együtt nőttünk de most azt érzem, hogy valami eltört. Nem tudok úgy tekinteni rá, mint korábban. Konzervatívabb gondolkodású vagyok és számomra nem elfogadható ez, de nem szeretném, ha emiatt megromlana vele a kapcsolatom. Mit tudnék tenni, hogy el tudjam őt fogadni?
2023. okt. 6. 17:15
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem más a helyzet, hiszen a szexuális életéhez eddig se volt közöd, mostantól se lesz.
2023. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
88%
Pl. azt tudod tenni, hogy változtatsz a konzervatín (helyesebben: korlátolt) gondolkodásmódodon. Semmiben nem befolyásol téged, hogy az unokatesód meleg, pontosan ugyanaz az ember, aki eddig is volt. És miben árt az neked, hogy ki kivel van párkapcsolatban? Semmiben.
2023. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
88%

Hát ne fogadd. Azt csinálsz, amit akarsz. Meg ő is. Leginkább ne is találkozz vele. Jobban jár, ha megkímélődik tőled.

(Egyébként szerintem válaszvadász provokáció a kérdés.)

2023. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
11%
kérdező,te fiú vagy lány vagy? én is hasonló helyzetbe vagyok
2023. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
86%

Miért, nem teljesen mindegy neked, hogy az unokatestvéred meleg vagy hetero? Eddig is meleg volt, csak te nem tudtad róla, és semmi bajod nem volt vele, akkor most mi változott meg hirtelen?


Egyébként csak szólok: egy csomó meleg embert ismersz, de a legtöbbről nem tudod, hogy a saját neméhez vonzódik, mert nem közölte veled. Ismersz egy csomó olyan embert is, akinek fura fétise van, csak épp róluk meg ezt nem tudod. És minden valószínűség szerint ismersz aszexuálisokat is. Sorolhatnám még. Sokan vagyunk és sokfélék. Nem hiszem, hogy a szexuális beállítottság alapján kellene megítélned az embereket.

2023. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 ktreg90 válasza:
14%

Konzervatívként szerintem megközelíthetnéd úgy, hogy megpróbálod megérteni, hogy a szeretetével egy másik férfi iránt (leendő/aktuális párja) senkinek nem árt / nem tesz rosszat. Ha fontos a boldogsága próbáld elfogadni, hisz őt részben ez teszi boldoggá.


Én a helyedben egyébként nem azon aggódnék a legjobban, hogy meleg, hanem azért hogy az a szélsőségesen liberális közeg amibe ezáltal kerülhet ne legyen rá rossz hatással. Feltéteezem ha együtt nőttetek fel, akkor hasonló az értékrendetek. Bíztasd arra, hogy ezt a melegségétől függetlenül tartsa meg, mert sajnos a melegek sokszor szélsőségesen liberálisak. Persze a melegek közül is vannak normálisak. Tereld afelé, ha már meleg, akkor tartozzon azok között is ahhoz a szűk, normális réteghez. És hidd el, akkor nem lesz semmi gond, és a kapcsolatotokban sem fog semmi változni. Tapasztalatból beszélek.

2023. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
86%
És? Neked csak az a bajod hogy nem fér bele a habitusodba az hogy valaki meleg. Igen baszki, melegek vannak, de kit érdekel.. fogadd el a tényt, hogy az, mert ő ezen nem fogja sajnáltatni magát hogy meleg:D Ennyi a tanácsom. Ja és ettől ő ugyan az aki volt. Semmi jelentősége.
2023. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
87%

#28

Figyelj bástya, attól mert valaki más még nem selejt. Én sem szeretem, ha pl orrba szájba van valami hangoztatva de ilyen megnyilvánulással magadat minősítetted, ilyen gondolkodással te vagy selejt.

2023. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, szerintem hergelni akarsz. Ugyanis magam idősödő, bibliaolvasó, konzervatív nőként, csak azt tudom erre mondani, hogy az vesse rájuk az első követ, akinek a szexuális élete heteróként biblikus.

Azaz: monogám, csalás, félremenés mentes és házasságkötés után kezdődő.

Ja, hogy nem? Akkor mi a baj a melegekkel?

2023. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
91%
Nem "konzervatívabb gondolkodású" vagy, hanem merev gondolkodású, aki azt nem tudja elfogadni, hogy más is létezik a világon azon kívül, amit ő tud és ismer. Hogy is fordították le Shakespeare szavait : "több dolgok vannak földön és égen"...
2023. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!