Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagálsz arra, ha együtt...

Hogy reagálsz arra, ha együtt kell lenned rokonnal akit utálsz/nem szeretsz, de nem követett el súlyosabb vétséget?

Figyelt kérdés
2023. okt. 8. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekként még nem, kamaszként már fellázadtam az ellen, hogy ilyen tiszteletköröket fussak a családostól, csak mert "rokonok".

Felnőttként sem tartom egyikkel sem a kapcsolatot. Szóval ilyen nincs, hogy kell, ha nem vagy már kisgyerek.

2023. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Miert kell együtt lenni vele és meddig?


Értelmes felnőtt emberként egy születésnapi vacsorán vagy egy karácsonyi ebéden képes vagyok részt venni es kulturáltan elbeszélgetni vele. 3 hetes nyaralasra nem mennék vele.

2023. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

ha utálom, igyekszem minimalizálni az együtt töltött időt, kulturált keretek között - pl. nem mondok le közös családi programokat csak azért, mert a másik is ott lesz.

HA már egy levegőt kell szívnom vele, kihozom a helyzetből a legjobbat. Szóval igyekszem felülemelkedni az ellenszenven. (Persze, azért egy ilyen ember nyilván könnyebben kihúzza a gyufát, hiszen alacsonyabb az ingerküszöböm az irányába, de ez van.)

2023. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Anyósommal és apósommal az unoka miatt ülök össze és kultúráltan eltársalgunk (vagyis inkább én), majd haza fele jókat nevetgélünk azon a férjemmel, milyen fejeket vágott az anyja, mikor nem tudott kihozni a sodromból. :)

Nyilván nyaralni nem megyünk velük és nyaralunk egymásnál napokat.

2023. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán nem jópofizok vele.
2023. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Olyan nincs, hogy együt KELL lenni bárkivel is.
2023. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell együtt lenni vele. Miért kellene? :D
2023. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám volt ilyen. Nagyon kicsiként szó nélkül elfogadtam, kisgyerekként már előre kellett beszélni a kocsiban, hogy próbáljak túlélni azt az egy hetet. Kb 10 évesen elegem lett és többet nem voltam hajlandó nyaranta nagyanyámhoz menni egyetlen napot sem. Minek? Én felbszom magam agyilag, nagyanyám játsza az eszét, hogy ő a nagy önfeláldozó, én meg a hálátlan, amiért elvisz engem strandra meg tök jó turkálóba ruhákat venni nekem. Hát a nemlétező tököm is rühellt ruhát venni annyi idősen, egyáltalán nem voltam hálás ezért, és csak ő elégedetlenkedett a ruhatárammal, ki is akarta dobni a kedvenceimet. Strandra se akartam menni, még télen is leégek, de ha nem akartam menni, akkor miért vagyok állandóan bent, ha meg elmentem vele és hamar menni akartam, ezért minek jöttünk el, és nekem nem lehet a kedvemben járni. Magától egyébként nem hívott az öreglány, 7 évesen engem dorgált, hogy én nem tudom az ő kedves lányának, az anyámnak a születésnapját, miközben 4,5 évesen ráhagyott apámra ő meg élte a világát és semmit nem tudtam róla.


Rég nem érdekel, hogy rokon vagy nem rokon. Akit szeretek, azt szeretem, akit meg nem, nem vágyom a társaságára, azzal nem kell erőltetni a kapcsolattartást.

2023. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy döntöttem, nincs olyan, hogy "kell". És ehhez tartom magam. Bunkónak néz miatta néhány elég közeli rokon is, de nem érdekel. Azóta gondtalanabb vagyok.
2023. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle muszáj kapcsolatot nem tartok fent egy rokonnal sem. Megszokták, nem járkálunk össze.
2023. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!