Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van aki megszakította a...

Van aki megszakította a családjával a kapcsolatot? Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve nem beszélek a családommal, két testvérem és anyám tartozik ebbe bele, az okokat hosszú lenne részletezni, az öcsémmel pl össze sem vesztem, egyszerűen többet nem írtam, nem hívtam és ő sem engem.

A lényeg h meg mindig nagyon nehéz ez nekem lelkileg, hogy én mindig rendes és segítőkész voltam és így letojnak, csak bántottak, anyagilag is megkárosított a bátyám például.

Idén született meg a babám, nagyon faj, hogy megcsak nem is gratuláltak, a nagyanyja nem is keresett meg egyáltalán, hogy érdekelne az unokája.

Próbálom elengedni de annyira nehezen megy, Igazbol nincsen ilyen emberekre szükségünk, de nehezen tudom feldolgozni, hogy tényleg ennyire gonoszak, hogy a babám sem érdekli őket.

Csak egy kis vigaszra vágyom, hogy idővel el tudom majd engedni, és jobb lesz a lelkemnek.


2023. okt. 16. 15:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
Pl öcséddel ha össze sem vesztél vele nyugodtan felvehetnéd a kapcsolatot.
2023. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Hogy mikor lesz könnyebb eléggé függ az okoktól.
2023. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Páromék öten vannak testvérek, egyetlen olyan sincs köztük, aki mindegyikkel tartaná a kapcsolatot. Van köztük olyan, aki egyikkel sem, de még az anyjával sem. Párom két testvérével beszél a négyből. Szoktunk erről beszélgetni, azt mondta, már elengedte ezt a témát, sokáig próbálta a fekete bárányokat kihúzni a szarból, de mindig csak lehúzták anyagilag/lelkileg, ezért meghúzta a határt és azóta jobban érzi magát, nem kell a hátára venni olyan problémákat, amiket nem is ő generál. Biztos rossz neki néha (bár nem ezt mondja) viszont legalább nyugodt élete van.
2023. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg, hogy ha én nem keresem le se xar, nem hiszem hogy nekem kell csak keresnem, minden kapcsolat a kölcsönösségen alapszik, ezek szerint nem érdekli, hogy mi van velünk, mondom hogy a gyerekem születésére sem irt, miért is kene nekem keresni?
2023. okt. 16. 15:52
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem választhatod meg a családot, amibe születsz, de azt igen, amit alapítasz. Foglalkozz a téged jelenleg körülvevő emberekkel, a vérségi kapcsolat nem fogja garantálni a jó viszonyt. Volt oka, hogy megszakadt a kapcsolat, tartsd ezt szem előtt, majd felejtsd el őket, és ne bánkódj, hogy nem vagytok már kapcsolatban, hozd ki a jelenlegi helyzetedből a legtöbbet, és élvezd az életet nélkülük.
2023. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Tudom, de mégis szomorú hogy van nagymama valahol akit nem érdekel az unoka, én pedig tudom milyen ha van egy jó mamája az embernek és sajnálom a gyerekem, h neki ez nem adatik meg, de amiről nem tud nem hiányzik.
2023. okt. 16. 16:02
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarok bunkó lenni, de miért vársz egyáltalán gratulációt, ha magadtól döntötted el, hogy többé nem beszélsz velük? Akkor nekik miért kellene egyáltalán bármit is mondaniuk neked? Valójában már egyáltalán semmi közük sincsen hozzád..
2023. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

"Pl öcséddel ha össze sem vesztél vele nyugodtan felvehetnéd a kapcsolatot."


Sajnos ebben nagyon sokszor benne van az, hogy nem csak elfelejti keresni, hanem bár ő nem volt benne a konfliktusban, de a másik oldalonállók már felbélelték és a maguk oldalára állították, azért is nem keresi őt, hiába össze se vesztek. Nálunk is van ilyen a családban rendszeresen, a szülő képes és a testvéreket fordítja egymás ellen, azért, hogy neki legyen vele egyetértő hátországa.

2023. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj.. de ha megszakítottad a kapcsolatot, össze vesztél velük miért is várod el, hogy keressen bármelyik? Miért érdekelje anyádat az unokája, ha a lányát nem érdekli ő? Tök mindegy milyen indíttatásból, megdzakítottad a kapcsolatot.

Csak én érzem ezt ,hogy stupid logic?

2023. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Megszakítottad a kapcsolatot velük, akkor miért várod, hogy most keressenek és gratuláljanak? Nem értem
2023. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!