Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sok családra igaz, hogy amíg...

Sok családra igaz, hogy amíg élnek a szülők, ők azok, akik összetartják a testvéreket, sógorokat, unokákat, aztán amikor meghalnak, utána a legtöbben eltávolodnak egymástól?

Figyelt kérdés

2023. nov. 21. 10:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
A szülők is voltak gyerekek és a gyerekek is lesznek szülő. Jellemzően az idősebb generációk tartják össze a családot, szülők, nagyszülők, majd a helyükre jönnek a gyerekek. Ideális esetben.
2023. nov. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Sok esetben igaz.
2023. nov. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem logikus? Ha van 3 gyereked, szereted őket. Ők egymást lehet, hogy nem, de más a kapcsolat.
2023. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyai nagymamám inkább széthúzást szít a családban, a kényszer, hogy a 3 gyereke közösen fizeti az idősek otthonát, összetartja valamennyire a testvéreket, de az örökségből a 2 lánygyerek csak a kötelesrészt fogja kapni, mert nagyanyámnak a fiúgyerek az Isten, és végrendeletben így határozott az öreglány. Nem mintha sok vagyonról lenne szó, de anyukámnak is szarul esett, mikor kiderült, mivel mi mindig segítettük az öregeket, akár munkával a nagy kertben (ásás, szüretelés) iskolaszünetek idején, ha kellett festeni a házat, takarítani kellett, ott voltunk, ha ruha, cipő kellett, vittünk, az öregek másik 2 gyereke nem segített ennyit. És nagyanyám folyton csak áskálódik, gonoszkodik, kritizál, fúrta a szüleim házasságát, hazugságokat terjeszt.
2023. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már most látom, hogy ez lesz.

Csak akkor beszélek tesóimmal ha hazamegyek a szülői házba pár havonta, de nagyon még akkor se csinálunk semmit együtt. Nem megyünk sehova együtt. Hazarepülök külföldről, és a barátoknál meg nőknél lakok kb, csak fürödni meg átöltözni megyek haza, de néha viszek el több napra ruhát mert tudom hogy úgyis elleszek pár napig valahol.

Kicsit szomorú de nem tudom más világot élünk. Egyik tesóm ki se mozdul otthonrol a másik meg elvan a párjával általába.

Bár ha véletlen meghalnának a szüleink nekem biztos lenne igényem rájuk, de még dédszülőnk is él közel a 100-hoz szóval egyenlőre nem panaszkodhatunk viszonylag sokan élnek.

2023. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!