Pofàtlan rokon?

Figyelt kérdés
Sziasztok unokatesomnak szereztem itt Debrecenben àllàst, rég òta otthon volt és nem dolgozott. Felvette velem a kapcsolatot és segìtséget kért.(Megsajnàltuk) Nem ismertem annyira de ùgy voltam vele beteszem a munkahelyemre, sikerült de 2 hét alatt kitették, mert nagyon sok probléma volt vele ténylegesen. Azòta nem szàll le ròlam folyamatosan sziveségekkel bombàz, albérletet nem keres, ùj munkàt "keres" de mivel Nyíregyházi olyan melòt keres ami mellé van olcsò albérlet is. Nyilvàn ilyen nem nagyon van. Minden szabadnapomon viszem ide oda pròbàlom intézni a sajàt dolgom és segìteni neki is de màr elegem van belőle mindent csak elvàr és màr a férjemnek is elege van belőle a lànyaink egyenesen a falra màsznak tőle. Mondtam neki keressen bérleményt, majd àllàst( van pénze most örökölt) de nagyon furcsa fazon. Nem tudom szépen leépìteni. Félek, hogy megkérdi nàlunk lakhat a e egy darabig, a férjem tuti kiakadna meg nem szeretném én sem. Mit tennétek a helyemben? Küldtem neki lakàst, àllàslehetőségeket, a boltba heti szinten viszi a férjem. Csak segìtrni akartunk rajta, de teljesen belemàszott az életünkbe. Nektek volt hasonlò rokonotok?Hogy sikerült leépìtenetek? Borzalmasan érzem magam elérte, hogy az egész csalàdunknak lelkiismeret furdalàsa legyen ha nem segìtünk, elegem van. heti szinten hivogat, valami apròsàggal.

nov. 23. 12:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

"Csak segìtrni akartunk rajta, de teljesen belemàszott az életünkbe. heti szinten hivogat, valami apròsàggal."

"Szia! Ez sajnos nem fog menni."

nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Azonnal ignorálni minden szinten.

Ne legyetek már ilyen élhetetlenek.

Szívja a szülei vérét!

nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

"Félek, hogy megkérdi nàlunk lakhat a e egy darabig, a férjem tuti kiakadna meg nem szeretném én sem. Mit tennétek a helyemben?"


Nemet mondanék.

De ha ilyen kullancs ember, akkor már a többire is nemet mondanék. Kerek-perec megmondanám, hogy ennyit tudtunk segíteni és kész. Több álláslehetőséget nem tudtok ajánlani, de meg lehet azt is mondani, hogy nem akarjátok sehová sem beajánlani, mert csak lebőgtök vele és az nektek kellemetlen. Lakást meg interneten keressen magának, ahogyan bárki más.

Na meg azt se értem, minek kell valakit boltba vinni autóval. Gondolom nem rokkant.


Ja, és véletlenül se lenne lelkiismeret-furdalásom.

nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem rokkant, tùlsùlyos és az egyik làbàval van valami komolyabb gond nem tudom pontosan mi ,de ezért vittük idàig bevàsàrolni. Köszönöm az eddigi vàlaszokat. Mindenképp megpròbàlok direktebb lenni.
nov. 23. 13:00
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet sürgősen és kategorikusan le kell építeni, másképp sosem szabadultok tőle. Tipikusan a "kisujjad nyújtod, az egész kezed kell" kategória. Ráadásul azt írod, nem is ismered annyira, csak unokatestvér, akkor miért kéne lelkiismeret-furdalást érezned? Hidd el, egyszer én is belefutottam egy ilyenbe, itt nem működik más, csak a határozott elutasítás.
nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Te és a férjed egyaránt féltek nemet mondani neki, az ilyen típus pedig hamar raérez erre és tudja, hogy ha újabb követelésekkel áll elő, ugyanúgy engedtek neki. Mi az, hogy félsz, hogy megkérdezi, hogy ott lakhat-e? Azért félsz, mert tudod, hogy akkor is engednél neki. Normális családban fel se merülne, hogy engedjék beköltözni. Nagyon vilagosan meg kell húzni a határokat, és mostantól nemet mondani mindenre. Máshogy nem tűnik el. Nincs mit sajnálni rajta, felnőtt ember, van némi pénze is, majd boldogul.
nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Elég távoli rokon ahoz, hogy kerek perec megmondhasd neki, hogy eddig és nem tovább.
nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudsz nemet mondani?


-Ne haragudj Gyuri, de nekem is van dolgom.


Nem tudsz őszinte lenni?


-Figyelj Gyuri, nekem is van 2 gyermekem, te felnőtt vagy, old meg..


Nem megy? Gyakorolj..

nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%

4-re:

Pl. én eleve közöltem volna, hogy a túlsúlya az ő baja, és neki kell megoldania a közlekedését. Ha lenne állása, akkor oda is vitetné magát a férjeddel, kérdező?

nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

"Nektek volt hasonlò rokonotok?"


Még a lakásomba se engedem be a rokonokat, nem hogy az életembe, nem vagyok hülye.


"Hogy sikerült leépìtenetek?2


Sehogy, normális ember alapból nem csinál ilyet.

nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!