Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan viseljem ezt el? 18./f

Hogyan viseljem ezt el? 18./f

Figyelt kérdés

Karácsonykor jönni fog hozzánk egy rokonunk anyai részről akitől a falra tudnék mászni.

Olyan gondolatai vannak, hogy a legtöbb ember lehet akár meg is verné.

Egyszerűen a tényeket véleménnyé redukálja mindenben.

Mondok 2 példát. Anno ugye a Mike Tyson volt egy állatkertben és le akarta fizetni a gorillák gondozóját, hogy bemenjen és bunyózzon a gorillával.

A gondozó ugye nem engedte nyilván be mert onnan már nem jött volna ki élve ha beengedi nyilván. Egy hím gorilla lehet akár 250 kiló és a testsúlyának a négyszeresét meg tudja akár mozdítani szóval akárhogy nézzük bármennyire is jó volt Tyson egy gorillával szemben 1v1-ben, embernek nincs esélye.

Na e szerint a rokonunk szerint ő azt gondolja, hogy Tyson kiütötte volna a gorillát mert, hogy szerinte Tysonnál erősebb nincs és a gondozó is egy gyáva ember volt mert a gorilla biztos kifeküdt volna Tyson ütéseitől. Neki ez a véleménye. És amikor elmondom a tényt, hogy ez hülyeség mert nézze már meg, hogy a gorilla 250 kiló Mike Tyson legnagyobb súlya 105 kiló, és agorilla ennél sokkal nagyobb súlyokat tud mozgatni mint Tyson 105 kilója arra az a válasza, hogy áhhhh Ez hülyeség Tyson ütéseitől mindenki kifeküdne.

Na és a második ami már szerintem egyenesen felháborító.

Szerinte az teljesen rendben van, hogy anno a Semmelweis amikor bevezette a klórmeszes kézmosást, hogy a többség nem adott neki igazat mert bár a statisztikák lehet, hogy őt igazolták de mivel nem tudta mi az a kórokozó ami a gyermekágyi lázat okozta így az a statisztika akár véletlenül is mutathatott jobb eredményeket.

Tehát szerinte tök rendben van, hogy ez hosszú évekig egy vita tárgya volt, hogy tiszta steril kézzel vizsgáljuk a terhes nőket.

És ezért rendben van, hogy csak akkor kezdték el elfogadni a Semmelweis elméletét amikor ha jól emlékszem 10 évvel később valaki felfedezte a gyermekágyi láz kórokozóit.

És akkor mondtam neki, hogy szerinted az rendben van, hogy ez idő alatt rengeteg életet megmenthettek volna akiket egy ilyen hülyeség miatt nem sikerült? A válasz rá: Ezt akkor még nem lehetett tudni és ő is csak akkor fogad el egy elméletet ha alá van támasztva és pontosan megvan magyarázva, hogy mitől van.

És ez csak 2 a temérdek sok hülye gondolatai közül. És az a szomorú, hogy ezaz ember 34 éves. Tehát nem is egy 12 éves kisgyerekről van szó hanem egy felnőtt emberről.


dec. 18. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, Te sem vagy egyszerű eset, ha ilyeneken úgy felhúzod magad, hogy előre rettegsz a karácsonytól.


Azon gondolkodj, miért vált ki belőled ilyet ez.

dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktál még hozzá ehhez, ha gyakorira jársz? Én itt szembesülök vele mindig hogy hány tudatlan buta ember jár köztünk. Legyinteni kell csak rá és kész. Ha van egy kis eszed, nem állsz le vele vitatkozni, mert csak feleslegesen hergeled magadat. Ugyan úgy mint itt gyakorin. Tök felesleges vitatkozni az ilyenekkel, majd az élet igazol téged. Most nem ezekre a példákra gondolok speciel amiket te mondtál, de az ilyen megment gondolkodású emberek sosem lesznek sikeresek az életben, mert a tanulatlanságuk és a sötétségük kihat a mindennapjaikra. Csak nézd meg az ezotériások demográfiáját, és rájössz, hogy nem agysebészek hisznek mindenféle hókusz-pókuszokban.
dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Molyember ***** válasza:
100%
Akkor viselkedj te felnőttként, és ne engedd magad idegesíteni. Lehet, hogy szándékosan csinálja. Segíthet, ha magadban megbékélsz azzal, hogy ő egy meggyőhetetlen hülye, és csak figyeled, szórakozol rajta. Persze, ez a szórakozás nem fog menni, ha utálod, mint a szart. Ebben az esetben csak éld túl azt az időt, amit nálatok tölt.
dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%
Próbálom elképzeli a karácsonyt, ahol az a fő téma, Mike Tyson vagy egy gorilla nyerne-e egy meccsen. 🤔
dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden vitába belemenned, nyugodtan hagyd rá, hagy mondja a hülyeségeit. Hamarabb menekülsz tőle. Okos enged... Azt a pár napot ki lehet bírni, hogy ráhagyod. Karácsonykor rengeteg család van, akik így élik túl együtt. Ha beleállsz, 3-4 napig csak kakaskodás lesz. Kinek jó az? Mindenki csak felcseszi magát. Hagyd rá. Mintha ott se lenne. Felesleges értelmetlen hülyeségeken vitázni.
dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem mindig könnyű, de falra mászás helyett legjobb megtanulni ignorálni az ilyen embert.

NEM kell vele vitázni. Fölösleges, mert észérvekkel nem lehet rá hatni, így meg csak veszekedés és mérgelődés a vége. Bármekkora hülyeséget mond, röhögd ki, legyints rá, tereld el a témát, vagy egyszerűen ne is beszélgess vele.

dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

MINEK beszélgetsz vele ilyenekről karácsonykor?

Kérdezd meg, hogy van, hogy van a családja, és annyi. Nem kell vele filozófiai meg tudománytörténeti vitákat folytatni.

dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom ki a gázabb, te vagy a rokonod. Nyugtassatok meg, hogy ez csak egy troll poszt.
dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Feketeruhasember ***** válasza:
91%

Én abszolút megértelek. Amúgy itt gyakorin is tele van sötét parasztokkal. És amúgy nem is az a leg borzasztóbb hogy nem értenek veled egyet valamiben, hanem hogy egyszerűen a többségnek normális vitakultúrája sincsen. Vitatkozni alapvetően nem egy rossz dolog. Ez visz minket előre. Nekem az a leg viccesebb amikor itt is valaki próbál vitatkozni veled (tehát ő kezdte azzal hogy megkérdőjelezett valamiben) majd amikor elfogynak az érvei akkor úgy csinál mintha igazából te nem akarnád befejezni holott ő keresett meg téged :D


Ezekben a példákban is abszolút igazad van. Nekem egy barátommal volt hasonló vitám. Ott a konkrét esett a következő volt:


Szerinte ő simán el tudna intézni egy kifejlett oroszlánt ha mögé kerülne és hátulról elkapná a nyakát és akkor meg tudná folytani mert az oroszlán az nem tudna szabadulni a fogásából... Na erre elmagyaráztam neki hogy kb fél mp alatt vonaglana egyet és akkorát karmolna rajtad kiesik a veséd oldalt. Elmagyaráztam neki hogy egyrészt qva izmos (igen még a nyaka is) másrészt qva erős harmadrész baromi hajlákony negyedszer pedig egy vadállat ami nem hagyja magát. Te meg hiába vagy erős még a fejét sem tudnád megtartani. Nem fogta fel hogy egyszerűen nincsen az a pozíció vagy fogás vagy ütés amivel egy 200kg os oroszlánnal ő végezni tudna és előbb fáradna el az oroszlán mint ő. De azért csak ragaszkodott a hülyeségéhez és ő ezt halálosan komolyan gondolta. És egyszerűen nem értem hogy lehetnek ennyire kretén emberek?

dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 Te nyugtasd meg magad inkább, én örülök, hogy a korosztályomból van olyan ember még aki akár történelmi, érdekes témákkal is szívesen foglalkozik, és egy felnőtt emberrel vitatkozik, nem azon hisztizik, hogy rossz lett a tánc tiktokra.
dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!