Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám megszakította a kapcsola...

Anyám megszakította a kapcsolatot az amerikai rokonainkkal, soha nem válaszolt, szerintetek jogos, hogy megsértőttek ezért?

Figyelt kérdés

A mama unokatestvére ment ki Amerikába a testvérével, későbbi férjével és később a szüleit is kivitte. A kommunizmus alatt végig tartották a kapcsolatott, mindig írtak levelet, leírták, hogy mi van velük. Nagyon értelmes, kedves emberek voltak. A gyerekeik, unokáik is tudnak magyarul. Amint lehetett kb. évente hazalátogattak, külön a Mama miatt leutaztak mindig 300 km-rt vonattal. Hívták őket is ki mindig, képeket küldtek. A 2000-es elején a feleség a agyvérzést kapott, ezért pár évig nem jöttek, anyám nem is válaszolt. Majd mikor meglátogatott minket, nagyon rosszul érintette, hogy anyám 2 évig nem írta meg neki, hogy amúgy a szeretett unokatestvérük a Mama, már 2 éve meghalt, meghalt a fia is és a másik unokatestvérük is nagyon beteg. De utána még mondta neki, hogy majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek, meglátogathatjuk, meg feltétlen írja meg, mi van vele. Itt egyébként eladta a házukat kint és adott egy új címet, az is lehet anyám a régi címre írt. Utána anya mindekinek azt mondta, hogy meghaltak az öregek. Utána volt még egy unokatestvérük itt, ő mindig állította, hogy de élnek, de én anyám meg azt mondta, hogy nem. Ő halálát se írta meg nekik. Nemrég egy régi cím alapján megtaláltam őket a neten, még mindig élnek, 90 felett vannak, igaz ott mindenkiről megtalálhatsz mindent. Anyámnak nem mertem megmondani, mert azt is megtiltotta, hogy Facebookon rájuk keressek, pedig azt nem is veszik észre. Gondolom megsértőttek, hogy soha nem válaszolt anyám a levelekre, meg hogy elhallgatta a halál eseteket is. Szerintem anyám az utolsó levelet fel sem adta. Meg mindig azt mondta, aut sem írták meg, hogy meghalt az öreg. Nem, mivel él. Ugyanannyi idős unokái vannak, mint én, még anna képeket is küldtek róluk, meg hogy látogassuk meg őket.


Félreértés ne essék, nem hasznot akarok húzni belőlük (drága ajándékokat se szoktak elfogadni), csak szimplán érdekelt, mi van velük és net, VPN segítségével könnyen ment, nyomozni sem kellett. Nagyon kedves család. Nekem már távoli rokonaim is.


dec. 29. 09:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Ember legyen a talpán , aki ezt érti....
dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos, de nem te vagy az oka. Te nyugodtan levelezhetsz velük, már csak szimpla szórakozásból is.
dec. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
93%
Nincs részletesen kifejtve, konkrétan Anyád kezdte a sértődést, mert amazok nem jelentkeztek 2 évig és még a magyarázat sem hatotta meg kőszívét?
dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ők jelentkeztek, de csak levélben és 2 év után jött személyesen és akkor szembesült vele, hogy anyám 2 évig nem írta meg, hogy meghalt a Mama. Ezen kicsit megsértődött, de még utána is írt nekik. Akkor még nem Facebook volt. És utána sem írt nekik anyám, meg kitalálta, hogy á úgyis meghaltak már. De szerintem inkább a Mama volt az, aki visszaírt, meg beszélgetett velük.


Nem merek rájuk írni, meg anyám meg is tiltotta. Az meg, hogy merre, mit csinálnak, fent van. Anno nagyon hívtak minket, meg ott is ennyi idősek az unokák. Elvileg ők is tudnak magyarul, egyiknek a felesége is magyar.

dec. 29. 10:09
 5/29 A kérdező kommentje:
Na és miután nem válaszolt sokadjára egy idő után teljesen elmaradtak a levelek. Utána anyám elterjesztette, hogy meghaltak. Meg egyébként anyám amúgy sem egy társasági ember, igénye sem volt rá.
dec. 29. 10:15
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem merek rájuk írni, meg anyám meg is tiltotta "

Felnőtt vagy?

Anyád nézi a te levelezésedet neten?

dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Egyébként nem is érdekli, hogy egyáltalán mi van velük. Azt mondta, ha én rájuk írok, akkor tudni fogják, hogy ő keresi őket... Meg nehogy akkor újra írjon a bácsi, mert őt nem érdekli.


Szerintem kár, hogy nagyon rendes, kedves emberek, hogy megszakította velük a kapcsolator, én pláne nem tehetek róla. Egyébként nagyon durván még a címüket is neg lehet találni a neten adatbázisokban.

dec. 29. 10:26
 8/29 anonim ***** válasza:
Váóóó
dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Amúgy elég menő sztori. Úgy kellett kimenni Amerikába, hogy elég tevékenyen résztvettek az 56-os eseményekben, konkrétan a Sztálin szobor kidöntésének egyik végrehajtói és ugye menni kellett. De több évet töltöttek különböző országokban, mire kimehettek, itt Ausztriánál sem bolt egyszerű nekik. De kint szép életük lett, egyik valamilyen professzor volt.


Egyébként azt mondta anyám, azért nem írta meg a halálhírt sem, meg nem írt nekik, mert azt hitte elmaradnak, de csak beállított a bácsi és meglepődött. Utána még írt párszor, válasz nem ment rá és így elmaradtak. Meg amúgy így az össze többi másféle rokon is elmaradozott, miután az anyja meghalt. A másik, hogy egyébként így nem is mesélt róluk sem soha, még a Mamáról sem, más szóba hozta és így derült ki. A Mama húga állította amúgy még 2015 körül, hogy még él a bácsi, neki ír. Mondjuk anyám a saját nagynénjével se tartotta a kapcsolatot. Egyébként nem vesztek össze, még mondta is, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekek, látogassa meg, ő lehet nem tud jönni. Egyébként annyi biztos, hogy a bácsi él, de hogy merre, hol, mi van vele.

dec. 29. 12:33
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon nehéz követni, hogy ki kinek kicsodája és ki a Mama és ki a bácsi stb. De nekem az jön le ebből, hogy anyádat nem érdeklik ezek a rokonok és nem akarja tartani velük a kapcsolatot. Abból, hogy remélte hogy elmaradoznak már, erre beállított a bácsi és meglepődött, az jön le, hogy nem nagyon szerette ezeket a találkozásokat. Van ilyen.
dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!