Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám megszakította a kapcsola...

Anyám megszakította a kapcsolatot az amerikai rokonainkkal, soha nem válaszolt, szerintetek jogos, hogy megsértőttek ezért?

Figyelt kérdés

A mama unokatestvére ment ki Amerikába a testvérével, későbbi férjével és később a szüleit is kivitte. A kommunizmus alatt végig tartották a kapcsolatott, mindig írtak levelet, leírták, hogy mi van velük. Nagyon értelmes, kedves emberek voltak. A gyerekeik, unokáik is tudnak magyarul. Amint lehetett kb. évente hazalátogattak, külön a Mama miatt leutaztak mindig 300 km-rt vonattal. Hívták őket is ki mindig, képeket küldtek. A 2000-es elején a feleség a agyvérzést kapott, ezért pár évig nem jöttek, anyám nem is válaszolt. Majd mikor meglátogatott minket, nagyon rosszul érintette, hogy anyám 2 évig nem írta meg neki, hogy amúgy a szeretett unokatestvérük a Mama, már 2 éve meghalt, meghalt a fia is és a másik unokatestvérük is nagyon beteg. De utána még mondta neki, hogy majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek, meglátogathatjuk, meg feltétlen írja meg, mi van vele. Itt egyébként eladta a házukat kint és adott egy új címet, az is lehet anyám a régi címre írt. Utána anya mindekinek azt mondta, hogy meghaltak az öregek. Utána volt még egy unokatestvérük itt, ő mindig állította, hogy de élnek, de én anyám meg azt mondta, hogy nem. Ő halálát se írta meg nekik. Nemrég egy régi cím alapján megtaláltam őket a neten, még mindig élnek, 90 felett vannak, igaz ott mindenkiről megtalálhatsz mindent. Anyámnak nem mertem megmondani, mert azt is megtiltotta, hogy Facebookon rájuk keressek, pedig azt nem is veszik észre. Gondolom megsértőttek, hogy soha nem válaszolt anyám a levelekre, meg hogy elhallgatta a halál eseteket is. Szerintem anyám az utolsó levelet fel sem adta. Meg mindig azt mondta, aut sem írták meg, hogy meghalt az öreg. Nem, mivel él. Ugyanannyi idős unokái vannak, mint én, még anna képeket is küldtek róluk, meg hogy látogassuk meg őket.


Félreértés ne essék, nem hasznot akarok húzni belőlük (drága ajándékokat se szoktak elfogadni), csak szimplán érdekelt, mi van velük és net, VPN segítségével könnyen ment, nyomozni sem kellett. Nagyon kedves család. Nekem már távoli rokonaim is.


dec. 29. 09:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem gondolod a Mama az én öreganyám esetleg, anyám meg aki megszült, az ő anyja. Ez a bácsi meg a néni, az ő unoktestvérei, öreganyámnak. Neveket nem akartam.
dec. 29. 13:41
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne akár ő is. De annyi unokatestvér meg mama meg bácsi röpköd a történetben, hogy mire a végére érsz, már nem világos, ki kicsoda. A lényeg az hogy, anyád a háta közepébe se kívánja őket.
dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Akkor ne is haragudj, de itt 4 emberről van szó összesen. Ha te értetlen vagy, akkor nem tudok mit mondani. Leírtam bazd+, hogy a mama az én öreganyám, minek hívjam?? Nincs belőle több a sztoriba.


Egyébként az sem igaz, higy a háta közepére kívánja, mert amúgy szerette őket. De az is lehet, hogy anyám a régi címükre írt. Akkor tájt költöztek el, meg itt szakadt meg a kapcsolat. Meg azt is mondta, hogy kapott egy érdekes levelet is az utolsó látogatás után, amit szerinte a bácsi (öreganyám unokatestvére a kedvedért) lánya írt, hogy ő befejezet ezt a részt. Összehasonlította az írást és valaki más írta. Meg hogy ő ezek után nem írt. Meg azt is mondta, hogy a lányának nem tetszett, hogy velünk tartja a kapcsolatot. Mivel nem jött egy idő után levél, akkor gondolta, hogy már meghalhattak. Igazából két élű az egész, azzal kezdődött, hogy anyám nem írta meg a halálhírt. Meg azt sem tudom, hogyan reagálna, ha megkeresném én. Vagy az is lehet, hogy más van a dologban, amit én nem tudok. Csak hirtelen jött, hogy az interneten akár utána lehetne nézni.

dec. 29. 14:57
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező! A te személyiséged nagyon eltér az anyukádétól igaz? :D

Ő introvertáltabb, szűkszavúbb? Te meg inkább társaság kedvelő vagy?

dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
95%
ez valami kitalált szappanopera történet ? az szokott ilyen követhetetlen lenni.
dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Mit vártam egy ilyen oldaltól, istenem. Ebben mégis mi a szappanopera? Akinek annyi az egész élete, hogy.lebattyog a panelból a boltba és vissza, annak ez fura lehet. Megszakadt a kapcsolat 20 éve és megtaláltam őket a neten.m ebben mi a szappanopera?
dec. 29. 15:48
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Most kezd a lényeg összeállni. És akkor igazából mi a kérdés? Hogy jogosan sértődtek-e meg a megszakított kapcsolat miatt? Szerintem amiatt nem kéne hogy megsértődjenek, hogy nem tudtak a halálesetekről, mert a távolság, az akkori kommunikációs lehetőségek meg a költözések miatt nehezebb volt tartani a kapcsolatot. Inkább amiatt hidegült el a család két része, mert anyád nem akar velük kapcsolatba lépni most sem, neked is tiltja, hogy akár rájuk keress Facebookon.
dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ők pedig olyanok voltak, hogy a kommunizmus alatt is amikor nem is jöhettek, akkor is tartották a kapcsolatot. Levélben, képeslapok ez volt akkoriban. A sok rokon közül a Mamával különösen szoros volt a barátság. Az ő halálával kezdődött. Igazából nem haragudott, csak megviselte a hír, de utána még anyámat meg is hívta magukhoz, ha ő esetleg nem tud már jönni. Amint lehetett, egy évben egyszer tuti, meg is látogatták. Szerintem is és nem is akart velük kapcsolba lépni utána egyszer sem. Az ilyen fontos eseményeket, családtag vagy a másik itteni unokatestvérük halála stb. Meg sem mondhatom, hogy megtaláltam őket. Egy régi levelet kerestem, is volt egy cím és egy órás kutatás után meg lett mindenki. Korábban is mindig még 10 éve is, amikor jött a Facebook, mondtam ne nézzük meg őket Facebookon, nem engedte és adatokat se nagyon adott hozzá, hogy nekiállj. Tuti patáliát rendezne. Azt sem mertem megmondani, hogy még élnek amúgy.
dec. 29. 17:11
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem akarja/akarta hogy hozzá is beállítsanak vendégeskedni , gondolom írogatni sem akart nekik. Van ilyen. Neki nem hiányoznak vagy irritálja valami bennük. Végül is az anyjának az unokatestvérei. Ez már nagyon nem a közeli rokon szint. Ha belegondolok az én fiamnak kb senkije az én unokatwstvérem.

Gondolom ha 2 evig nem hallottsk nagyanyád felől csak rájöttek hogy valami gáz van. Oke illett volna valahogy tájékoztatni őket. De a kapcsolattartást nem lehet kierőszakolni. Ha akarod tartsd te a kapcsolatot de úgy hogy anyádnak ne legyen teher, tehat nw varjak hogy irogasson es menjen ha nem akar.

Ha akarod írj nekik

dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Te tarthatsz kapcsolatot azzal is akivel anyád nem akar. Nem azért szakadt meg közöttük a kapcsolat, mert durván megbántotta valamelyikük a másikat. Téged nyilván érdekelnek, különben nem kerestél volna rájuk. Írjál nekik de csak a saját nevedben, és ha idejönnek, akkor vagy semleges területen találkozzatok, vagy ha van saját lakásod, akkor ott.

Valószínű, hogy anyádnak terhére volt, mikor jöttek, ezért inkább lerázta őket. Rajtad múlik, hogy mennyire építed újra a rokoni kapcsolatot: Lehet csak levelezni, esetleg később személyesen találkozni. Azt hiszem, nekik többet jelentett az itteni rokonság, mint fordítva.

Nekem szimpatikus, hogy nem felejtetted el, kerested őket.

dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!