Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sajnos a jövendőbeli sógornőm...

Sajnos a jövendőbeli sógornőm (már ha együtt marad a párom testvérével) megtiltotta a párom testvérének, hogy találkozzon velünk. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kisasszony, 23 éves, nagyjából 4 éve vannak együtt, egy eléggé tehetős családba született bele. Mindent a feneke alá toltak/tolnak, szépen fogalmazva. Mi egy ikerházban lakunk, neki ez egy "romtelep", szó szerint igy fogalmazott, meg, nem érti, hogyan lehet így élni. Mindketten teljes munkaidőben dolgozunk, mindkettőnknek végzettségünk van, viszonylag jó munkahelyünk, de ez mellékes.

Párjának megtiltotta, hogy az apóssal találkozzon, mert "csak bérben lakik", és "ilyen emberekkel" nem jó kapcsolatban lenni. Ha majd gyerekeik lesznek, nem engedi őket a közelébe, mert rossz hatással lesz majd rájuk. Esküvőre (már ha sor kerül rá), nem hívja meg (a párja édesapját...).

Pár hónapja viszont pontosan ugyanúgy viszonyul hozzánk is.

Mindegy milyen alkalom van, elhívjuk őket magunkhoz, anyósnál találkozunk, családi összejövetel, karácsony, születésnap, bármi, vagy lemondja, mert "Valami fontos közbejött", de nem mond sosem semmi konkrétat, és a barátja sem jöhet, saját családi összejöveteleire, vagy ha ott is van, úgy néz ránk, mintha utolsó hajléktalanok lennénk az utcáról.

Párom aggódik, hogy ez hosszú távon kárt tehet a kapcsolatában a testvérével.

Mit tehetünk?

beszéltünk már velük a dologról, nem ismeri be, hogy hibázik, minket okol mindenért. Persze, mindennek két oldala van, de senki sem tökéletes. És saját páromnak sosem tiltanám meg, hogy a testvérével, szüleivel találkozzon, meg bármilyenek is legyenek, 2-3 órát kibírja az ember.



jan. 28. 15:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedjetek,hogy párod testvérének kinyílik a szeme. Ha meg mégsem,akkor az legyen bennetek,hogy ezt a testvéri kapcsolatot nem ti tettétek tönkre.
jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
4 év alatt sem nyílt ki, mi változhat ezután?
jan. 28. 16:01
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha a sógorod olyan hülye, hogy ebbe belemegy, akkor EZ VAN. Elvileg felnött ember, önálló döntésekre képes, ha hagyja, hoyg "megtiltsanak neki" akármit is, akkor így járt.
jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha azt akit eltiltottak nem zavarja ez az állapot és nem tesz ellene semmit akkor te sem tudsz érdemben semmit tenni.
jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

meghívtam őket születésnapomra, családi vacsorát akartam tartani (Anyós, párom testvére, barátnője) Párom édesapját külön hívtuk meg, az én szüleimmel együtt, hogy ne legyen veszekedés a kis hercegnő részéről.

ma lett volna az egész, tegnap este kaptam egy WhatsApp üzenetet, hogy "sajnos valami fontosabb közbejött, nem tudunk jönni".

Ma meg Insta Story-ba láttam, hogy Wellnesshétvégén vannak...

Ezek szerint fontosabb ilyesmi...

jan. 28. 16:05
 6/24 A kérdező kommentje:
4. Sajnos nem, viszont látom, mennyire zavarja a páromat, hogy a testvére ennyire ellene van úgymond, meg ennyire befolyásolható. Ezen változtatnék szívesen ha tudnék, hogy legalább a kettejük kapcsolata jó legyen.
jan. 28. 16:07
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha tőlem életem szerelme azt kérné, h válasszak a testvéreim és közte, akkor segítenék neki csomagolni, h gyorsabban léphessen le.
jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

és nem csak testvér, hanem ugyanúgy szülő is...

Nekem nem mondhatná a párom, hogy ne tartsam a kapcsolatot édesapámmal például, vagy esküvőre nem jöhet, ha arra kerül a sor, vagy gyerekek nem láthatják majd.

jan. 28. 16:21
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Egy darabig a testvért sem hivnám családi dolgokra tudom hogy szarul hangzik de ha szokott beszélni szülőkkel,veletek és mondjátok neki hogy milyen jó volt ez vagy az a buli úgy fogja érezni hogy kimarad és talán elgondolkozik azon hogy miért marad ki a családi programokból
jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

Csak nekem egy katyvasz ez az egész? Nem vagy tisztában a fogalmakkal.

A párod testvérének a nője neked nem sógornőd…

Az apósnál meg végképp elveszítettem a fonalat? Kinek az apósa???

jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!