Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illik vagy nem illik...ti mit...

Illik vagy nem illik...ti mit tennetek? Penzügyi tamogatas.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

35 eves vagyok, a ferjem 47. Van egy ket eves kislanyunk. Mar 12 eve külföldön elek , a parom idevalosi.


Baba elött egy jol fizeto allasom volt, merem mondani 2 eve meg joval az atlag felett eltunk a ferjemmel (neki meg mindig jo allasa van).


Elmentem gyes szerusegre amit itt mashogy hivnak, ket evre es vissza mar nem mentem a cegemhez mert sak 40 oraban kerestek valakit (ez nalam nem jön szoba gyerek mellett)


szoval most elösször vagyok munkanelkuli. Eddig nem volt baj hogy kiesett a fizetesem 2 evig, voltak vannak tartalekok es a gyesem is magas volt mivel jol kerestem anno.

A munkanelkulim most viszont jelenleg csak 1800 euro havonta ami sokkal kevesebb es ezt erezni fogjuk idovel.


Közbelepett itt a keresztapam aki nagyon tehetos de mar reg nem dolgozik, hogy o akkor tamogatni szeretne nyarig - evvegeig amig talalok egy jo munkat...


en egybol bele mentem mert naluk a csaladban az anyagiak egy nyitott könyv mindenki segit mindenkit es tud is mert aranylag jol keresnek nalunk.


A ferjem ezen teljesen kiakadt...


Nemtudom most itt kinek lehet igaza...elfogadjam a tamogatast? vagy ne?


febr. 2. 20:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Keresztapád honnan tudta meg mindezt?
febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

35 évesen adományt elfogadni a saját szüleimtől se lenne pofám.


Párod "jól keres", neked meg 1800 euró a jövedelmed. Ha párod ugyanennyit megkeres, 3600 euró a bevételetek. Ha nektek ez nem elég egy gyerekkel, azt kell mondjam, túlságosan nagy luxushoz vagy hozzászokva. Talán kicsit tanulj meg takarékoskodni. Jesszus. Mi 2 éve még 2000-ből is megéltünk 4-en, mikor a férjem egyedül keresett, úgy hogy 700 euró volt a lakás hidegen. Ma sem költünk többet 2500-nál és akkor már nagyon elengedtük magunkat. :D

febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

"nyarig - evvegeig amig talalok egy jo munkat"


Fél-egy évig tart munkát találni? Wtf?

febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
84%
Lehet külön kasszán vannak a felek és azért örlődik. Ha szükség van a pénzre és jó szívvel adják, én elfogadnám a segítséget.
febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Csak 1800 euró? Nehogy a híd alá kerüljetek. Sokunknak nincs ekkora fizetése sem.
febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
19%
Külföldön azért más árak vannak és mellette ha valakinek albérletet is kell fizetnie, az nem olcsó. A külföldi lét már alapjáraton drágább, mintha valaki a szülőhazájában lakik.
febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom miért van lepontozva a 2-es, pedig jól írja. Mondjukaz mindenkinek a maga dolga hogy fogad e vagy nem, de a második résszel egyytől egyig egyetértek.
febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
20%

Én is elfogadnám. A pénz jobb helyen van nálam, mint bárki másnál, ha adnia akarja, hát adja.


"35 évesen adományt elfogadni a saját szüleimtől se lenne pofám."


Ez max akkor állja meg a helyét, ha szülők csórók és hónapról hónapra élnek. Akkor egyetértek vele. Ha viszont a bőrük alatt is pénz van és már el se fogják tudni költeni, akkor alap dolog hogy támogatják a gyerekeiket.. végülis úgyis azok fogják örökölni.

febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

igen nem kell egybol nekem esni.

egyreszt igen, külön kasszan elünk.

a gyerek az ami közös kassza ha igy lehet mondani.

Neki van motorja , kocsija, csonakja..

nekem csak kocsim.

a gyerek privat oviba jar ami havi 800 euro, privat biztositasaink vannak harmunknak az alap kiadasok biztositas kocsik, haz stb 3500 euro...


igen szeretek eljarni fodraszhoz, körmöshöz, ezt szoktam meg..es abba is tudnam hagyni. Nem esne le a gyemantgyurum de ha segiteni akar a keresztapam..akkor ez engem nem zavar. De gondolom akkor itt masok vilagok utkoznek egymasnak . elnezest a kerdeser

febr. 2. 20:53
 10/34 anonim ***** válasza:
89%
De ezért irtam azt, hogyha valaki elakarja fogadni akkor fogadja, az ő dolga. Viszont ezt neked kell a férjeddel megbeszélni, viszotn igy hogy konkrétan külön kasszán vagytok, nem értem hogymiért lenne probléma
febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!