Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háromszor kellett talpraállnom...

Háromszor kellett talpraállnom nulláról, de most negyedszer már nincs kedvem, inkább meghalnék a vírusban. Ti mit tennétek, mivel tudtok ilyenkor támogatást adni?

Figyelt kérdés

Először a válás nullázott le, akkor a gyerekeket is elvették tőlem, de kemény munkával talpraálltam. Aztán a 2008-as válság miatt vesztettem el a jövedelmem, de találtam másik munkát. Sok energiába telt, mire ismét rendbejött az életem, belevágtam egy vállalkozásba, de egy mindkét oldali politikához közel álló ügyfelem nem fizette ki a tartozását és csődbe vitt. Egyértelmű hogy bűncselekmény volt, sokan fel is jelentettük, de vannak politikai kapcsolatai tíz éve ül rajta a rendőrség, egyértelmű, hogy ki akarják mosni. Akkor elbuktam a vagyonom, de rengeteg energiával kitanultam egy új szakmát és azóta dolgoztam, volt egy normális életem és már azt hittem, hogy rendbejönnek a dolgok. Erre tessék, most itt ez a vírus miatti pánik, és ismét munka és jövedelem nélkül vagyok. Nem tudom, mit fogok enni holnap, miből fizetem a rezsit, miből fogok megélni, mert a szakmában mindenki az utcán van.

És bevallom elegem van. Annyira, hogy már nem akarok élni. Azt szeretném, hogy kapjam el ezt a nyavalyát - már ha létezik egyáltalán - és haljak bele, mert ennek nincs értelme. Akárhányszor feláll az ember, pár év múlva ismét elgáncsolják. Háromszor mondtam, hogy de nem fog ki rajtam, mert megcsinálom, de ebből már elegem van. Elment a kedvem tőle, mert minek. Akárhányszor beleöltem az energiát, valaki más vitte el a hasznát. Még új szakmát is tanultam, de most már öreg vagyok ehhez, meg tényleg nincs értelme sem. Nem akarok már másnak dolgozni erőm felett, nem akarok egy ilyen világban élni. És nem vígasztal, hogy mások is így vannak, mert ők maguknak keresték a bajt, ők könyörögtek, hogy legyen kijárási tilalom, meg hasonló marhaságok, nem is gondolva arra, hogy ezzel hány embert ölnek meg. Mert sajnos nem vagyok egyedül, sokan gondolkodnak így a barátaim közül.


2020. ápr. 3. 11:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%
Igazi túlélőnek tűnsz nekem,menni fog az negyedszerre is...
2020. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy oreg vagy a tanulashoz. Programozas, webfejlesztes, utobbit nem olyan nehez megtanulni es azon nem fog kifogni semmilyen virus, az internet, weboldalak nem fognak eltunni a sullyesztoben egy jo darabig. Csinalhatod hatarok nelkul, nem kell csak magyar ugyfelekkel dolgoznod. Ilyesmi vonalon indulnek el.
2020. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Menj el önkéntesnek egy kórházba!

Tökéletes munka lenne most számodra.

2020. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég csak kétszer mondani, hogy vírus kapj el. És teljesülni fog.
2020. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2: Nem tudok megtanulni programozni, mert nem értem meg. Próbálkoztam már vele, de ez nem nekem való. Fiatal koromban tudtam több programnyelven is, de ezek a mai programnyelvek már nem mennek a fejembe. Annyira el vannak bonyolítva ezekkel az osztályokkal, hogy ez már nem az én generáción logikájának való. Meg nem akarok a gép rabszolgája sem lenni, ez egy monoton munka, nem tetszik. Aztán holnap már úgyis az MI írja a programot, felesleges lesz az is.
2020. ápr. 3. 12:40
 6/11 A kérdező kommentje:

#3: Nem megyek el önkéntesnek, mert nem érdemlik meg az emberek. Nem akarok olyannak segíteni, akiről nem tudom, hogy megérdemli-e. Meg minek? Attól nekem úgysem lesz jobb. Most az emberek maguk alatt vágják a fát, észre sem veszik, hogy a saját sírjukat ássák. Ha kihúzni nem akarják, akkor nagyobb gödröt nem ások és segíteni sem akarok ebben.


#4: Már mondtam többször is.

2020. ápr. 3. 12:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elmúlt években menetrendszerűen jöttek hasonló vírusok, sertéspestis, madárinfluenza, most meg a korona.

Az iskolák akkor nem zártak be, a turizmus nem állt le, a vendéglátóhelyek működtek tovább. Pedig minden évben krónikus betegek haltak meg az influenza miatt.

Vendéglátós vagyok, és egyik napról a másikra váltam munkanélkülivé. Havi több mint 300 órát fektettem a munkámba, éveken át.

Engem is kiborít a tehetetlenség a kilátástalanság. Dühít, hogy a munkámnak ez a gyümölcse. A végét pedig még nem is látjuk. A gazdasági válságot ami következik még felbecsûlni sem lehet.

Itthon nézem tétlenül, hogy kerülnek utcára magas pozícióban lévő szakmabeliek, rettegek a számláktól. Keresnék munkát de nincs hol. Várom, hogy vége legyen ennek az egésznek. Engem is kikészít.

Most tudom, hogy ezzel nem segítek, de ugyanolyan dühös vagyok a helyzetre mint te.

2020. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Nekünk mrg egy ilyen parazitára nincs szükségünk mint te.


Mások egymilliószor nehezebb helyzetben vannak mint te, mégsem picsognak.


Ha másokon nem akarsz segíteni, akkor ne úgy akard megölni magadat, hogy direkt megfertőzöd magadat.


Közben te is terjeszted a kórt és továbbadod, ártatlanokat veszélyeztetve.


Ez testi sértésnek és gondatlanságból elkövetett emberölésnek számít most már!


Ezt ne feledd.

2020. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen munka volt az ami megszűnt?
2020. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
“A szakmában mindenki az utcán van” Azért ezt kétlem.
2020. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!