Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményetek a csládtagok...

Mi a véleményetek a csládtagok becézéről? Cicukám, nyuszikám, kicsikém, mókuskákám. Vagy ezek rövidìtéséről. Anyutól vagy aputól nagyszülőktől stb. Ti szeretitek? Titeket hogy szólìtanak?

Figyelt kérdés
febr. 23. 14:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Ezeket amiket leírtál, borzalmasak.

A mi családunk egyáltalán nem becézős típus. Mindenki mindenkit a keresztnevén szólít (kivéve anya, apa, mama, papa).


Mikor férjemet megismertem, sokáig tartott megszoknom, hogy ők pedig mindenkit becéznek. Férjem pl babámnak hívott az elejétől (így 7 év után elkopott :D )

A keresztanyja mai napig kicsimnek hív. Keresztapja "Rozi"-nak. Nemtudom honnan jött :D


2 gyerekünk van, én vagy a keresztnevükön hívom őket, vagy kisfiam/kislányomnak.

febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt egy becenevem, amit csak anyukám használt, tőle nem esett rosszul, pedig hülyén hangzik. Mikor anyukám meghalt, akkor anyósom rákezdte, hogy úgy hívjon, de borzalmas volt, rosszul is esett, pedig nem akart rosszat, de mondtam, hogy ne.
febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De vannak családok ahol ez megszokott. Ettől függetlenül H neked mi a véleményed. De azért köszi!
febr. 23. 14:57
 4/18 A kérdező kommentje:
2 De legalább megkérdezte. :(
febr. 23. 14:58
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon szeretem, otthonról is ezt hoztam, a szüleim is becézték egymást, a kicsinyítőképzők (-ka, -ke) nélkül.

De megértem, ha valakit zavar vagy idegenül hangzik számára, nyilvános helyen mi is a keresztnevünkön szólítjuk egymást általában. (Jó, néha nem :D)

febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Így nőttem fel, hogy soha senki nem szólított a nevemen, ellenben minden családtagomnak volt egy saját, rám alkalmazott beceneve.

A férjem Cicának szólít.

A gyerekeinket a nevükön nevezzük többnyire, de simán megy nekik a Kiscica, Nyuszka, Babám.

Nincs véleményem, nekem természetes.

febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Babi, bogyó, bogy, nyusz. Engem sem zavar, inkább aranyos.
febr. 23. 15:22
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen cica, nyuszi, mókuskám stb-től hányni tudnék...
febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
A babám az annyira prolis nekem. . .
febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Magánügy. Gyerekeket szoktam becézni. Felnőtt embereket nem. Főleg, ha alapból két szótagú a keresztneve, két szótagot minek becézzek két szótaggal? :D
febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!