Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki fontosabb a szülők, nagyszü...

Ki fontosabb a szülők, nagyszülők VAGY a dédszülő?

Figyelt kérdés

Az volt hogy lesz a dédnagymamám szülinapja...(Aug.16) Aztán ugyanakkor lesz egy közelebbi rokon szülinapja is..(szintén Aug.16)

Anyámnak mondtam hogy nekem fontosabb apa vagy ő vagy akár a nagyiék is mint a dédszülő akivel nem vagyok szoros kapcsolatban. és akkor jött az hogy de ő a dédnagymamád őt kéne szeretnem a legjobban ő az ősöm meg ezek...

De őszintén. Nekem fontosabb apám,anyám,meg a nagyszüleim akik sokat segítenek nekem meg szeretem őket, mint egy dédszülő akivel semmilyen kapcsolatom nincs.. csak néha egy félórára megnézem


2018. júl. 31. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egyetértek veled. Én nem is ismertem egyik dédszülőmet sem, semmit sem tudok róluk. Ha tudnék, valószínűleg lenne kapcsolódásunk egymáshoz, de akkor is távolabb érezném sokkal, mint a szüleimet.
2018. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szüleid szerintem úgy gondolják, csak nem mondják ki, hogy velük még sokat szülinapozhatsz, dédivel kevésbé. Sajnos ritka kincs ha dédikorban még kivan mind a négy kereke és rá lehet bízni a gyereket, vagy rá akarunk bízni mert az öregek egy része magánakvaló és antiszociális lesz arra a korra.

Másik kérdés, hogy miért nem együtt ünnepeltek hármukat a legidősebbnél pl? Ha ez nem alakult ki akkor valami törés van köztük, talán ezért nem együtt ünnepelnek, ha nem megy aznap akkor a legközelebbi hétvégén.

2018. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
És igen a szüleid a legfontosabbak.
2018. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
második válaszolónak.: azért nem együtt tartják mert a dédszülő az anyám nagyapja szóval nekem anyai ágon rokon. a másik rokon(nagynéném) pedig apai ágon van szóval a két ünnepelt nem is ismeri egymást.
2018. júl. 31. 19:50
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Fura, hogy a dédnagyszülőt úgy emlegeted, mintha egy távoli rokon lenne, pedig egyenes ági rokon, míg a nagynéni oldalági rokon. Persze ettől még lehet szorosabb a kapcsolat egy nagynénivel vagy nagybácsival.


Egyetértek, hogy az ember életében a szülő a legfontosabb, de gondolj bele, a "dédi" a nagyszülőd szülője (illetve a szülőd nagyszülője), szóval szüleidnek, nagyszüleidnek ugyanolyan fontos ember, mint neked a szüleid, nagyszüleid.


És bármilyen közhelyszerűen hangzik, szerencsés vagy, hogy legalább egy dédidet ismerheted. Ha nem túl szoros köztetek a kapcsolat, próbáld meg őt jobban megismerni, beszélgess vele, biztosan rengeteget tudna mesélni az életéről, az 50-60-70 évvel ezelőtti világról, az ő szüleiről, nagyszüleiről, akik mind a te felmenőid.


Hidd el, ez egy olyan dolog, amit semmivel sem fogsz tudni pótolni, ha a dédi már nem lesz.

2018. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Az szerintem, hülyeség, hogy a dedszülőt, jobban kell szeretni, mint a szüleidet, vagy nagyszüleidet es nem is túl "eletszagú".
2018. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Ráadasul, a szeretetben, nincs olyan, hogy "kell". Senkinek nem lehet előírni, hogy melyik rokonát szeresse a legjobban.
2018. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Oké, ha apád vagy a dédi születésnapja között kell választani, megértem, hogy azon agyalsz, melyikük fontosabb. De itt nem apádról van szó, hanem egyéb rokonról.

Még ha vele közelebb is állunk egymáshoz, megérteném, hogy az anyámnak és a nagyszülőkkel fontos, hogy a nyilván idős dédit még együtt köszönthesse a család. Én biztosan a dédi szülinapjára mennék.

2018. aug. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Én ezt nem értem, ha él a dédszülöd aki a nagyszülöd szülöje miért nem ö van közelebb hozzád?..-mármint szerintem sokkal szorosabb kapcsolatom lenne vele mint a nagynénivel,de nekem nem élt egyik se..


Viszont most megkérdeztem a 6 éves lányomat,mert neki még 4 dédszülöje is él,meg nagynénik is vannak és azt mondts,hogy a dédikhez menne, mert ök már öregek.. :)

2018. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom, hogy nem szoros a dédiddel a kapcsolatod! Én 13 éves voltam mikor meghalt a 97 éves dédnagymamám. Sokáig nem tudtam feldolgozni, nagyon szerettem és bölcs asszonynak tartottam. Imádtam hallgatni ahogy mesélt a fiatal koráról, arról a sok mindenről amit átélt. Még most is hiányzik és jó rá gondolni, hogy volt nekem. De most örülök annak, hogy az én gyerekem is ismeri a nagymamámat, aki az ő dédmamája. Olyan jó látni, hogy rajongnak egymásért, nekem ez nagyon fontos. A szeretetet nem kell szétdarabolni, annál értékesebb vagy, minél több embert szeretsz!
2018. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!