Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért megy allandoan a toxikus...

Miért megy allandoan a toxikussag, versengés, lenézés a családban?

Figyelt kérdés
Nemtudom nektek milyenek a csaladi viszonyok, de nálunk mindigis nagyon toxikus volt... És vhogy most 30 után lett teljesen elegem ebből... Pl. Anyám sógornőm el utaljak egymást. Ez miatt (tényleg ok nélkül) már velem sem tartja a kapcsolatot a sógornőm, gyerekeket se engedi hozzám, anyám miatt, h teljesen elszeparalja a mi csaladunkat tőlük. Utána vagyunk 5en unokatestvérek. Mindenki duskal a luxusban, nagy ház, draga kocsik, mindenkinél gyerek, nekem lakásom van, szerény autóm és nincs férjem se gyerekem. Sokszor szerveznek is unokatesok találkozót, engem nem hívnak gondolom mivel nincs gyerekem azt hiszik nem lehet velem beszélgetni és mivel lakásban lakom én már nemtudnak őket visszahivni kertipartyzni..ugyh elvagyok nézve. Mamám ugyanúgy kevergetjük háttérben a szálakat h mindenki mindenkivel vesszen össze, anyám minden bizalmas infót kipredikal egész családban, ugyh már vele se osztom meg semmit... Egész egy nagy káosz és toxik..nalatok is így van?

márc. 19. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Volt. 12 eve no contact az egesz bagazzsal. 🤫😉🤷‍♀️
márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ja nálunk a nővérem egy idős az egyik unokanővéremmel,birkózás, hajtépés stb minden volt már, úgyhogy nem kell bemutatni.
márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1es ezt hogy tudtad meglepni? Azon gondolkodom elhuzok külföldre és nyugtom lesz ettől a lenézéstől, kibeszelestől és askalodastol...
márc. 19. 13:17
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem megy.
márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
0%
Nincs ilyen.
márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Grizesteszta ***** válasza:
90%

#3: Emiatt nem kell külföldre menni feltétlenül, bár, a közhangulat miatt nem árt.:(.


Én 2 éve kezdtem el rokonokat szelektálni. Volt több ember is, aki már sokszor kiverte nálam a biztosítékot, de anyám jóban volt velük, ezért lakatot tettem a számra. Aztán 2 éve volt egy családi esemény, amit nem úgy szerveztem, ahogyan ezek a rokonok szerették volna, ezért megsértődve felhívtak és számon kérték a dolgokat. Na , ekkor mindenkinek szépen elmeséltem , hogy ez egy általam szervezett családi alkalom, úgy intézem, ahogyan tetszik,azt hívok meg, akit akarok, és tessék tudomásul venni, hogy őket nem akarom. És ha ez nem tetszik, akkor a továbbiakban semmilyen eseményre nem akarom, sőt, a telefont sem akarom felvenni többet. Jaj, nagyon nyugodt az életem azóta, csak azokkal a rokonokkal van kapcsolatom, akikkel jól érezzük együtt magunkat.


Ehhez csak egy nagy levegőt kell venni , egyszer és utoljára elmondani a döntés okait, majd nem felvenni a telefont, nem kinyitni a kaput. :)

márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

A lenézéstől, kibeszéléstől, áskálódástól akkor tudsz megszabadulni, ha fejben eldöntöd, hogy kész, vége, elhatárolódom. És meg is teszed. Ehhez nem kell külföld, nem menekülni kell, hanem vessző helyett pontot tenni oda, ahová már rég kellett volna.


Nem felvenni a telefont, ha keresnek épp nem érsz rá, ha mailben vagy messengeren keresnek, maximum szűk szavúan válaszolni.

Sőt annak idején, amikor hasonló helyzetekkel találkoztam, kerek perec meg is mondtam, hogy erre nem vagyok kíváncsi, hagyjanak ki belőle. És ahogy korábban írták, a no contact. Eleivel fura lesz, de egyre nagyobb lesz az önbizalmad, egyre több energiád lesz azzal hogy nem szívják le ilyen véglények.

márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nincs így. Normális ember nem él ilyen családban, vagy ha ez jut, akkor kilép belőle.
márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
3, Kerdezo: 1-es vagyok. Meguntam, hogy allandoan keregetnek, az idomet akarjak beosztani, mindent lefikaznak, a gyerekemet akarjak ellenem nevelni. A legutolso tarhalasuknal telt be a pohar. Vegre megertettek, hogy hiaba minden: nem adok penzt, oldjak meg maguk, amit akarnak. Jol megsertodtek, hala az egnek vagy az ordognek. ;-) Azota lattam egyszer a sogoromat az utcan. Siman atneztem rajta, mint az uvegen. :-D
márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Aleksandra27 ***** válasza:
89%
Nekem úgy tűnik, hogy a szeretet hiánya miatt.
márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!